سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

علی پهلوان از آریان تا سیدنی +عکس و بیوگرافی


سایت ناگهان

 

علی پهلوان- سایت ناگهان

 

علی پهلوان کار حرفه ای خود در موسیقی را در سال هفتاد و هشت خورشیدی با بنیان نهادن گروه آریان آغاز کرد. حاصل کار او و سایر اعضاء در گروه آریان چهار آلبوم، فروش رسمی بیش از پنج میلیون نسخه از این آثار و بیش از چهارصد اجرای زنده در کشور های مختلف جهان است. او ترانه هایی برای سایر خوانندگان ایرانی نیز ساخته است. آلبوم پنجم گروه آریان پس از گذشت دو سال مجوز انتشار دریافت کرد و  اسفند ماه نود و سه به بازار عرضه  شد ولی گروه آریان بعد از انتشار این آلبوم به فعالیت خود پایان  داد و اعضای آن بصورت انفرادی فعالیت خواهند کرد.

 

علی پهلوان در استرالیا - سایت ناگهان

عکس علی پهلوان در استرالیا - سایت ناگهان

بیوگرافی علی پهلوان

 

علی پهلوان خواننده، آهنگساز و ترانه سرای ایرانی است که فعالیت حرفه‌ای خود در موسیقی را در سال هفتاد و هشت خورشیدی با بنیان نهادن گروه آریان آغاز کرد. حاصل کار او و سایر اعضاء گروه آریان پنج آلبوم، فروش رسمی بیش از پنج میلیون نسخه از این آثار و بیش از چهارصد اجرای زنده در کشورهای مختلف جهان است. او ترانه‌هایی برای سایر خوانندگان ایرانی نیز ساخته است.

کودکی علی پهلوان

عکس کودکی علی پهلوان

علی پهلوان در ۱۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ در بیمارستان نجمیه تهران دیده به جهان گشود. در خانواده کارمندی که پدرش کارمند وزارت کار بود، بزرگ شد و اکنون ساکن محله مهران پاسداران تهران می‌باشد. دارای یک برادر با نام امیر هست که کارگردان و بازیگر می‌باشد. وی چندین کلیپ کنسرت آریان را منجمله کلیپ آریان وان که درباره پایین بودن کیفیت برنامههای شبکه فارسی وان بود ساخت که در تمامی مطبوعات و رسانه‌ها منعکس شد. علی پهلوان فارغ‌التحصیل رشتهٔ مهندسی صنایع با گرایش برنامه ریزی و نحلیل سیستمها می‌باشد.

 

وی ۱۷ ساله بود که شروع به یادگیری گیتار نزد وفا فرجی کرد.

 

زمستان سال ۱۳۷۷ برای اولین بار علی پهلوان، پیام صالحی را ملاقات کرد، هر دو آنها در سپاه پاسداران خدمت سربازی را بسر می‌بردند. در طی این دوره، این دو بیشتر به علاقه‌مندی‌های یکدیگر آشنا شدند، هر دو شعر می‌گفتند، آواز می‌سراییدند، گیتار می‌نواختند و می‌خواندند.

 

این دوران زمانی بود که آنها شروع موسیقی پاپ ایران را بعد از انقلاب ایران (۱۳۵۷) مشاهده می‌کردند. هردو به این فکر افتادند که چه موقعیتی بهتر از این و تصمیم گرفتند تا فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده ولی با شیوه و سبکی متفاوت. برای نهادینه کردن شکلی از این موسیقی، گروه موسیقی پاپ با نام «گروه آریان» تشکیل دادند.

عکس آلبوم گروه آریان

عکس آلبوم گروه آریان

 

آریان اولین گروه در این سبک و نوع بعد از انقلاب اسلامی بود. برای شروع گروهی متشکل از آواز ویولن، گیتار به سبک ایرانی، دو خواننده اصلی با لحن و نوایی متفاوت و در پشت این نواها آوازی از خانمها بعنوان همخوان تشکیل شد. علاوه بر این، غزل‌ها از بافت مخصوص با عباراتی ساده طراحی شدند تا یک طیف گسترده‌ای از جامعه را جذب کند.

 

علی پهلوان در استرالیا - سایت ناگهان

 

 
شایان ذکر است که علی پهلوان از بنیانگذاران  گروه آریان ، اکنون ساکن سیدنی استرالیا می باشد.
 

علی پهلوان در استرالیا - سایت ناگهان

 
 

علی پهلوان در استرالیا - سایت ناگهان

 

 

یکی از خاطرات دوران کودکی علی پهلوان:
 

عکس کودکی علی پهلوان در پارک فومن - استان گیلان

عکس کودکی علی پهلوان در پارک فومن - استان گیلان

 

اين سينوزيت لعنتى از بچگى گريبانگيرم بود. به همين خاطر هميشه وقتى هوا سرد مى شد با خودم كلاه بافتنى همراه داشتم. وقتى رفتم دبستان به يه دردسرى دچار شدم. به محض اينكه تو حياط كلاهمو سرم مى ذاشتم يكى كلاهو از سرم مى كشيد و شروع مى كردن به دست رشته! انقدر اين تكرار شد كه ديگه كلاه سرم نداشتم و به جاش پشت سر هم سر درد و گوش درد مى گرفتم. اين عكس كه توى پارك زيباى فومن گرفتم رو كه ديدم ياد اين افتادم كه يك بار با يكى از اين بارونى ها كه تو عكس تنمه رفتم مدرسه. از در كه وارد شدم يكى گفت هه هه هه! پهلوان دامن پوشيده و از اون لحظه تا پايان اون روز شدم مضحكه بچه ها! .... امان از بچگى و دغدغه هاش
 
 

 

 

 

سایت ناگهان
علی پهلوانخوانندهآریانبیوگرافیعکس

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند