سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

تغییر زمان پخش سریال های نوروز 95 به دلیل نداشتن اسپانسر مالی!


سایت ناگهان

عدم داشتن اسپانسر مالی سبب شد تا پخش سریال «پادری» در نوروز منتفی شود و برنامه پخش برخی از سریال‌ها نیز تغییر کند.

به گزارش سایت ناگهان، صدا و سیما در اقدامی عجیب و تنها چند روز مانده به پایان سال، شبکه‌ پخش‌کننده برخی سریال‌های نوروزی را جابه‌جا، یکی از سریال‌ها را حذف و سریالی جدید را جایگزین کرد.

بر اساس تصمیم جدید مسوولان صداوسیما، سری دوم از مجموعه «دودکش» که با عناوینی چون «فروشگاه بزرگ» و «پادری» هم معرفی شد، در نهایت از آنتن تلویزیون حذف شد. این سریال قرار بود از شبکه اول سیما پخش شود.

با حذف دودکش، سریال «بیمار استاندارد» ساخته سعید آقاخانی جایگزین آن در شبکه یک شد. بیمار استاندارد پیشتر گزینه پخش از شبکه سه سیما بود.

زمان پخش سریال های نوروزی 95


همچنین سریال «قرعه» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد که در اخبار رسمی از شانس کمتری در بین دیگر سریال‌ها برای پخش نوروزی برخوردار بود، در دقیقه نود به عنوان جایگزین سریال «بیمار استاندارد» در شبکه سه معرفی شد. پیش از این اعلام شده بود که قرعه قرار است از شبکه پنج سیما به روی آنتن برود‌.

مجموعه «زعفرانی» تنها سریالی است که با جابه‌جایی همراه نبوده و به نظر می‌رسد پخش آن از شبکه دو سیما قطعی باشد.

در این رابطه محمدحسین لطیفی کارگردان سینما و تلویزیون که قرار بود در ایام نوروز با سریال «پادری» یا همان «دودکش ۲» مهمان خانه های مردم باشد در پی تغییر ناگهانی و حذف سریالش از پخش در ایام نوروز ۱۳۹۵ گفت: امیدوارم مسئولان صدا و سیما برای تصمیمات لحظه ای خود دلیل قانع کننده داشته باشند؛ ما این سال ها به دلیل این تصمیمات ناگهانی ضربه های زیادی را متحمل شده ایم.

وی با اشاره به اینکه «پادری» برای پخش در ایام نوروز هیچ مشکلی نداشت و تولید این سریال طبق برنامه ریزی های انجام شده در حال پیشرفت بود و ما از نظر زمانی کاملاً با پخش به صورت همزمان جلو می رفتیم و من نمی دانم که به چه دلیل تصمیمات ناگهانی این گونه زحمات ما را زیر سوأل می برد؟

لطیفی سپس با بیان اینکه تنها شک من به تغییر ناگهانی حذف «پادری» از پخش نوروزی عدم داشتن اسپانسر مالی است اظهار داشت: سازمان صدا و سیما از سریال هایی که اسپانسر خصوصی دارند حمایت های جدی تری می کند و از آنجا که احتمالاً سریال «قرعه» اسپانسر مالی دارد و شرط اسپانسر هم پخش در ایام نوروز بوده است مسئولان سازمان صدا و سیما تصمیم به پخش این سریال در ایام نوروز ۱۳۹۵ گرفته اند.

این کارگردان تأکید کرد: قطعاً اگر سریال جایگزین شده به جای «پادری» در ایام نوروز پخش نمی شد سازمان صدا و سیما بسیار مقروض می شد و همین مسأله مدیران این سازمان را به تصمیماتی این چنینی وادار کرده است.

وی در خاتمه افزود: امیدوارم مسئولان سازمان صدا و سیما کمی بیشتر به سریال های مستقل بها بدهند و به جای حمایت های بی دلیل از سریال های دارای اسپانسر سعی کنند که کمبودهای مالی خود را از بخش های دیگری جبران نمایند؛ در هر صورت با استناد به این ضرب المثل که صلاح مملکت خویش خسروان دانند معتقدم که این مردم هستند که در زمان پخش سریال ها نشان می دهند که چه آثاری دارای محبوبیت بیشتری است و برای آن ها جذابیت دارد.

 

سایت ناگهان
زمان پخشسریالتلویزیونشبکه یکشبکه سهشبکه پنجشبکه دومحمدحسین لطیفیسینمانوروز

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند