سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

نحوه استفاده روغن نارگیل برای مو و پوست| پرپشت شدن مو، آب رسانی پوست،رفع چروک دور چشم با روغن نارگیل


سایت ناگهان

امروز به شما میگوییم که چگونه از روغن نارگیل برای پوست و مو استفاده کنید.

بکارگیری روغن نارگیل راهی طبیعی و اعجاب بر انگیز برای نرمی، درخشش و سلامت مو و پوست شماست. روغن نارگیل طبیعی است، هیچ افزودنی شیمیایی ای ندارد. نرم کننده های قویتان، کرم های دور چشم و لوسیون هایتان را دور بیاندازید، دیگر به آنها نیازی ندارید. یک بطری روغن نارگیل خام برای آب رسانی به همه نوع پوست و مو کارایی دارد. اگر می خواهید یاد بگیرید که چطور از روغن نارگیل بر روی پوست و موی خود استفاده کنید، پس به خواندن این مطلب در سایت ناگهان ادامه دهید.

 

روش 1 از 4: ترمیم کردن موهایتان


1   لباس های کهنه بپوشید. روغن نارگیل ممکن است کمی چکه کند، بنابراین، یا لباس کهنه به تن کنید یا حوله ای روی شانه هایتان بگذارید تا مانع از خراب شدن لباس های زیبایتان شود. بهتر است ترمیم موهایتان را در حمام شروع کنید اما وقتی چندین ساعت از خیساندن موهایتان در نارگیل گذشت می توانید به هر جایی بروید.


2   موهایتان را بپوشانید. می توانید از یک کلاه حمام پلاستیکی، یک ورقه پلاستیکی بزرگ یا یک تیشرت مستعمل برای پوشش دادن موهایتان استفاده کنید. چیزی را انتخاب کنید که بتوانید چندین ساعت یا حتی در طول شب روی موهایتان نگاه دارید.


3   در یک ظرف مخصوص مایکروفر 5-3 قاشق غذاخوری روغن نارگیل بریزید. مقدار روغن نارگیلی که نیاز خواهید داشت بستگی به بلندی و ضخامت موهایتان دارد. اگر موهایتان بلند و ضخیم باشد، 5 قاشق غذاخوری و اگر موهایتان کوتاه تر یا نازکتر است، فقط از 3 یا 4 قاشق غذا خوری روغن نارگیل استفاده کنید.

از روغن خام به جای روغن فرآوری شده استفاده کنید. روغن نارگیل فرآوری شده افزودنی هایی دارد و تحت مراحلی ترکیبات طبیعی خود را از دست داده است که آن ترکیبات طبیعی برای سلامت پوست و موی شما لازم هستند. روغن نارگیل خام ماهیت طبیعی خود را حفظ نموده و برای سلامتی مفید است.
اگر تصادفا بیش از حد لزوم از روغن نارگیل برای موهایتان استفاده کردید، هیچ ایرادی ندارد. به هر حال مقدار اضافی شسته می شود.


4   روغن نارگیل را در مایکروفر گرم کنید. ظرف را در مایکروفر قرار دهید و به مدت 30 ثانیه در درجه بالا گرم کنید. آن را هم بزنید و به مدت 30 ثانیه دیگر نیز بگذارید، گرم شود تا وقتی که کاملاً مایع شود. شما فقط می خواهید روغن را ذوب کنید تا به راحتی در موهایتان استفاده شود.
در صورتی که به مایکروفر دسترسی ندارید، می توانید روغن نارگیل را با دستهایتان نیز ذوب کنید. هر بار 1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را در کف دست هایتان بگیرید و به آرامی دست ها را به هم فشار دهید. روغن نارگیل با کمترین حرارتی ذوب می شود.
می توانید روغن نارگیل را روی اجاق گاز هم ذوب کنید. در یک فنجان کوچک آن را بریزید و روی حرارت نگه دارید تا ذوب شود.
همچنین می توانید این روغن را در یک شیشه بریزید و زیر آب داغ در سینک بگذارید تا وقتی که ذوب شود. این کار چند ثانیه ای طول می کشد.


