سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

دلنوشته‌های شخصیت‌های هنری، ورزشی و سیاسی برای استاد شجریان


سایت ناگهان

پس از انتشار پیام نوروزی استاد شجریان و انتشار خبر بیماری این استاد موسیقی سنتی ایران شاهد سیل پیام‌های شخصیت‌های هنری، ورزشی و سیاسی  باشیم که ضمن آرزوی سلامتی برای استاد از هنر او بگویند.

به گزارش سایت ناگهان، مهناز افشار بازیگر سینما در توئیتردر این زمینه نوشته است: «اقتدار هنر این سرزمین در قامت استوار شما متبلور است استاد؛ ما از تصور هرچیزی جز لبخند شما می‌ترسیم.»

آزاده نامداری عکسی از استاد  در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد و در شرح آن نوشت:"تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد.

پ.ن.استاد شجریان رو فراتر از تفکرات سیاسی مون دوس بداریم. کسی که از نسل پدرهامون تا نسل ما همیشه اسطوره بودند."

سرطان شجریان

 


رضا صادقی خواننده پاپ با اشتراک عکسی از استاد محمدرضا شجریان درباره او نوشته است: «وقتي كه به اصالتت فكر ميكني حس غرور داري و اين حس غرور با خيلي از ادمها چند برابر ميشه ،ستونهاي تخت جمشيد شكوه اصالت ما ايراني ها رو به رخ جهان ميكشه اما حرف من الان از يك ستون تخت جمشيدي هست كه شكوه صداي قلب اصيل مردمش بوده و هست، كسي كه روزه هاي ما دلنشين تر ميشد وقتي با صداش ميرفتيم به ضيافت افطار و با تصنيف هاش همراه بوديم تا ضيافت عاشقي.
همه اين جمله ها براي بزرگ مردي چون عاليجناب استاد محمد رضا شجريان اندك هستند و مگه ميشه توصيف كرد صداي دريا رو. بيايم همه با هم يكدل و با صداي سبز مردمي دعا گوي سلامتي اين ستون تخت جمشيد فرهنگ ايران باشيم. عاليجناب : تمام ما و تمام ايران سراپا دعا خواهيم بود براي سلامتي و لبخند هميشگي شما. ارادتمند شما: در آتش پروانه ، پرواز نمى ميرد با بستن لب هـرگز آواز نمى ميرد...
رضا صادقي .١٣٩٥/١/٢ "

سرطان شجریان

 

 


ستاره اسکندری نیز از شجریان خواست این میهمان ۱۵ ساله را از خانه تنش بیرون کند:‌ «با دعاى شما عيدهايمان معنا پيدا مى كند هنوز .. با شما حافظ و خيام وسعدى بيشتر و عميق تر بر جانمان مى نشيند ..با. "ربنا " ى شما ماه رمضان را پيشواز مى رويم ..با شما مى اموزيم كه جهان را عاشق كنيم كه تفنگ خشونت زمين بگذاريم .. استاد مسلم اواز ايران زمين ،به مهمان پانزده ساله اتان بگوييد برود .. برود .. برود."


سرطان شجریان

 


بهاره رهنما در این زمینه نوشت: «جان جهاني هستي شما ، دل ملتي به طپش هاي قلب شريف و هنرمند شما بسته است.. تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد..."

سرطان شجریان

 محسن تنابنده نویسنده و بازیگر نیز در جمله‌ای کوتاه نوشت:‌ «یارب ربناگویت را سلامت بگردان» و الهام پاوه‌نژاد بازیگر هم با نوشتن شعری از مولانا نوشت: « ای یوسف خوشنام ما، خوش میروی بر بام ما ای در شکسته جام ما، ای بر دریده دام ما ای نور ما، ای سور ما، ای دولت منصور ما جوشی بنه در شور ما تا می شود انگور ما ای دلبر و مقصود ما، ای قبله و معبود ما آتش زدی در عود ما، نظاره کن در دود ما ای یار ما، عیار ما، دام دل خمار ما پا وا مکش از کار ما! بستان گرو دستار ما در گل بمانده پای دل، جان میدهم چه جای دل! وز آتش سودای دل، ای وای دل ای وای ما .... اي يوسف خوش نام ما تنت به ناز طبيب نياز مباد الهي.....نغمه هايت جاودان و لبخندت مستدام ."

سرطان شجریان


گلاره عباسی نیز با انتشار این پیام نوشت: همه ي مردم سرزمينم چشم انتظار هديه ي بهار هستند استاد. "

 


شهرام ناظری خواننده موسیقی سنتی کشورمان با اشتراک گذاشتن عکسی از خود و استاد شجریان برای او آرزوی تندرستی کرد و نوشت: «نوبهار است در آن کوش که خوشدل باشی
که بسی گل بدمد باز و تو در گل باشی.
نوروز خجسته باد.
با آرزوی سلامتی برای استاد محمدرضا شجریان.»  

سرطان شجریان

 محراب قاسم‌خانی فیلمنامه‌نویس هم درباره استاد شجریان نوشت: «وارد دنياى هنر شدن كار سختى نيست. سخت اينه كه بتونى محبوب و ماندگار بشى... ولى از اونم سخت تر اينه كه بتونى تبديل بشى به اسطوره و نماد. خيلى انگشت شمار هستن كسايى كه بتونن به اين جايگاه برسن. بازيگر خوب و محبوب زياد داريم ولى فردين و انتظامى و شكيبايى شدن كار هر كسى نيست. موزيسين مشهور و توانا هم كم نداريم. ولى شجريان... بعضيا اسطوره به دنيا ميان. نه مردم كسى رو اسطوره ميكنن، نه حمايت هاى دولتى، نه تبليغات. اسطوره بودن بايد توى ذات آدم باشه. از ته دل اميدوارم حال اسطوره موسيقى كشورمون خوب بشه و سايه شون سالهاى سال بالاى سر هنرمون باقى بمونه.»

سرطان شجریان

 

 

فرزاد فرزین خواننده پاپ نیز در جمله‌ای نوشت:"سرت سلامت اسطوره ... دعاي يه ملت پشت شماست استاد"

امیر تتلو خواننده زیر زمینی رپ نیز در صفحه اینستاگرامش پیرامون استاد نوشت: براى آقاى شجريان دعا ميكنيم كه ان شاءالله سلامتيشون رو بدست بيارن "

سرطان شجریان

 


علی دایی اسطوره فوتبال ایران نیز با انتشار عکس استاد شجریان نوشت : سرت سلامت استاد"

سرطان شجریان

 

 

بزرگمهر حسین‌پور، کاریکاتوریست هم با انتشار طرح استاد نوشت: سال هاست كه با صدايت نقاشي مي كشم. اين بار با صداي خودت ، خودت را كشيدم. حال عجيبي بود به وقت قلم زدن. به كشيدنت حالم خوش بود . تا لحظه ي ديدن پيامت . غمگينم و غمگينمان كرد. تو خوب شو اي خسرو شيرين صدا. و باز برايمان بخوان. نگران كنسرت هم نباش...! اينجا يك نفر هست كه فقط كافيست «تَكرار»كند!
 

سرطان شجریان

 

 

پرستو صالحی بازیگر کشورمان با انتشار عکسی از استاد شجریان نوشت: تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد وجود نازکت آزرده گزند مباد
سلامت همه آفاق درسلامت تست به هیچ عارضه شخص تو دردمند مباد ... آمين رب العالمين

سرطان شجریان

 

 

افشین یدالهی ترانه سرای محبوب کشورمان، در اینستاگرام خود شعر زیر را به استاد شجریان تقدیم کرد و نوشت: با آرزوی تندرستی کامل و هر چه زودتر برای استاد محمد رضا شجریان
و با آرزوی آگاهی هر چه بیشتر و هر چه زودتر برای سیاست گذارانی که یکی از راه های اصلی هدایت و اصلاح فرهنگ و هنر را محدود یا ممنوع الفعالیت کردن اهالی فرهنگ و هنر می دانند که نظراتی غیر منطبق با نظر آنان دارند،
این لطمه ها در بسیاری از موارد جبران ناپذیر است و در حال و آینده به عنوان نقاط تاریک و دست اندازهای مسیر فرهنگ از آن ها یاد خواهد شد.
به امید روزی که اصطلاحاتی با عنوان ممنوع الفعالیت ، ممنوع الاسم ، ممنوع التصوير ، ممنوع المصاحبه و ممنوع_ال... در فرهنگ ایران وجود نداشته باشد.


من خاکِ پایِ مردمِ آزاده‌ی توام
فریادِ عشقِ از نفس افتاده‌ی توام

آیینه دارِ چهره‌ی رنجیده‌ی تو و
دلواپسِ جماعتِ دلداه‌ی توام

روحِ قیام، رکنِ نمازم به شوق توست
شاید شهیدِ بعدیِ سجاده‌ی توام

گفتی که سرّ عشق بگویید و بشنوید
من، زیرِ تیغ خوانده‌ی آماده‌ی توام

شیرین و تلخ، هر چه بخوانم، نوایِ توست
تکرارِ سختِ شور و شرِ ساده‌ی توام

بالاتر از هر آنچه به من داده روزگار

من خاکِ پایِ مردمِ آزاده‌ی تو‌ام

 

 

شراره فرنژاد یکی از اعضای گروه آریان در اینستاگرام خود با انتشار عکسی از استاد شجریان نوشت: آدمايي هستن كه خيلي پُررنگن خاصن يه امضا به حساب ميانرد پا حك مي كننآدمايي هستن كه هميشه بايد باشن

سرطان شجریان

 

 

پریناز ایزدیار بازیگر سریال شهرزاد نیز در پیامی برای استاد شجریان نوشت: يك دنيا دوستتون دارم و فقط برايتان آرزوى سلامتى و ماندگارى دارم و بس .. سايه پر مهرتان تا هميشه روى سر ما باشد انشالله 

سرطان شجریان

 

 

صابر ابر در اینستاگرام خود درباره ی مهمان 15ساله ی استاد شجریان نوشت: بهار تمام حواسش رفت به مهمانت، اما راهي كردن آن مهمان با دعاي مردم اين خاك ،باشد كه بارش را ببندد و برود .جانتان سلامت.

سرطان شجریان

 

 

همچنین دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیربهداشت کشورمان در اینستاگرام شخصی خود از تماس با استاد محمدرضا شجریان برای تبریک سال نو و احوالپرسی نوشت و از روحیه مساعد ایشان خبر داد و نوشت: ان شاءالله شجریان دو یا سه ماه آینده به کشور باز می گردد وپزشکان متخصص اقدامات موردنیاز را پی خواهند گرفت.

در یادداشت وزیر بهداشت آمده است: امروز (دوشنبه) در تماس تلفنی با استاد شجریان ضمن تبریک سال نو، جویای احوالشان شدم. روحیه ایشان بسیار خوب و صدایشان مثل همیشه با صلابت، پر توان و سرحال بود.

از اینکه خبر سلامتی شان را از خودشان می شنیدم خوشحال شدم و لازم دیدم به دلیل دوستی دیرینه و ارادت به ایشان و با اطلاع دقیق از وضعیت سلامتی شان و ارتباط با خانواده استاد در طول دو سال گذشته، یاد آور شوم که ان شاءالله ایشان در دو تا سه ماه آینده به کشور باز می گردند و پزشکان متخصص ایشان اقدامات مورد نیاز و باقیمانده را پی خواهند گرفت.

 وظیفه خود می دانم به عنوان یک دوست، یک ایرانی و یک علاقمند به آثار ایشان، و نیز به دلیل مسئولیتم در دولت، در خصوص هرگونه حمایت برای تسریع در درمان و بهبودی ایشان ازهیچ کوششی مضایقه نکنم.

بحمدلله همانطور که در پیام نوروزی استاد آواز ایران هم آمده بود، ایشان امیدوار و با نشاط، بهار امسال را نیز با شادابی و طراوت آغاز کرده اند. ما نیز همچون سایر دوستداران صدای ماندگار استاد شجریان، امیدواریم به زودی زود استاد را روی صحنه ببینیم و طنین این صدای ماندگار دل های بهاری ملت ما را طراوتی دوچندان ببخشد.

 

سایت ناگهان
محمد رضا شجریانخوانندهشجریانمهناز افشارآزاده نامداریرضا صادقیستاره اسکندریبهاره رهنمامحسن تنابندهالهام پاوه‌نژادگلاره عباسیشهرام ناظریمحراب قاسم‌خانیامیر تتلوعلی داییوزیربهداشت

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند