سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

مثلث برمودا و حقایق مرموز آن


سایت ناگهان

مثلث برمودا، نامی که تنها شنیدن آن یادآور ناپدید شدن مرموز صدها انسان و وقایع مرگبار می باشد. برای اقلیتی که تا به امروز با این مثلث آشنا نیستند، مثلث برمودا به محدوده ای از اقیانوس اطلس اطلاق می شود که سه راس آن، میامی، جزیره برمودا و سان خوان پورتوریکو می باشند.  تا به امروز ده ها کشتی و هواپیما در این محدوده ناپدید شده اند بدون اینکه کوچکترین ردی از آنها برجای بماند. گمان می رود که نیروی ناشناخته ای بر این منطقه حاکم می باشد. حتی کریستف کلمب در سال 1492 از از کار افتادن قطب نما و مشاهده نوری عجیب در این محدوده خبر می دهد. سایت ناگهان در این مقاله که شامل پنج بخش می باشد، به معرفی 5 داستان مرموز اما واقعی می پردازد که یقینا بر پیچیدگی حوادثی که در این مثلث شوم رخ داده خواهد افزود.


بخش اول، قایق ویچ کرفت (Witchcraft):
معمای قایق تفریحی به نام ویچ کرفت هنگامی آغاز شد که در روز 22 دسامبر سال 1967 دان بوراک، دریا نوردی ماهر به همراه پاتریک هورگان تصمیم می گیرند در قایق مجلل خود به گردشی کوتاه در آبهای ساحلی میامی بروند. آنها تصمیم داشتند قدری از ساحل دور شوند تا بتوانند در شبهای تعطیلات پیش از سال نو به تماشای آتش بازی دیدنی شهر بنشینند. اما، متاسفانه تنها پس از پیمودن فاصله ای کمتر از 1.5 کیلومتر از بندر متوجه مشکلاتی در قایق خود شدند.

 

مثلث برمودا


دان بوراک متوجه برخورد شیئی مشکوک با قایق شد. وی با این حال اطمینان داشت که خطر جدی ای قایق را تهدید نمی کند و صرفا سکان و یا احتمالا پروانه قایق در این برخورد آسب دیده باشد اما بدنه قایق از خطر مصون مانده است. بوراک توسط یک تماس رادیویی به مرکز امداد ساحلی توضیح داد که قایق برای بازگشتن به ساحل نیاز به کمک دارد. او همچنین به وضوح تاکید کرد که قایق ویچ کرفت در وضعیت اورژانس نمی باشد. افرادی که این تماس را دریافت کردند به یاد دارند که او کاملا آرام و خونسرد بود. پس از دریافت پیام مسئولین مرکز امداد به هیچ وجه احساس نکردند که خطری جدی بوراک و قایقش را تهدید می کند. با این وجود، آنها فورا تیم امداد را عازم محل کردند.

 

حوادث مثلث برمودا


در ساعت 9 شب که تیم امداد این تماس را دریافت کرد، هرگز این احتمال را نمی داد که این داستان تبدیل به معمایی دیگر از معماهای مثلث برمودا بشود. اما تنها پس از 19 دقیقه هنگامی که آنها به محل رسیدند، متوجه موضوع مشکوکی شدند. بسیاری از قایقرانان منطقه می دانستند که ویچ کرفت مجهز به یک مخزن شناوری پیشرفته می باشد بطوری که این قایق مجلل غیر قابل غرق شدن قلمداد می شد. با این وجود، پس از رسیدن تیم امداد، اثری از قایق نبود. تیم امداد حتی کوچک ترین نشانی از یک سانحه احتمالی و یا حتی مدرکی مبنی بر اینکه قایق هرگز در آنجا حضور داشته نیافتند!

 

غرق شدن در مثلث برمودا


گارد ساحلی میامی قادر به توضیح ناپدید شدن اسرارآمیز قایق نبود. آنها هرگز تماس دیگری از جانب ویچ کرفت برای کمک دریافت نکردند. مرکز امداد طی اطلاعیه ای از تمامی کشتی های حاضر در منطقه خواست تا به محض مشاهده قایقی با مشخضات ویچ کرفت، آنها را در جریان قرار دهند. اما جستجوی وجب به وجب 3100 کیلومتر مربع نتیجه ای در بر نداشت و از هزاران کشتی و قایقی که پیام مرکز امداد را دریافت کردند، حتی یک نفر هم موفق به دیدن قایق نشد. در نهایت، بعد از گذشت شش روز و جستجوی مساحتی بیش از 62 هزار کیلومتر مربع یک چیز قطعی بود. دان بوراک و قایق محبوبش ویچ کرفت اینك تبدیل به معمای حل نشده دیگری از مثلث برمودا شده بودند! گارد ساحلی میامی در طی اعلامیه ای آخرین وضعیت سرنشینان قایق را اینچنین عنوان کرد: "احتمالا مفقودالاثر، اما نه در دریا!". این معما تا به امروز همچنان حل نشده باقی می ماند...

 

مثلث برمودا

 

بخش دوم، پرواز ١٩ (Flight 19) در مثلت برمودا را اینجا بخوانید

 

سایت ناگهان
مثلث برمودامعماحقايق مرموزقایقاسرار آمیزمرموزکشتیهواپیماسانحهبرمودا فارسیویچ کرافت

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه علمی :







  داغ ترین ها











  ببین و بخند