سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

مانور ناکام پرواز 19 بر فراز مثلث برمودا


سایت ناگهان

ناپديدشدن مرموز پرواز ١٩ تا به امروز يكى از عجيب ترين معماهاى حل نشده مثلث برمودا باقى مانده است! سایت ناگهان در بخش اول مقاله "حقايق مرموز مثلث برمودا" به معرفى وقايع مربوط به ناپديد شدن قايق ويچ كرافت پرداخت. داستان پيش رو گزارشى به مراتب عجيب تر را روايت مى كند.

بخش دوم، پرواز ١٩ (Flight 19)
همه چيز از بعد از ظهر روز ٥ دسامبر ١٩٤٥ شروع شد. پرواز ١٩ نام يكى از مانورهاى هوايى ارتش امريكا مى باشد كه در آن ٥ جنگنده نظامى بمب افکن توسط مقر نيروى هوايى ارتش امريكا در فلوريدا هدايت مى شد. هواپیماها از نوع تی بی اف اونجر سه سرنشینه بوده که از تنومندترین و امن ترین جنگنده های امریکایی به شمار می رفتند. فرمانده عمليات، ستوان چارلز تيلور كاپيتانى ماهر با تجربه بيش از ٢٥٠٠ ساعت پرواز بود. متاسفانه، تجربه وى نتوانست مانع از وقوع حوادث مرموزى شود كه در آن روز زمستانى در مثلث برمودا در انتظار او و ١٣ خلبان دیگر بود!

 

پرواز 19 بر فراز مثلث برمودا

 

عمليات پرواز قرار بود در ساعت ١٣:٤٥ آغاز شود، اما به دليل تاخير ستوان تيلور، شروع عمليات تا ساعت ١٤:١٠ به تعويق افتاد. پیش از پرواز تمامی هواپیماها علاوه بر سوخت گیری کامل به دقت بازرسی فنی شده بودند. به عنوان بخشی از تمرین، ساعتهای این هواپیماها برداشته شده بودند به این هدف که خلبانان می بایستی زمان سپری شده را بدون استفاده از زملن سنج تخمین  بزنند. اما این مسئله نمی توانست مشکل جدی ای ایجاد کند، چرا که هر یک از خلبانان ساعت مچی بر دست داشتند که در صورت نیاز می توانستند به آن نگاه بیاندازند.

مسیر پرواز به گونه ای انتخاب شده بود که ٥ جنگنده می بایستی به سمت شرق به پرواز در آمده و پس از طی ٩٠ کیلومتر در میانه راه جزایر مغروق هنز اند چیکنز را بمباران کنند. پس از آن می بایستی ١٠٧ کیلومتر دیگر به پرواز خود به سمت شرق ادامه دهد. در آنجا قرار بود هواپیماها بر فراز جزایر باهاما به سمت شمال تغییر مسیر داده و پس از طی ١١٧ کیلومتر به سمت مقر نیروی هوایی در فلوریدا باز گردند. هوای مسیر عالی گزارش شده بود. به ظاهر یک روز آفتابی دیگر در فلوریدا!

 

نقشه مثلت برمودا

 

حوالی ساعت ١٥:٠٠، بمباران با موفقیت انجام شد اما تنها کمتر از ٣٠ دقیقه بعد چارلز تیلور به برج مراقبت اطلاع داد که قطب نمای وی از کار افتاده است. او همچنین افزود که حدس میزند اشتباها از مسیر خارج شده اند و بر فراز جزایر جنوب فلوریدا در حال پرواز باشند. تلاشهای بعدی برای برقراری تماس ناکام ماند. اینطور به نظر می رسید که پرواز ١٩ ناامیدانه به دنبال یافتن منظره ای آشنا بود تا بتواند دوباره مسیر خود را پیدا کند.

 

پرواز بر فراز مثلث برمودا

 

در ساعت ١٥:٤٥ صدای تیلور دوباره شنیده می شود، اما اینبار مضطرب و سردرگم به نظر می رسد: "قادر به مشاهده خشکی نیستیم. به نظر می آید که از مسیر خارج شده ایم". برج مراقبت از ستوان تیلور می خواهد تا موقعیت خودش را اعلام کند. لحظاتی سکوت سنگینی حاکم می شود. تیلور سکوت را می شکند: "از موقعیت خودمون مطمئن نیستیم. تکرار می کنم! هیچ خشکی ای دیده نمی شود!" ساعت ١٦:٤٥ گزارش می دهد: "ما پرواز را به سمت شمال ادامه می دهیم". پس از ده دقیقه دوباره صدایی شنیده می شود: "نمی توانیم غرب را پیدا کنیم. نمی توانیم از هیچ جهتی مطمئن باشیم. همه چیز عجیب به نظر می رسد، حتی اقیانوس".

در ساعت ١٧:٥٠، برج مراقبت موفق به دریافت سیگنال های پرواز شد و توانست موقعیت آنها را ثبت کند. پرواز ١٩ بر فراز جزایری در شمال شرق فلوریدا صدها کیلومتر دورتر از آنچه ستوان تیلور حدس زده بود در حال پرواز بود. متاسفانه، ارتباط رادیویی آنقدر ضعیف شده بود که برج مراقبت هرگز نتوانست این موضوع را به تیلور اطلاع دهد. اینک دیگر خورشید در حال غروب بود، هوای اقیانوس ناآرام می شد و سوخت جنگنده ها رو به اتمام بود. کورسوی امید برای پرواز ١٩ رو به خاموش شدن بود.

 

پرواز هواپیما مثلث برمودا

 

حدود ساعت ١٨:٢٠ صدای ستوان تیلور شنیده می شود: "باید سعی کنیم در آب فرود بیاییم. هر وقت که سوخت باقیمانده به ٤٠ لیتر رسید، همگی با هم می نشینیم.". ٢٠ دقیقه بعد صدایی لرزان و وحشت زده شنیده می شود: "نمی دانیم کجا هستیم... همه چیز... هیچ چيز عادی به نظر نمی آید... حدس می زنیم حدود ٣٦٠ کیلومتری شمال شرق مقر نیروی هوایی باشیم.". برای لحظاتی کوتاه کلماتی نامفهوم شنیده می شود و سرانجام در ساعت ١٩:٠٤ آخرین کلماتی که از پرواز ١٩ شنیده شد: "به نظر می آید داریم وارد آبهای سفید می شویم... ما کاملا گم شده ایم."

 

سقوط هواپیما در مثلث برمودا

 

مامورین مقر فرماندهی نیروی هوایی در ساعت ١٩:٢٧ دو هواپیمای امداد آب نشین برای نجات پرواز١٩ فرستادند. جستجو تا پاسی از شب و حتی روز بعد نیز ادامه پیدا کرد، اما هیچ اثری از جنگنده ها نبود.

هواپیماهای امداد قرار بود به ایستگاه هوایی نیروی دریای بازگردند، اما هواپیمای امداد دوم نیز گویا به سرنوشت شوم پرواز ١٩ دچار شده بود و دیگر هرگز باز نگشت. در ساعت ٢١:١٥ یک تانکر نفتی از انفجار جسمی خبر داد که ظرف ١٠ دقیقه کاملا سوخت و ناپدید شد. مرکز امداد نیز در گزارش خود از قطع شدن ارتباط با هواپیمای امداد دقیقا در همین ساعت و مکان اطلاع می دهد.

 

هواپیما در مثلث برمودا

 

در آن روز ٥ فروند جنگنده و ١٤ سرنشین آنها برای همیشه در مثلث برمودا ناپدید شدند. با اینکه نظریات متفاوتی در مورد اینکه چه بر سر پرواز ١٩ آمده، وجود دارد، این داستان همچنان پس از گذشت بیش از ٧٠ سال به عنوان یکی از بزرگترین معماهای حل نشده دنیا باقی می ماند.

 

مثلث برمودا

سایت ناگهان
مثلث برمودابرمودا فارسیحقایق مرموزپرواز 19مرموزاسرار آمیزهواپیماسانحهقایق

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه علمی :  داغ ترین ها  ببین و بخند