سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

فرهادی از زمان اکران فیلم فروشنده پرده برداشت


سایت ناگهان

اصغر فرهادی با اشاره به اینکه برای تحقیق و نگارش پروژه بعدی‌اش از اوایل مهر ماه بیشتر در سفر خواهد بود عنوان کرد: ترجیح ام این است که فروشنده زودتر در ایران اکران شود.


به گزارش سایت ناگهــان (www.nagahan.com) اصغر فرهادی که این روزها برای نمایش فیلم فروشنده در جشنواره کن حضور دارد در رابطه با زمان اکران این فیلم در ایران گفت: در اولین فرصتی که شرایط اکران مهیا شود، فیلم اکران خواهد شد. حدس می‌زنم از اواسط تابستان اکران آن بتواند شروع شود.


وی با اشاره به به اینکه  قرار بود اکران ایران و اروپا همزمان باشد اما باتوجه به اینکه اکران فرانسه برای ماه نوامبر قطعی شده، ترجیح ام این است که فیلم زودتر در ایران اکران شود ادامه داد: برای تحقیق و نگارش پروژه بعدی‌ام تقریباً از اوایل مهر ماه بیشتر در سفر خواهم بود، مایل ام فیلم پیش از اکران فرانسه در ایران اکران شود تا موقع نمایش فیلم، خودم حضور داشته باشم.

 

فروشنده فرهادی


فرهادی در رابطه با پخش کننده این فیلم نیز گفت: چند پخش‌کننده در رابطه با نمایش عمومی فیلم در ایران تماس گرفته‌اند که امیدوارم هرچه زودتر، یکی از آنها، برنامه‌ریزی نمایش عمومی فیلم را آغاز کند.


این کارگردان صاحب سبک ایرانی در پاسخ به این سوال که پخش فیلم در آمریکا چگونه خواهد بود؟ عنوان کرد: تا چند روز دیگر، پخش‌کننده آمریکایی فیلم قطعی خواهد شد. باتوجه به اینکه کمپانی Sony Pictures Classic، پخش گذشته و جدایی را برعهده داشت و پیگیری‌هایی که برای دیدن فیلم‌ داشته‌اند، حدس می‌زنم در آمریکا سونی فیلم را اکران کند مگر اینکه پخش‌کننده بین‌المللی فیلم تصمیم دیگری بگیرد.
فرهادی همچنین از فیلم آینده‌اش در اسپانیا با بازی پنه‌لپه کروز نیز سخن گفت و با بیان اینکه این فیلم قرار بود سال گذشته کلید بخور ادامه داد:  اما زمانی‌که قصه اولیه فیلم فروشنده به ذهن ام رسید، بهانه‌ای پیدا شد برای به تأخیر انداختن یک‌ساله آن پروژه.


وی با بیان اینکه دلتنگ فیلمسازی در ایران بودم و ذهن ام کاملاً درگیر داستان جدیدی بود که تازه متولد شده بود. افزود: همراهی تهیه‌کننده اسپانیایی (پدرو آلمادوار) باعث شد که علی‌رغم همه برنامه‌ریزی‌ها و قرار و مدارها، به تعویق انداختن آن پروژه میسر شود و فیلم فروشنده در ایران به سرانجام برسد. برنامه‌ریزی بر این اساس است که از اوایل پاییز امسال برای ادامه تحقیقات و نگارش دیالوگ‌ها، به مادرید بروم تا در صورت هماهنگی با گروه، فیلم بهار سال آینده کلید بخورد. البته همه این برنامه‌ریزی‌ها منوط بر این است که دوباره سر و کله ایده و قصه جدیدی، پیدا نشود.

 

فروشنده فرهادی


فرهادی  در پاسخ به این سوال که پیش‌بینی خودتان درباره بازخورد تماشاگران داخلی و خارجی از نمایش "فروشنده" چیست؟ گفت: حدس می‌زنم مثل فیلم‌های قبلی‌ام، فیلم تماشاگر عام گسترده‌ای در ایران و بیرون از ایران داشته باشد. علی‌رغم اینکه عده‌ای بی‌وقفه در تلاش‌اند تا اینگونه تبلیغ کنند که این فیلم‌ها جشنواره‌ای هستند و بی‌مخاطب، بی‌آنکه اشاره‌ای کنند و یا عامدانه این واقعیت را کتمان می‌کنند که فیلم‌های قبلی من از چهارشنبه‌سوری به این سو، جزو چند فیلم‌ پرمخاطب سال بوده‌اند. درباره فروشنده، از بازخوردی که از پخش‌کنندگان داشته‌ام ونمایش‌های محدودی که تا الان داشته‌ایم، این فیلم هم مثل فیلم‌های قبلی به نظر می‌آید پرتماشاگر باشد.

سایت ناگهان
اصغر فرهادیفیلم فروشندهترانه علیدوستیشهاب حسینی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند