سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

​شخصیت واقعی رضا عطاران از نگاه تهیه کنندگان فیلم من سالوادور نیستم +عکس


سایت ناگهان

طی مصاحبه ای با تهیه کنندگان فیلم سینمایی من سالوادور نیستم حقایقی در خصوص این فیلم ، شخصیت رضا عطاران و  دست های پشت پرده ی تهیه کنندگان فاش شد.سایت ناگهان نظر شما عزیزان را به صحبت ها و پاسخ های آقایان سید امیر پروین‌حسینی و منصور سهراب ‌پور ،تهیه کنندگان فیلم من سالوادور نیستم جلب می نماید.

آقایان سید امیر پروین‌حسینی و منصور سهراب ‌پور ،تهیه کنندگان فیلم من سالوادور نیستم

 

زیبا ترین کار دنیا، شاد کردن مردم است.
آقای سید امیر پروین‌حسینی در پاسخ به این سوال که چطور شد فیلم کمدی ساختید گفتند: من کارم را با فیلم های گروه معارف و دفاع مقدس شروع کردم و این روند در طول زمان شکل گرفت.به نظر من فیلم را باید برای مردم ساخت.من خیلی متوجه این بیان هنر برای هنر نمی شوم. فیلم باید طوری باشد که مردم خوششان بیاید.از نظر من زیبا ترین کار دنیا، شاد کردن مردم ایران است.
 
برخی تهیه کنندگان برادر مسئول و برخی عابربانکی بیش نیستند.
از نظر من سه نوع تهیه کننده داریم. یک نوع که برادر یا پسرخاله و یا فامیل مسئولی هستند که  بودجه ای پیدا کرده و ان را دراختیار بستگانشان می گذارند .این نوع تهیه کنندگان چون چیزی از تهیه کنندگی نمی دانند مجبور به همکاری با تهیه کنندگان دیگر می شند.به طور مثال من چندین کار انجام دادم که اسمم نیامد.نوعی دیگر پولدارانی هستند که به عابربانک معروفند.اینها فقط پول می دهند و به کسی کاری ندارند.این افراد که اغلب ساختمان ساز یا آهن فروش و یا دلار فروشند چون نمی توانند به خانواده شان بگوین چکاره اند می آیند و سرمایه گذار فیلمی می شوند.نوع سوم تهیه کنندگانی اند که کارگرند .مثل زنبورهای کارگر .من از نوع سوم هستم. تهیه کننده کارگری که برای فیلم کار می کند.

 

ما رضا عطاران را انتخاب کردیم چون پرفروش ترین ستاره سینما است.
ما قبل از اینکه کارگردان انتخاب کنیم یک سال وقت داشتیم و از همان ابتدا آقای رضا عطاران را انتخاب کرده بودیم و حتی بسیاری از قسمت های فیلم را بر اساس شخصیت و نوع بازی ایشان نوشتیم. و از ابتدا آقای رضا عطاران را انتخاب کردیم چون .به گرارش سایت نا گهان، آقای سید امیر پروین‌حسینی در برابر این سوال که پس معتقدید که فروش موفق من سالوادور نیستم به دلیل حضور آقای رضا عطاران است این طور واکنش نشان داد که آقای رضا عطاران را انتخاب کردیم چون یک ستاره واقعی است.از نظر ما ستاره کسی است که مردم بابتش حاضرند پول بدهند و بلیط بخرند.اما این را قبول ندارم که اگر کس دیگری را انتخاب می کردیم فیلم فروش نمی رفت.زیرا همه در این فیلم بهترینند.از نویسنده تا کارگردان گرفته تا تک تک بازیگران و حتی حضور ریوالدو.

 

شخصیت واقعی رضا عطاران از نگاه تهیه کنندگان فیلم من سالوادور نیستم :
آقای منصور سهراب ‌پور معتقد است که رضا عطاران یک ستاره ی واقعی است. رضا عطاران یک ستاره با رفتارهای خاص است.ما با ستاره های مختلفی همکاری کردیم اما رضا عطاران در اخلاق تک است.او بسیار منضبط ، خوش اخلاق و پر انرژی است.او وقتی در کسوت بازیگری است در کار کارگردان دخالت نمی کند مگر اینکه از او مشورتی خواسته شود که ایشان با صمیمیت راهنمایی می کنند.اصلا حضور رضا عطاران در گروه باعث دلگرمی و روحیه است.او یک ستاره ی با رفتارهای خاص است.هرگز خسته نمی شود و غر نمی زند.تا رضایت عوامل فیلم را بدست میاورد صحنه را ترک نمی کند و همیشه پر انرژی و خوش اخلاق است.

