سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

نکات کلیدی برای استفاده از سرخ کن هواپز air fryer (سرخ کن بدون روغن)


سایت ناگهان

نکات کلیدی برای استفاده از سرخ کن هواپز air fryer

نکات کلیدی برای استفاده از سرخ کن هواپز air fryer (سرخ کن بدون روغن)

پاسخ به متداول ترین سوالات کسانی که تازه ایر فرایر air fryer (سرخ کن بدون روغن یا هواپز) خریده اند

آیا لازم است سرخ کن air fryer را از قبل گرم کنم؟

برخی از دستورات های air fryer پیش گرم شدن را می طلبند ، اما در بیشتر اوقات ، این کار ضروری نیست. سرخ کن های هواپز  خیلی سریع گرم می شوند و بلافاصله شروع به پخت و پز غذا می کنند. برخلاف یک اجاق گاز معمولی ، منبع گرما از ابتدا به طور یکنواخت می پزد. بنابراین ، ما به طور معمول پیش گرم شدن را رد می کنیم و مستقیماً به پخت و پز می رسیم.

آیا لازم است از روغن استفاده کنم؟

پاسخ سریع ، خیر است - روغن برای کمک به طبخ غذا در سرخ کن هوا پز لازم نیست - اما برخی از غذاها از روغن کمی بهره مند می شوند. ما حتی از یک قاشق غذاخوری استفاده نمی کنیم ، کمتر از آن که برای تفت دادن سبزیجات کافی است. یک پوشش کم روغن باعث می شود سیب زمینی سرخ کرده یا گل کلم شما خیلی خشک نشود و البته مقداری طعم به آن اضافه کنید.

 

توجه داشته باشید که دستورالعمل ها اغلب برای پاشیدن روغن بر مواد اسپری پخت و پز را توصیه می کنند ، بیشتر به این دلیل که غذا رنگ خوبی به خود می گیرد ، و همچنین با این کار، مقدار کمی رطوبت بدون کالری را اضافه خواهید کنید.

آیا لازم است سرخ کن هوا پز را تمیز کنم؟

حتماً حداقل ، همیشه پس از استفاده سبد را پاک کنید. این احتمال وجود دارد که مواد غذایی یا روغن باقی مانده باشد که در زیر سبد جمع می شود. زیر سبد خود را نیز بررسی کنید. مواد از قطره چکان بین توری ها  به زیر خواهد افتاد.

نکات کاربردی برای استفاده از ایر فرایر air fryer (سرخ کن بدون روغن یا هواپز)

نکات کاربردی برای استفاده از ایر فرایر air fryer (سرخ کن بدون روغن یا هواپز)

برای غذای خود فضای لازم اختصاص دهید

مانند بسیاری از تکنیک های پخت و پز ، سرخ کردنی با هواپز به فضای بیشتری نیاز دارد. طوری مواد غذایی را  داخل سبد هواپز  خود بگذارید تا فضای زیادی برای گردش هوا در اطراف غذا وجود داشته باشد. شلوغی بیش از حد باعث می شود که غذا بپزد اما ترد نباشد.

سبد خود را چرب کنید

کمی روغن روی حوله کاغذی آغشته کرده و آن را روی سبد بمالید تا از چسبیدن مواد به سبد جلوگیری کند. اسپری های فلزی روغن (نوع خاصی از روغن) مستقیماً روی سبدها توصیه نمی شوند. آنها می توانند باعث شوند که پوشش نچسب سبد با گذشت زمان جدا شود.

از پختن وسایل فوق العاده کوچک خودداری کنید

بخاطر گرما و هوای شدیدی که سرخ کن هواپز از آن استفاده می کند ، قطعات خیلی کوچک مواد غذایی باعث می شود که آنها به راحتی بسوزند یا به اطراف پرواز کنند و در سرخ کن هواپز گیر کنند. از برش های متوسط لقمه استفاده کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که غذاهای کوبیده شده تا حد ممکن خشک هستند

بسیاری از اقلام سرخ شده دارای پوشش مرطوب هستند که در سرخ کن های هواپز کارایی خوبی ندارند. قبل از گزاشتن مواد غذایی آنها را خشک کنید و آب آنها را بگیرید.

غذاهای باقیمانده خود را در هواپز گرم کنید

بیایید این را بپذیریم: به جای مایکروویو غذاهای باقیمانده خود را در هواپز گرم کنید به طور مثال هواپز پیتزای مانده یا سبزیجات را خیلی سریعتر از اجاق گاز گرم  و آماده خوردن می کند.

دستوز تهیه غذاهای سالم در ایر فرایر یا سرخ کن هواپز

با کلیک بر اینجا دستور تهیه غذاهای مختلف با ایرفرایر Air Fryer را یاد بگیرید.

ترجمه: سایت ناگهان

 

سایت ناگهان
Air Fryerسرخ کن هواپزسرخ کنسرخ کن بدون روغننکات خانه داریرژیمیآشپزی سالم

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع آشپزی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند