سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

6 نکته برای چیدمان کتابخانه


سایت ناگهان

کتاب ها را به ترتیب رنگ و اندازه بچینید
چیدن کتاب ها به ترتیب رنگ و اندازه، از لحاظ بصری به مجموعه شما یک دید منسجم می دهد. کتاب های بلندتر را در بین کتاب های کوتاه تر بچینید. مانند کوه.
 

چیدمان کتابخانه

برای ایجاد اختلاف سطح، از اشیا مختلف استفاده کنید
لوازم تزیینی مورد نظر را بر روی چند کتاب بچینید تا ارتفاع های مختلف داشته باشید.  مسلما شما دوست ندارید کتابخانه تان خیلی خلوت و بی محتوا به نظر برسد، پس از تاکتیک های مختلف استفاده کنید، مانند اضافه کردن مجسمه ها، عکس های قاب شده و ... می توانند به خوبی فضاهای خالی شما را پر کنند. اما زیاده روی نکنید! مقداری فضای خالی باعث می شود تا کتابخانه شما تمیز و مرتب تر به نظر برسد.

چیدمان کتابخانه

از آثار هنری برای دکوراسیون استفاده کنید
افزودن آثار هنری مثل نقاشی و کارهای گرافیکی، یک روش راحت برای افزودن رنگ و تنوع در میان قفسه های کتابخانه ست که یک  پیش زمینه مناسب برای لوازم و اشیاء کوچک فراهم می کند

چیدمان کتابخانه

لوازم دکوراسیون را در سه گروه دسته بندی کنید
چشم ما علاقه ی زیادی به دیدن الگو دارد. برای مثال دسته بندی گلدان ها و مجسمه ها با هم در یک گروه، کتابخانه تان را به طرز هنرمندانه ای سازمان دهی می کند.

 

چیدمان کتابخانه
 

طبیعت را به قفسه تان هدید کنید
گیاه، گل (طبیعی و یا خشک) حس زنده بودن را در کتابخانه شما به ارمغان می آورد. از گیاهان گلدانی، گلدان های پر شده از گل، صدف و یا سنگ های زیبا برای ایجاد دید بصری بهتر استفاده کنید.

چیدمان کتابخانه

جابجایی شکل و اندزاه
با قرار دادن لوازم بزرگ تر در پشت و لوازم کوچکتر در جلوی آن، دسته بندی کردن موارد مشابه، زیبایی نمای کتابخانه تان را یکباره بالا ببرید.

چیدمان کتابخانه 

 

 

سایت ناگهان
کتابکتابخانهچیدمان

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع دکوراسیون :
  داغ ترین ها  ببین و بخند