 

اگر دولت دست از سر سینما بردارد، سینما خودش را پیدا می کند.
آقای سید امیر پروین‌حسینی با بیان اینکه هیچ کمکی از بخش دولتی نگرفته و حتی وعده ی وامی که داده بودند محقق نشده است افزود: ما شش ماه فیلم را دیرتر اکرن کردیم چون یک فیلم دولتی شش ماه تمام سینماها را گرفته بود.بخش خصوصی اگر بخواهد باقی بماند باید با دولت رقابت کند.وگرنه به راحتی حذف خواهد شد.

 

فیلم های دولتی با دادن دستمردهای فضایی به بازیگران آنها را بد عادت می کنند.
من در فیلم زاپاس، بازیگری داشتم که بعد بازی از یک فیلم دولتی آمده بود.من می بایستی برای هر جلسه بازی او ده میلیون می دادم.مگر یم تهیه کننده بخش خصوصی که حداقل هفت بازیگر دارد می تواند چنین دستمزدی بدهد؟در خصوص شایعه ی دستمزد 800 میلیاری آقای محمد رضا گلزار در فیلم ساخت ایران باید بگویم ما اگر اینقدر پول داشتیم که اصلا فیلم نمی ساختیم.

با ساختن فیلم تلخ و نشان دادن بدبختی ها و سیاه نمایی ها می توان جایزه برد.

ساختن فیلم تلخ آسان تر از ساختن فیلم کمدی دارای مفهوم که بتواند مردم را بخنداند است.از طرفی داوران جشنواره خجالت می کشند به فیلم کمدی جایزه بدهند.در حالیکه خنداندن مردم کاری سخت تر و مهم تر است. می توان با ساختن فیلمی تلخ و نشان دادن بدبختی ها و سیاه نمایی ها اشک همه را درآورد و جایزه برد.حتی آقای فراستی که اصولا با اکثر فیلم ها مخالف است در این خصوص و درباره فیلم زاپاس صدایش درآمد. 

 

رضا عطاران و یکتا ناصر
 
رضا عطاران و یکتا ناصر
 
لازم به ذکر است که من سالوادور نیستم فیلمی به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی مشترک سید امیر پروین‌حسینی و منصور سهراب‌پور تولید سال ۱۳۹۴ می‌باشد.این فیلم در تاریخ ۵ اسفند ۱۳۹۴ در سینماهای ایران اکران شده است.نکته حائز اهمیت این است که این فیلم  تنها بعد از گذشت یک ماه از اکران، فروشش در سینماهای کشور به پنج میلیارد تومان رسید.

 

رضا عطاران و یکتا ناصر

 

رضا عطاران و ریوالدو

 

خلاصه داستان از این قرار است که:
ناصر ایزدی (رضا عطاران) که چندی پیش مقدار زیادی پول پیدا کرده به همراه خانواده‌اش به واسطهٔ آژانس تعطیلات رؤیایی به سفری سیاحتی به برزیل دعوت می‌شود. آنجل دختری برزیلی او را با نامزد سابق خود اشتباه می‌گیرد و بقیه ماجرا شروع می‌شود.

این فیلم خالی از حاشیه‌ نیز نبوده است. پس از اکران این فیلم به دلیل وجود عکس بازیگر زن برزیلی، بسیاری از بیلبوردهای فیلم بر سردر سینماها پاره شد و حرف و حدیث های زیادی  به همراه آورد.

 

رضا عطاران، يكتا ناصر و كارول ويدوتى

 

من سالوادور نیستم

 

 

من سالوادور نیستم رضا عطاران، يكتا ناصر و كارول ويدوتى

 

رضا عطاران، يكتا ناصر و كارول ويدوتى در نمايى از "من سالوادور نيستم"ساخته منوچهر هادى

 

3929630_1460826573.jpg

 

من سالوادور نیستم

 

رضا عطاران و ریوالدو
 
رضا عطاران و ریوالدو
 

 

 

 

سایت ناگهان
سینمامن سالوادور نیستمرضا عطارانسید امیر پروین‌حسینیمنصور سهراب ‌پوریکتا ناصربرزیلیكارول ويدوتىمنوچهر هادىریوالدو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند