سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

با رژیم آبمیوه و سبزیجات به وزن ایده آل خود برسید | لاغری به روش آسان


سایت ناگهان

رژیم آبمیوه و سبزیجات برای سم زدایی بدن و کاهش وزن مناسب و ایده ال است. همچنین این روش برای سم زدایی نسب به رژیم آب سالم تر است، مخصوصا برای افرادی که به تازگی از رژیم پیروی می کنند زیرا هنوز بدنشان مقدار زیادی مواد مغذی و ویتامین ها را دریافت می کند. این مقاله به شما یاد می دهد چگونه به طور صحیح و موثر رژیم آبمیوه و سبزیجات را اجرا کنید اما شما باید همیشه قبل از شروع این رژیم با دکتر خود مشورت کنید.

 

قبل از رژیم

 

 
چگونه رژیم آبمیوه و سبزیجات بگیریم؟

 

1   هدف گذاری کنید. افرادی که سابقه رژیم گرفتن دارند ،می توانند رژیم آبمیوه و سبزیجات را تا مدت 3 هفته اجرا کنند اما اگر اولین باری است که از رژیم پیروی می کنید، توصیه می شود که در مدت کوتاه تری مثلا 3 روز آن را امتحان کنید. رژیم می تواند از نظر جسمی و روحی سخت و دشوار باشد، بنابراین، ممکن است شما مایل باشید برای راحتی، آن را در مدت کوتاهی امتحان کنید. یک رژیم کوتاه مدت و موفق بهتر از یک رژیم طولانی مدت و ناموفق است.
به منظور اجرای این رژیم به مدت 3 روز، در واقع باید یک برنامه 5 روزه را دنبال کنید، به این صورت که برای راحتی بدن، یک روز رژیم بگیرید و یک روز از رژیم خارج شوید.

اگر اولین باری است که از رژیم پیروی می کنید، اجرای این رژیم همراه با یک دوست می تواند کمک کننده باشد. با این کار شما می توانید به طرف مقابل انگیزه بدهید و کمی حس رقابت، شما را از وسوسه شدن و خارج شدن از رژیم حفظ خواهد کرد.

 

 

 مواد غذایی را خریداری کنید

 

2   مواد غذایی را خریداری کنید. برای رژیم آبمیوه و سبزیجات، به مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه نیاز خواهید داشت. این مسئله بسیاراهمیت دارد که شما در هنگام خرید، محصولات ارگانیک یا طبیعی و عاری از آفت کش ها را خرید کنید. دلیل اصلی پیروی از این رژم سم زدایی بدن است نه وارد کردن سموم بیشتر به بدن.
پرتقال، لیمو، گوجه فرنگی، اسفناج، کلم پیچ، کرفس، هویج، خیار، سیب، انگور، زغال اخته، چغندر، سیر و ریشه زنجبیل را به مقدار زیاد خریداری کنید.

در صورت امکان، باید همچنین مقدار زیادی آب معدنی از شرکت هایی که از بطری های شیشه ای یا پلاستیکی با ارزش غذایی استفاده می کنند، خریداری کنید. در هنگام اجرای این رژیم، مقدار زیادی آب می نوشید.

 

یک آبمیوه گیری خوب تهیه کنید
3   یک آبمیوه گیری خوب تهیه کنید. در هنگام اجرای رژیم آبمیوه و سبزیجات داشتن یک آبمیوه گیری با کیفیت بسیار ضروری است. در این صورت، بیشتر می توانید از میوه و سبزیجات آبگیری کنید و بنابراین، در هنگام آماده کردن آبمیوه و تمیز کردن آبمیوه گیری در زمان شما صرفه جویی می شود. در هنگام خرید، مطمئن شوید که آبمیوه گیری شما حداقل 700 وات باشد، در این صورت، هر چیزی که درون آن می اندازید، به خوبی آبگیری خواهد شد.
خرید یک آبمیوه گیری جدید می تواند پر هزینه باشد اما ارزش سرمایه گذاری را دارد، مخصوصا اگر شما قصد دارید به طور منظم رژیم آبمیوه و سبزیجات را به عنوان بخشی از شیوه زندگی خود انجام دهید. ممکن است آبمیوه گیری گرانی را خریداری کنید اما آن باید حداقل 20-15 سال دوام یابد. بنابراین، ارزش هزینه کردن را دارد.

هنگامی که شما رژیم آبمیوه و سبزیجات را دنبال می کنید، نمی توانید به جای آبمیوه گیری از مخلوط کن استفاده کنید. اگر از مخلوط کن به جای آبمیوه گیری استفاده کنید، در نهایت به جای آبمیوه، میوه های مخلوط شده (اسموتی) خواهید داشت. اسموتی یا میوه های مخلوط شده دارای فیبر هستند و اگر چه این حالت به طور طبیعی خوب است اما شما نباید در این رژیم از هیچ فیبری مصرف کنید زیرا بدن در هنگام هضم فیبر، انرژی بالایی را مصرف می کند در صورتی که بدن به این انرژی برای سم زدایی نیاز دارد.

 

 
 تصمیم بگیرید چه موقع رژیم آبمیوه و سبزیجات را اجرا کنید

 

 4   تصمیم بگیرید چه موقع رژیم آبمیوه و سبزیجات را اجرا کنید. در این رژیم زمان اهمیت دارد. برای اجرای این رژیم لازم است که شما در هنگام صبح برای آماده سازی آبمیوه وقت کافی داشته باشید و اینکه در یک دوره زمانی 5-3 روزه نباید فعالیت های با انرژی بالا انجام دهید، مخصوصا اگر برای اولین بار از رژیم پیروی می کنید. اکثر افرادی که از این رژیم پیروی می کنند، اجرای آن را برای اواخر هفته برنامه ریزی می کنند یعنی هنگامی که آن ها می توانند برای مدت زمان طولانی در منزل باشند.
برخی از افراد در هنگام اجرای رژیم دچار سردرد و ضعف و سطح انرژی پایینی می شوند (اگرچه برخی سطح انرژی بالاتر از حد نرمال را بیان می کنند). ممکن است شما در میان روز احساس کنید که نیاز دارید برای حفظ انرژی کمی استراحت کرده و بخوابید.

همچنین باید بدانید که در هنگام اجرای این رژیم، بدن سم زدایی می شود. بنابراین، بدن مرتبا نیاز دارد که این سموم را از بدن دفع کند. به این دلیل، در مدت زمان اجرای این رژیم بهتر است که شما دسترسی به دستشویی داشته باشید.

 

 

 

 بدن خود را برای اجرای رژیم آبمیوه و سبزیجات آماده کنید

 

 5   بدن خود را برای اجرای رژیم آبمیوه و سبزیجات آماده کنید. قبل ازاینکه این رژیم را در یک دوره 3 روزه به طور جدی اجرا کنید، لازم است که یک روز قبل از شروع رژیم، بدن خود را برای روزهای آینده آماده کنید. می توانید این کار را تنها با خوردن میوه و سبزیجات خام یک روز قبل از رژیم انجام دهید. اگر دوست دارید، می توانید با نوشیدن تنها آبمیوه برای صبحانه و ناهار، سپس خوردن یک وعده غذایی سالاد یا دیگر میوه و سبزیجات خام، بدن خود را به این رژیم عادت دهید.
برخی از افراد اجرا کننده رژیم پیشنهاد می کنند اگر مایلید، به منظور پاکسازی سیستم گوارشی قبل از اجرای رژیم، از یک مسهل طبیعی (ملین طبیعی) یا تنقیه استفاده کنید.

 

  در طول دوره رژیم

 

 

هر روز صبح مقدار زیادی آبمیوه تازه تهیه کنید

 

1   هر روز صبح مقدار زیادی آبمیوه تازه تهیه کنید. اگر شما در هنگام صبح زمان کافی دارید، می توانید آبمیوه مورد نیاز برای کل روز را یکباره تهیه کرده و با این کار در زمان خود صرفه جویی کنید و بعد می توانید تا زمان مصرف آن را در یخچال نگهداری کنید. در غیر این صورت، می توانید برای هر وعده آبمیوه، آن مقدار میوه و سبزیجاتی را که می خواهید، آبگیری کرده و باقی را در یک کیسه زیپلاک (در بسته) قرار داده و تا آبگیری بعدی آن را در یخچال نگهداری کنید.
برای حفظ تنوع و خوشمزگی، آبمیوه ها و سبزیجات مختلف را با هم ترکیب کرده و مزه آن ها را با هم امتحان کنید. کمی فکر کنید ببینید چه طعم هایی با هم ترکیب شوند، مزه خوشمزه تری دارند. با این کار، نوشیدن آبمیوه تکراری و روزمره نشده و مطلوب و لذت بخش خواهد بود.

 

هنگامی که شما این رژیم را امتحان می کنید، باید نسبت آبمیوه به آب سبزیجات را 20:80 حفظ کنید. برخی از آبمیوه ها حاوی قند بالایی هستند که هضم آن ها برای بدن سخت است، بنابراین، بهتر است که مصرف آبمیوه را به هنگام صبح محدود کرده و برای ناهار و شام از آب سبزیجات مصرف کنید.

 

 

 

در طول روز هر مقدار آبمیوه که مایلید، بنوشید.

 

 2   در طول روز هر مقدار آبمیوه که مایلید، بنوشید. قرار نیست در رژیم آبمیوه و سبزیجات شما دچار ضعف و گرسنگی شوید. بدن برای حفظ فعالیت و شادابی شما و انجام مهم ترین وظیفه اش یعنی سم زدایی به ویتامین ها و مواد مغذی آبمیوه نیاز دارد، بنابراین، در طول روز هیچ محدودتی برای مقدار آبمیوه نوشیدنی وجود ندارد. هر زمان احساس گرسنگی یا تشنگی می کنید، آبمیوه بنوشید. شما باید هر روز حداقل 4 وعده آبمیوه بنوشید.
اگر شما این رژیم را به منظور کاهش وزن اجرا می کنید، نباید میزان آبمیوه مصرفی را محدود کنید. در هنگام اجرای رژیم، بدن از میزان کالری کافی محروم است، بنابراین، محدودیت میزان آبمیوه مصرفی تنها باعث می شود که بدن وارد فاز بقا شود که در این صورت، بدن وزن اضافی را حفظ خواهد کرد. بنابراین، در روز حداقل 4 لیوان آبمیوه بنوشید.

 

 

  مقدار زیادی آب بنوشید

 

3    مقدار زیادی آب بنوشید. هنگامی که بدن از طریق این رژیم پاکسازی می شود، آبرسانی بدن یا همان نوشیدن آب اهمیت بسیار زیادی دارد. نوشیدن آب کافی علاوه بر اینکه به دفع سموم بدن کمک می کند، همچنین به جبران آب بدن پس از دفع سموم نیز کمک می کند. نوشیدن آب همچنین از آسیب گرسنگی و ضعف جلوگیری می کند. شما باید حداقل با هر وعده آبمیوه 16 اونس آب بنوشید یا آبمیوه را با 50 درصد آب رقیق کنید یا یکی پس از دیگری آن ها را بنوشید. همچنین باید در بین وعده های آبمیوه آب اضافی نیز بنوشید.
راه بسیار خوب دیگر برای نوشیدن آب بیشتر، نوشیدن چای گیاهی است. فقط سعی کنید از چای سبز و چای های گیاهی بدون کافئین مصرف کنید.

 

 

 

 تمرینات سبک انجام دهید.

 

 4   تمرینات سبک انجام دهید. انجام تمرینات سبک به صورت روزانه باعث می شود که ذهن شما از تمرکز بر گرسنگی و ضعف منحرف شود و همچنین به افزایش حرکات گوارشی کمک می کند. انجام پیاده روی کوتاه خارج از منزل یا برخی از حرکات یوگا برای شما بسیار مناسب است اما از انجام هر فعالیت شدید پرهیز کنید زیرا ممکن است باعث احساس ضعف و سستی شود.

 

 

سموم بدن را دفع کنید.

 

 5   سموم بدن را دفع کنید. بسیاری از افراد به طور طبیعی اجابت مزاج می کنند اما شما می توانید با انجام تنقیه به صورت روزانه ترجیحا در هنگام صبح به فرایند دفع سموم کمک کنید. با انجام این کار شما به بدن خود در دفع سموم از روده بزرگ کمک خواهیدکرد. ثابت شده است که نوشیدن یک لیوان آب گرم با مقدار کمی آب لیمو ترش تازه و کمی عسل (برای شیرینی) به صورت ناشنا در هنگام صبح، حرکات روده را افزایش می دهد.

 

 

 

 رژیم آبمیوه و سبزیجات 

 

 6   رژیم آبمیوه و سبزیجات را به مدت 2 روز دیگر تمدید کنید. این برنامه نوشیدن آبمیوه و آب به هر میزان که تمایل دارید را برای مدت زمان 2 روز دیگر نیز ادامه دهید. همچنین باید به منظور حفظ تنوع و جذابیت این رژیم، دستورالعمل های مختلف را برای تهیه آبمیوه امتحان کنید.

 

 

قوی باشید

 

7   قوی باشید. مهم نیست در ابتدای این رژیم آبمیوه و سبزیجات چقدر مشتاق هستید، مطمئن باشید در این رژیم 3 روزه، شما وسوسه خواهید شد که آن را رها کرده و به رژیم غذایی معمول خود بازگردید، بنابراین، اراده خود را امتحان خواهید کرد. در این رژیم شما به بو و مواد غذایی حساس خواهید شد و احتمالا مایل باشید که آن مواد غذایی را بخورید. قوی باشید و به یاد داشته باشید که در وهله اول چرا شما تصمیم گرفتید که این رژیم پاکسازی بدن را اجرا کنید. با این رژیم شما سمومی را که در طی سال ها در بدن ساخته شده است، برطرف می کنید. پس از انجام این رژیم، از نظر روحی و جسمی احساس بهتری خواهید داشت و هنگامی که برای نخستین بار این رژیم را با موفقیت اجرا می کنید، از احساس رضایت از خود لذت خواهید برد.
برخی از افراد در طی اجرای این رژیم لذت می برند و مدعی هستند که به جای ضعف و کاهش سطح انرژی، افزایش سطح انرژی را تجربه می کنند. امیدواریم شما نیز یکی از این افراد خوش شانس باشید!

 

سعی کنید در طی انجام این رژیم، ذهن خودتان را با انجام فعالیت های آرامبخش و مفرح مانند مراقبه، مطالعه، حرکات کششی و هنرهای دستی استراحت دهید. هنگامی که شما مجبور نیستید برای ناهار چیزی درست کنید، فرصت های استراحت و سرگرمی زیادی خواهید داشت.

 

 پس از دوره رژیم

 

 

برای راحتی بدن، یک روز از رژیم خارج شوید. 

 

 1   برای راحتی بدن، یک روز از رژیم خارج شوید. برنامه غذایی این روز شبیه یک روز قبل از رژیم برای پاکسازی بدن است. شما فقط سالاد و میوه ها را می خورید. این مواد غذایی را فقط به مقدار کم می خورید، بنابراین، معده و سیستم گوارش شما بیش از حد از مواد غذایی انباشته  نمی شود.

 

 

 
 به تدریج به برنامه غذایی عادی خود بازگردید

 

 2   به تدریج به برنامه غذایی عادی خود بازگردید. پس از تکمیل دوره رژیم آبمیوه و سبزیجات، می توانید تدریجا به رژیم غذایی عادی خود بازگردید و غذاهایی مانند تخم مرغ و محصولات لبنی، برنج و غلات سبوس دار و گوشت بدون چربی مصرف کنید. باید هنوز از خوردن غذاهای فرآوری شده پرهیز کنید و سعی کنید از خوردن چیزهایی که دوباره باعث تولید سموم در بدن می شوند و تاثیرات مثبت رژیم آبمیوه و سبزیجات را خنثی می کنند، پرهیز کنید.

 

خوردن پیتزا و غذاهای فرآوری شده دیگر بلافاصله پس از اتمام این رژیم، کار درستی نیست و حتی ممکن است باعث بیماری شود.

 

 

اجرای رژیم آبمیوه و سبزیجات

 

 3    سعی کنید اجرای رژیم آبمیوه و سبزیجات را به صورت یک دوره 24 ساعته در هفته به عادت های غذایی خود تبدیل کنید. با انجام این رژیم به صورت یک روز در هفته، سمومی که به بدن وارد می شوند، به طور منظم دفع می شوند. می توانید با تقسیم این دوره 24 ساعته، این رژیم را طی 2 روز به آسانی انجام دهید. برای این کار، در اوایل شب شام بخورید، پس از آن دیگر چیزی نخورید. 8 ساعت از 24 ساعت رژیم را بخوابید، سپس برای صبحانه و ناهار آن روز آبمیوه بخورید. پس از آن، برای شام می توانید یک وعده غذای جامد بخورید.

 

 

 دوره بعد رژیم آبمیوه و سبزیجات را طولانی تر اجرا کنید.

 

 4   دوره بعد رژیم آبمیوه و سبزیجات را طولانی تر اجرا کنید. هنگامی که شما یک دوره 3 روزه این رژیم را اجرا کردید، اگر مایل باشید می توانید این رژیم پاکسازی بدن را به صورت دوره ای، در دوره های 7 روزه یا حتی 14 روزه انجام دهید. اگرچه اجرای طولانی این رژیم کمی ترسناک به نظر می رسد اما بسیاری از افراد مدعی هستند که اجرای طولانی مدت این رژیم و پرهیز از غذاهای جامد باعث راحتی و سلامت آنها شده است. در این رژیم، بدن می آموزد که تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را از آبمیوه و سبزیجات تامین کند، بنابراین، احساس گرسنگی نخواهد کرد.

 

به هر صورت آگاه باشید، با اجرای این رژیم به صورت طولای مدت، بدن شروع به دفع سموم بدن از طریق پوست و ریه ها می کند. بنابراین، ممکن است شما متوجه بوی عجیب یا ناخوشایندی در بدن خود شوید.

 

با جرای این رژیم به صورت طولانی مدت، ممکن است بخواهید به منظور پیشگیری از کم خونی و افزایش سطح انرژی بدن، از مکمل های آهن و پروتئین در رژیم خود استفاده کنید. می توانید این مکمل ها را از فروشگاه های مواد غذایی سالم و بهداشتی تهیه کنید.

 

 

 

 دستورالعمل های ویژه برای تهیه آبمیوه  طبیعی

 

 

 آب گریپ فروت برای هنگام صبح

 

 1   آب گریپ فروت برای هنگام صبح. آب  1/2 از گریپ فروت پوست کنده، 15 عدد انگور قرمز یا سبز بدون دانه و 1 و 1/2 فنجان زغال اخته برای خوشمزه شدن آن اضافه کنید.

 

 

تقویت کننده گوارش برای هنگام صبح

 

2    تقویت کننده گوارش برای هنگام صبح. آب 2 عدد سیب بزرگ، 1 عدد پرتقال پوست کنده، 1 عدد خیار، 4 عدد برگ کلم پیچ شسته و 1/4 لیمو ترش پوست کنده برای یک نوشیدنی دلچسب تهیه کنید و مطمئن باشید که این نوشیدنی دستگاه گوارش شما را از خواب بیدار خواهد کرد.

 

 

آب چغندر برای ناهار

 

3   آب چغندر برای ناهار. آب 1/2 چغندر، نصف یک عدد خیار و 5 عدد هویج برای یک نوشیدنی افزایش دهنده انرژی برای میان روز.

 

آب گوجه فرنگی به سبک ایتالیایی

 

4   آب گوجه فرنگی به سبک ایتالیایی. آب 2 عدد گوجه فرنگی، 2-1 عدد حبه سیر پوست کنده، 1/4 لیمو ترش پوست کنده و تعداد محدودی برگ ریحان برای موقع ناهار.

 

 

 یک وعده سبز برای هنگام شام

 

5    یک وعده سبز برای هنگام شام. آب 4 برگ کلم شسته شده، 2 فنجان اسفناج، 2 عدد سیب، 2 عدد ساقه کرفس، 1/2 خیار، 2 عدد هویج و 1 اینچ (2.5 سانتی متر) از یک قطعه ریشه زنجبیل برای تکمیل نوشیدنی با ویتامین ها و مواد مغذی.

 

 
 آبمیوه هنگام غروب

 

6   آبمیوه هنگام غروب. آب 1 عدد چغندر، 1 عدد هویج، 1 عدد خیار، 4 برگ کلم پیچ، 1 عدد سیب سبز و 1/4 لیمو ترش پوست کنده.

 

 

نکات

 

در بازگشت به رژیم غذایی معمول خود، هنگامی که مواد غذایی را به رژیم خود اضافه می کنید، پیروان رژیم آبمیوه و سبزیجات پیشنهاد می کنند به خوبی آن مواد غذایی را بجوید، در این صورت، آن ها به راحتی هضم می شوند.

 

اگر محصولات ارگانیک یا طبیعی در دسترس نیستند، پزشکان توصیه می کنند پوست میوه ها و سبزیجات را بکنید و آن ها را مصرف کنید یا سبزیجات را با پاک کننده های غیرسمی که معمولا در فروشگاه های بهداشتی مواد غذایی موجود هستند، بشویید.

اگر شما به نوع رژیم های سخت تر برای دفع بیشتر سموم بدن تمایل دارید، می توانید رژیم آب را امتحان کنید.

 

 
هشدارها

 

به یاد داشته باشید هر زمان از یک نوع رژیم پیروی می کنید، با یک پزشک مشورت کرده و تحت نظر پزشک باشید. رژیم در دوران بارداری توصیه نمی شود. افرادی که مبتلا به مراحل پیشرفته سرطان، دیابت، بیماری های قلبی و سل هستند، نباید رژیم بگیرند. در موارد بیماری های روانی، فشار خون پایین و زخم های گوارشی، از رژیم پرهیز کنید. مخصوصا افرادی که به سرطان کبد یا پانکراس مبتلا هستند، باید از رژیم پرهیز کنند. برخی از این بیماری ها ممکن است با رژیم بهبود یابند اما باید بیمار تحت نظارت پزشک باشد. به این ترتیب، در صورت بروز هرگونه بحران یا عوارض جانبی فورا به آن ها رسیدگی می شود.

 

عوارض جانبی شایع در رژیم آبمیوه و سبزیجات شامل سردرد، خستگی، هیپوگلیسمی، یبوست، آکنه، افزایش بوی بد دهان و بوی بد بدن می باشد از اینرو بهتر است از قبل با پزشک خود هماهنگ کنید.

 


 

سایت ناگهان
لاغریرژیمغذاچاقوزنآب میوهسبزیجاتمیوهسالم

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع ورزش و سلامت :
  داغ ترین ها  ببین و بخند