سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

درباره کتاب افسانه‌های گیلان | هادی غلامدوست ، گردآوری کننده کتاب


سایت ناگهان

 

هادی غلامدوست ، گردآوری کننده کتاب «افسانه‌های گیلان» درباره افسانه‌های کهن و عامیانه گیلان

 

هادی غلامدوست نویسنده در گفتگو یی بیان کرد: اثر جدیدم کتاب «افسانه‌های گیلان» است که حاصل حدود 30 سال تلاش من است. حتی داستان‌ها و افسانه‌هایی که در کودکی از زبان مادر و دیگر نزدیکانم شنیده‌ام، در شکل‌گیری این کتاب سهم دارند. از کودکی تا بزرگسالی به جمع‌آوری افسانه‌های گیلکی مبادرت داشتم و زمانی هم که به معلمی اشتغال داشتم، این کار ادامه یافت.

 

وی افزود: بعد از آن زمان، مدتی را در استان زنجان بودم و کتاب «افسانه‌های افشار» را گردآوری کردم. با این کار گردآوری افسانه‌های گیلکی به تعویق افتاد. «افسانه‌های افشار» شامل 72 افسانه عامیانه بود که حاصل زندگی من در دوران اشتغالم به معلمی در روستاهای منطقه افشار استان زنجان است. انتشار کتاب «افسانه‌های افشار» در سال 86 توسط انتشارات میراث فرهنگی، روند جمع‌آوری افسانه‌های گیلان را کمی کند کرد، اما بعد که دوباره به گیلان برگشتم، گردآوری و تحقیق درباره افسانه‌های گیلان را از سر گرفتم.

 

درباره کتاب افسانه‌های گیلان | هادی غلامدوست ، گردآوری کننده کتاب

 

این نویسنده گفت: در این کتاب علاوه بر مقدمه و توضیحی که برای افسانه‌های گیلانی نوشته‌ام، مشخصات و محل تولد هر افسانه را هم مشخص کرده‌ام. می‌توان این‌گونه عنوان کرد که هر افسانه‌ای که در این کتاب نام برده شده و متن آن درج شده است، صاحب یک شناسنامه است که در این کتاب قید شده است.

غلامدوست ادامه داد: تعداد افسانه‌های جمع‌‌آوری شده، برای کتاب زیاد است و در حجمی بین 400 تا 500 صفحه گرد آمده‌اند.

 

قیمت کتاب 25 هزار تومان ار انتشارات نگاه می باشد.

 

مشخصات کتاب
تعداد صفحه: 680
نشر: نگاه (11 دی، 1391)
شابک: 978-964-351-735-9
قطع کتاب: رقعی
وزن: 1400 گرم

 

 

سایت ناگهان

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع ادبیات :
  داغ ترین ها  ببین و بخند