5   روغن نارگیل را به موهایتان بمالید. چند لحظه ای اجازه دهید تا خنک شود، دراین صورت، خیلی داغ و سوزان نخواهد بود، سپس روغن را بالای سرتان بریزید، ممکن است کمی به اطراف پاشیده شود. از انگشت هایتان برای ماساژ استفاده سر استفاده کنید و به آرامی روغن را به همه موهایتان برسانید. این ماساژ دادن را ادامه دهید تا اینکه موها کاملاً به روغن نارگیل آغشته شوند.
می توانید از یک شانه استفاده کنید و به این شکل به توزیع روغن نارگیل در لابه لای موهایتان سرعت بخشید. شانه را از ریشه موها تا نوک آنها بکشید.
ممکن است به جای ریشه ها فقط بخواهید ته موها را ترمیم کنید. اگر این طور است، روغن نارگیل را به جای اینکه روی سرتان بریزید فقط به ته موها بزنید و ته مو هایتان را با دست ماساژ دهید.


6   موهایتان را روی سرتان جمع کنید و بر روی آنها پوششی قرار دهید. کلاه حمام، ورقه پلاستیکی یا تیشرت مستعملتان را روی سرتان بکشید و همه موهایتان را زیر آنها جمع کنید.
می توانید موهایتان را با یک کش موی شل جمع کنید و به این ترتیب به ماندن آنها زیر پوشش و بالای سرتان کمک می کنید.
از یک حوله برای برای پاک کردن قطرات روغن که ممکن است در این مدت زمان روی صورتتان بریزند، استفاده کنید.


7   حداقل 2 ساعت یا همه شب را به این حالت بگذرانبد تا موهایتان در روغن خیس بخورند. هر چه فرصت طولانی تری به موهایتان بدهید، بیشتر ترمیم می شوند. تا جایی که می توانید برای افزایش اثر بخشی این روغن، صبر کنید.


8   پوشش را از روی موهایتان بردارید و موهایتان را بشویید. از شامپو مورد علاقه تان استفاده کنید (ترجیحاً شامپویی باشد که حاوی ترکیبات طبیعی باشد تا سلامت موهایتان حفظ شود) و روغن نارگیل را بشویید. 2 یا 3 مرتبه موهایتان را بشویید تا جایی که در موهایتان احساس چرب بودن نکنید.


9   بگذارید موهایتان خشک شود. موهایتان را با سشوار خشک کنید و از ترمیم شدگی شان لذت ببرید. موهایتان قطعاً نرم، درخشان و شفاف شده اند.

 

روش 2 از 4: آب رسانی به پوست


1   پاکسازی روزانه را روی پوست خود انجام دهید. اگر معمولاً پوستتان را با آب به آرامی می شویید، آن را با یک برس لایه برداری می کنید یا از روغن برای پاکسازی آن استفاده می کنید، کار خود را انجام دهید و صورتتان را بشویید. با یک حوله نرم آن راخشک کنید. مطمئن شوید که حوله را روی پوست نمی کشید چراکه پوست صورتتان ضعیف است و زاید کشیدن و سابیدن، آن را دچار آسیب خواهد کرد.

2   کمی روغن نارگیل را دور چشمانتان بمالید. روغن نارگیل یک کرم فوق العاده برای زیر چشم و پلک است. این روغن به مرطوب کردن صفحات نازک پوستی، بهبود تیرگی دور چشم و جلوگیری از چروک گوشه های آن کمک می کند. لایه نازکی از روغن نارگیل را دور چشمانتان بمالید، بر روی ناحیه هایی متمرکز شوید که چروک شده اند.
احتمالاً فقط به اندازه یک عدس برای هر چشم به روغن نارگیل نیاز دارید. مواظب باشید بیش از حد استفاده نکنید.
مراقب باشید که روغن نارگیل وارد چشمانتان نشود. ممکن است یک لایه نازک از آن روی چشمتان را بگیرد و برای لحظه ای شما را دچار تاری دید کند.


3   روغن نارگیل را اندک اندک بر روی بخش های خشک پوستتان مورد استفاده قرار دهید. اگر قسمت خشکی بین ابروهایتان، شقیقه یا نقاط دیگر صورت دارید، کمی روغن نارگیل را در آن قسمت استفاده کنید. این روغن را با حرکت به صورت دایره وار بمالید.

4   روغن نارگیل را روی لبهایتان بمالید. روغن نارگیل خام می تواند لب های ترک خورده را آبرسانی و نرم نماید. این روغن کاملاً قابل خوردن است، بنابراین، اگر کمی وارد دهانتان شد، نیازی نیست که نگران باشید. در واقع، خوردن این روغن نارگیل برای سلامتی بدنتان نیز مفید است.

5   روغن نارگیل را به عنوان کرم پوست استفاده کنید. بعد از هر حمام یا بعد از شستن صورتتان، این کرم را روی پوستتان بزنید. بگذارید بعد از 10 دقیقه در پوستتان جذب شود و بعد آرایش کنید. شما فقط اندازه یک نخود به این روغن نیاز دارید که تمام صورتتان را پوشش دهد.

برخی افراد بعد از استفاده از روغن نارگیل جوش می زنند. برای اینکه به حساسیت پوستتان پی ببرید، چند روز این روغن را فقط روی یک بخش از پوستتان استفاده کنید. اگر بعد از چند روز نشانی از جوش ندیدید، آن را برای تمام پوستتان استفاده کنید.
می توانید روغن نارگیل را برای پاکسازی پوست نیز استفاده کنید. مجدداً دقت کنید که منافذ پوستتان مسدود نباشند. اگر نگران هستید که این روغن برای پوستتان خیلی سنگین است، می توانید روغن نارگیل را با روغن کرچک مخلوط کنید.


 

روش 3 از 4: آبرسانی بدن


1   روغن نارگیل را بعد از دوش گرفتن استفاده کنید. وقتی پوستتان هنوز گرم است و تازه از حمام آمده اید، روغن نارگیل راحت تر جذب می شود.

2   1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را برای آبرسانی به بازو ها استفاده کنید. 1 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را برداشته و بر روی بازوی خود قرار دهید. از دست مخالف برای مالیدن آن استفاده کنید تا جایی که روغن روی پوستتان ذوب شود. آنقدر به مالیدن این روغن روی پوست ادامه دهید تا همه آن محو شود و جذب پوسستان گردد. این کار را روی بازوی دیگر هم تکرار کنید.

3   2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را برای آبرسانی به پاها استفاده کنید. 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل برداشته و بر روی ران، زانو، ساق پا و خود پاها بمالید. به مالیدن ادامه دهید تا این مقدار روغن کاملاً ذوب شود. بر روی پای مخالف هم همین کار را تکرار کنید.

4   1 قاشق غذا خوری دیگر روغن نار گیل را برای کمر به بالا استفاده کنید. این مقدار روغن را بر روی کمر، باسن، شکم، سینه ها و هر جای دیگری می خواهید آبرسانی و مرطوب شود، استفاده کنید. می توانید روغن نارگیل را همانند هر لوسیون دیگری مورد استفاده قرار دهید.

5   اجازه دهید روغن نارگیل جذب شود. ممکن است جذب کامل روغن نارگیل توسط پوستتان تا 15 دقیقه هم طول بکشد. در این فاصله، در حمام بمانید یا یک حوله حمام به تن کنید و به این ترتیب لباس هایتان روغنی نخواهند شد.

6   این روغن را در وان بریزید. حدود 1 اونس (نصف استکان) از روغن نارگیل را در آب نسبتاً داغ وان بریزید و آن را کمی هم بزنید تا در آب حل شود. سپس در این آب غوطه ور شوید. تا چند هفته و هفته ای 1 یا 2 بار این کار را انجام دهید تا احساس کنید که پوستتان دیگر مثل قبل خشک نیست.

 

روش 4 از 4: از روغن نارگیل به روش های دیگر استفاده کنید.


1   روغن نارگیل را به عنوان روغن ماساژ استفاده کنید. می توانید روغن نارگیل را با چند قطره روغن اساسی دیگر مثل روغن اسطوخودوس یا رز مخلوط کنید، سپس آن را روی پوست بمالید.

2   از روغن نارگیل به عنوان نرم کننده استفاده کنید. به اندازه 1 نخود از روغن نارگیل برداشته و بین دست هایتان نگه دارید تا نرم شود، سپس به موهایتان بمالید تا حالت وز آن نرم و لَخت شود. 

3   از روغن نارگیل برای کاهش اثر زخم و جای سوختگی استفاده کنید. به میزان لازم از روغن نارگیل برداشته و بر روی محل زخم یا جای سوختگی بمالید. این کار را 2 بار در روز تکرار کنید. به مرور زمان می بینید که جای زخم محو می شود و با حالت طبیعی پوست آمیخته می گردد.

4   از این روغن برای درمان اگزما استفاده کنید. مقداری از روغن نارگیل را بر روی خشکی یا جوش های پوست بمالید تا خارش آن کم شده و به آن بخش آبرسانی شود.

5   از روغن نارگیل برای ابریشمی شدن و لَخت شدن مو استفاده کنید. کمی روغن نارگیل را در یک کاسه بریزید. آن را تا حدی که مایع شود گرم کنید، سپس بگذارید خنک شود.

کمی از آن را در دست بگیرید.
آن را بر روی پوست فرق سر بریزید و ماساژ دهید، سپس موهایتان را ببندید.
این کار را هر شب و صبح انجام دهید و موهایتان را بشویید. ماهیتان لَخت و قوی خواهند شد.


6   روغن نارگیل را به عنوان روغن دور ناخن ها استفاده کنید. دست هایتان را با دقت با آب و صابون بشویید. روغن نارگیل را برای دور ناخن دست و پا استفاده کنید. به اندازه 1 نخود از روغن نارگیل برای هر دست کافی است. این مقدار را بر روی پوست سر انگشتان و اطراف ناخن بمالید تا کاملاً جذب شود.

7   روغن نارگیل را با برگ های خشک کاری، برگ های نیم و گل های گیاهان پنیرکیان مخلوط کنید. روغن نارگیل را گرم کنید تا یکدست شود. بگذارید در دمای اتاق خنک شود، سپس با تکه های پنبه آن را روی فرق سرتان بریزید. کمی ماساژ دهید و بگذارید تمام شب بماند. صبح روز بعد با شامپو بشویید. موهایتان بطور شگفت انگیزی درخشان و نرم می شوند.

 

نکات
 

روغن نارگیل هنگامی که بر روی پوست سر مالیده می شود، در حدود 90% در خلاص شدن از دست شپش موثر می باشد.
روغن نارگیل موها را سالم تر می سازد و می تواند به رشد سریع تر آنها هنگامی که بیشتر از این روغن استفاده شود، کمک کند.
اگر شما موهایتان را در خانه رنگ می کنید، روغن نارگیل را می تواند برای کمک به کاهش آسیب ناشی از استفاده از مواد شیمیایی استفاده کنید و این به دلیل رطوبت رسانی بیشتر این روغن است. 2 قطره روغن نارگیل در بطری رنگ اضافه کنید و قبل از استفاده آن را به خوبی مخلوط کنید.
روغن را بیشتر از 1 روز بدون شستشو برروی موهایتان باقی نگذارید. این کار باعث می شود تا موهایتان بوی بدی دهد و چرب شود.
آلما/پودر انگور فرنگی را برای حفظ کردن ملانین در فولیکول های مو به روغن نارگیل اضافه کنید. گفته شده است که این کار برای جلوگیری از سفید شدن موها می باشد.
روغن نارگیل برای استفاده به عنوان یک لوسیون/مرطوب کننده برای پوست های حساس عالی است چون 100% طبیعی می باشد و باعث جوش نمی شود (مگر آنکه حساسیت داشته باشید.).
مقدار کمی از این روغن را برای طولانی مدت استفاده کنید. مواظب باشید که خیلی زیاد از آن استفاده نکنید.
روغن نارگیل همچنین می تواند با شکر مخلوط شود تا یک لایه بردار طبیعی برای پوست های نرمال تا خشک به دست آید.
پس از اصلاح کردن پاها، برای درخشان شدن و رطوبت رسانی به آنها به مقدار کم از این روغن استفاده کنید.
 


هشدارها

روغن نارگیل گرم درمان خوبی است اما از گرم کردن آن به میزان زیاد بپرهیزید. روغن نارگیل خیلی گرم ممکن است پوست شما را بسوزاند.

سایت ناگهان
روغن نارگیلپوستموتقویت مو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع مد و زیبایی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند