سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

دیبا زاهدی؛ بازیگری که دوست ندارد زود مشهور شود + عکس و بیوگرافی


سایت ناگهان

این روزهای بسیاری از علاقه مندان سینما دیبا زاهدی را در نقش دختر حاج حیدر در بادیگارد حاتمی کیا می‌شناسند، بازیگری که با فیلم پنج ستاره وارد عرصه سینما شد، اما بر خلاف اکثر فعالان این عرصه دوست ندارد خیلی زود مشهور شود.


به گزارش سایت ناگهان ، نگاهی به بیوگرافی دیبا زاهدی نشان می‌دهد که او متولد هفتم آذر ماه شصت و هشت  در تهران بوده که در رشته معماری از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده است. 

 

دیبا زاهدی


زاهدی دوره های بازیگری را در آموزشگاه استاد سمندریان و زیر نظر آقای رحمانیان و خانم نصیرپور سپری کرده است و با در سال 1392 با فیلم سینمایی پنج ستاره به کارگردانی مهشید افشارزاده نخستین تجربه بازیگریخود را در کنار بازیگران مطرحی چون شهاب حسینی، سحر قریشی، بهنوش بختیاری، همایون ارشادی، شیرین بینا و لیلا بلوکات تجربه کرده است.

 

دیبا زاهدی


زاهدی پس از بازی در این فیلم توانسته است در آخرین اثر ابراهیم حاتمی کیا «بادیگارد» نقش (مریم) دختر پرویز پرستویی را بازی کند.

 

دیبا زاهدی


او در گفت و گویی در این رابطه بازی در مقابل پرستویی را یک امتیاز برای خود می‌داند و می‌گوید: من سر یک کار دیگر بودم(سایه) و تقریبا می توانم بگویم اواخرآن کار بودم که دستیار آقای حاتمی کیا با من تماس گرفتند.به دفترشان رفتم و یک تست گرفتند.بعد از مطالعه کوتاهی راجع به نقش مریم آن را پذیرفتم.

 

دیبا زاهدی


وی در پاسخ به این سوال که چرا از سال ۹۱ که پنج ستاره را بازی کرده است  هیچ کار دیگری نداشته و یا پیشنهادی بوده و قبول نکرده‌است می‌گوید:  پیشنهاد بازی زیاد داشته ام، هم سینما هم تلویزیون اما معیارهایی برای انتخاب نقش دارم که تا آن معیارهایی که برای خود تعریف کرده ام در کار نباشد آن را نمی پذیرم، حتی اگر بیکار بمانم.(می خندد) البته جایی خواندم که از قول من زده بود :«اگر بیکار بمانم ممکن است معیارهایم را تغییر بدهم».واقعا نمی دانم از کدام حرف من چنین برداشتی شده است.نمی خواهم شعار بدهم، ولی واقعا حاضر نیستم کیفیت را فدای کمیت کنم.

 

دیبا زاهدی

 


وی پیرامون عدم حضورش در تلویزیون نیز گفت:  موضعم درباره تلویزیون اینطور نیست که بگویم اصلا کار تلویزیونی نمی خواهم بازی کنم.به هر حال کارها الف و ب و جیم دارد.اگر کاری بسته به موضوعاتی که برایم مهم است خوب باشد، تلویزیون و سینما برایم خیلی تفاوتی ندارد.

 

دیبا زاهدی


زاهدی با اشاره به اینکه من هیچ گاردی درباره بازی در تلویزیون ندارم گفت: اما اتفاقی که در تلویزیون می افتد، دیده شدن در حد خیلی وسیع تر از سینما و تئاتر است که اصلا دوست ندارم.


وی در پاسخ به این سوال که آیا می توانیم بگوییم دیبا زاهدی مشهور شدن را دوست ندارد؟عنوان کرد: نه.باید بگوییم مشهور شدن به این زودی را دوست ندارد.الان و بعد از بازی در چند کار دلم نمی خواهد این اتفاق بیفتد،دوست دارم با رزومه قابل توجه تری این اتفاق بیفتد.

 

دیبا زاهدی

 


او در واکنش به این موضوع که بعد از فیلم بادیگارد مردم قطعا بیشتر با چهره ات آشنا شدند.واکنش شان در فضاهای عمومی چه بود؟ گفت:  من اصولا اهل بیرون رفتن و گشت و گذار نیستم.نقش کوتاهی در بادیگارد داشتم و طبیعتا آن طور که بازیگران دیگر پس از فیلم رو بورس هستند من نبودم. با این حال در برخی جاها بیشتر می شناختند و نسبت به پیش از اکران این فیلم شناخته شده تر بودم.

 

 

4862056_1462125083.jpg

سایت ناگهان
دیبا زاهدیبازیگرابراهیم حاتمی کیابادیگاردپرویز پرستویی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند