سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

زمان اکران فیلم فروشنده فرهادی مشخص شد + فروشنده به كن راه يافت


سایت ناگهان

با شروع ساخت فیلم فروشنده توسط اصغر فرهادی، بسیاری از طرفداران این کارگردان صاحب سبک ایرانی در انتظارند تا ببیند که آخرین اثر فرهادی چه زمانی به نمایش می‌آید؟


به گزارش سایت ناگهان، اصغر فرهادی روز گذشته پس از حضور در ورکشاپ آموزشی فیلم سازی جشنواره جهانی فجر در رابطه با زمان اکران فیلم فروشنده گفت: تکلیف حضور فیلم فروشنده در جشنواره کن، سوم اردیبهشت ماه مشخص می‌شود و اگر این فیلم به جشنواره کن راه نیابد اکران عمومی می‌شود.

 

فروشنده فرهادی

 


وی ادامه داد: طبق برنامه اگر فیلم به جشنواره کن راه پیدا کند یا در آن حضور نداشته باشد، در هر دو صورت اکران عمومی می‌شود که فکر می‌کنم اواخر تابستان باشد.


فرهادی در پاسخ به این سوال که "آیا قصد ندارد فیلمش را به جشنواره دیگری بدهد؟" گفت: درباره جشنواره‌ها من تصمیم نمی‌گیرم و شرکت ممنتو تصمیم می‌گیرد. قرار ما هم بر این است که اواخر تابستان در ایران و چند کشور از جمله فرانسه، ایتالیا، آلمان، بلژیک و ترکیه اکران همزمان کنیم.


 

چگونگی ساخت فیلم های درباره الی و جدایی نادر از سیمین


شایان ذکر است که فرهادی در ورکشاپ آموزشی خود به ایده ساخت فیلم درباره الی اشاره کرد و گفت: ساخت یک ایده بستگی به عمق آن در ذهن شما دارد. ایده ای را که سال ها در ذهن شما وجود دارد و هیچ گاه فراموش نمی کنید، باید ساخت. من برای «درباره الی» ایده ای نداشتم بلکه تنها عکسی داشتم از فردی که در غروب کنار دریا ایستاده است و انگار کسی از نردیکانش در دریا غرق شده و او منتظر است.


وی با بیان اینکه این عکس از ۲۲ سالگی همراه من بود و در ۳۵ یا ۳۶ سالگی توانستم آن را بسازم افزود: این عکس آنقدر در ذهنم ماند که فکر کردم چیزی دارد که باید آن را بسازم. بنابراین بعد از اینکه سال ها ایده ای در ذهن شما باقی ماند و فکر کردید شما را رها نمی کند باید شروع کنید و ایده خود را گسترش دهید.


فرهادی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره «جدایی نادر از سیمین» و اینکه هنگام ساخت آن چقدر به اسکار فکر کرده است؟ گفت: من قبل از «جدایی نادر از سیمین» فیلم «درباره الی» را ساختم که بیرون از ایران بسیار موفق بود و به دلیل بومی بودن «جدایی نادر از سیمین» همه گفتند حیف نیست فیلمی بسازی که فقط در ایران موفق است و من می گفتم از آنجایی که «درباره الی» به اندازه کافی موفق بوده است حالا اجازه دارم فیلمی بسازم که فقط در ایران موفق باشد.


من آن زمان اطمینان داشتم که این فیلم کاملا بومی است و فقط در ایران موفق می شود به همین دلیل حتی آن را زیرنویس هم نکردم و زمانی که یک نفر از برلین خواست تا آن را ببیند به او گفتم فیلم «جدایی نادر از سیمین» موضوعی کاملا بومی دارد .اما  آن شخص اصرار کرد تا مترجمی با خود بیاورد و وقتی فیلم را دید واکنشش این بود که کاملا آن را درک کرده است و بعد در ادامه آن اتفاقات و جوایز در بیرون از ایران برای فیلم رخ داد.

تکمیلی
فروشنده به بخش مسابقه جشنواره كن راه يافت


لازم به ذگر است که ساعتی پیش اعلام شد که فيلم "فروشنده" ساخته جديد اصغر فرهادى به بخش مسابقه جشنواره كن راه يافت.


هفته گذشته  بود که پس از اعلام رسمی نام 17 فیلم بخش اصلی جشنواره در کمال تعجب هیچ نامی از فیلم سینمایی "فروشنده" آخرین ساخته اصغر فرهادی برده نشد.


اما همانطور که فرهادی نیز وعده داده بود سرانجام مسولان جشنواره کن، نام جدیدترین فیلم فرهادی را نیز در بین فیلم‌های بخش مسابقه قرار داده‌اند و خبر حضور این فیلم در کنار چند فیلم دیگر در بخش اصلی  اصلی جشنواره اعلام شد.

 

سایت ناگهان
اصغر فرهادیفیلم فروشندهفیلم درباره الیفیلم جدایی نادر از سیمینسینماکارگردان

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند