سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

آموزش کامل بازی پوکمون گو | هر آنچه درباره بازی پوکمون گو Pokemon Go باید بدانید+ عکس


سایت ناگهان

 

عکس بازی پوکمون گو 1

عکس بازی پوکمون گو

 

پوکمون چیست؟

 

احتمالا تا حالا افرادی را دیده باشید که در خیابان موبایل به دست سرگردان در حال چرخیدن هستند ، این افراد به دنبال Pokemon میگردند ، بازی Pokemon Go که به تازگی توسط شرکت Niantic معرفی شده است یک بازی واقعیت مجازی است که با دوربین گوشی انجام میشود ، ایده اصلی بازی این است که شما با پیاده روی در سطح شهر به پیدا کردن Pokemon مشغول شوید ، هرچه پوکمون بیشتری پیدا کنید قوی تر خواهید بود ، پوکمون ها در همه جا هستند ، شما باید آنها را پیدا کرده و پرورش دهید .

بازی پوکمون گو Pokemon Go

 

بازی پوکمون برخلاف دیگر بازی ها که به یک جا نشستن ختم میشوند ، پوکمون شما را از جای خود بلند کرده و مجبورتان میکند در سطح شهر به پیاده روی بپردازی ، این پیاده روی علاوه بر اینکه باعث میشود پوکمون بیشتری پیدا کنید به شما کمک میکند وزنتان را نیز کم کنید ، این بازی به شما کمک میکند تا ساعتها بدون خستگی و همچنین با اشتیاق زیاد به پیاده روی بپردازید.
پس از جمع آوری پوکمون ها میتوانید آنها را به باشگاه ورزشی ببرید ، شما میتوانید با کسانی که در همان باشگاه ورزشی هستند یک تیم تشکیل داده و با سایر تیم های موجود در بازی به مسابقه و رقابت بپردازید.

آن‌هم به این دلیل که این بازی در دنیای واقعی اتفاق می‌افتد. این بازی بسیار شبیه به بازی واقعیت افزوده Ingress و مبتنی بر مکان واقعی شما طراحی‌شده است. همچنین هیچ مانعی برای شما وجود ندارد و این به معنی فضای آزادی است که می‌توانید در این بازی در آن به گشت‌وگذار بپردازید.

گرچه نگاه کردن به محیط اطراف از دریچه صفحه‌نمایش گوشی خود ممکن است باعث شود که به مردم اطراف و یا موانع فیزیکی برخورد کنید. پس بهتر است در هنگام بازی مراقب خود باشید.

 

آموزش پوکمون گو  و هر آنچه درباره بازی پوکمون گو Pokemon Go باید بدانید:

 

بازی پوکمون گو Pokemon Go

 

هیولاها در دنیای پوکمون به شما حمله نمی‌کنند و نیازی به نبرد با آن‌ها برای گیر انداختن آن‌ها نیست. تنها می‌توانید با غلط دادن توپ Pokeball به سمت آن‌ها، آن‌ها به دام بیندازید. گرچه این بازی به این سادگی‌ها هم نیست و باید توپ‌ها را به‌صورت دستی پرتاب کنید. خوشبختانه با استفاده از توت‌فرنگی‌هایی به نام Razz Berry می‌توانید شانس گرفتن هیولاها را قبل از آنکه پا به فرار بگذارند، افزایش دهید. همچنین این بازی فاقد هرگونه بخش آموزشی است که به نظر می‌رسد برای یک بازی در چنین فضای بزرگی جالب باشد. درواقع خود کاربر با کنجکاوی به کشف فضای پیرامون خود می‌پردازد.

 

هنگامی‌که بازی را برای اولین بار اجرا می‌کنید آیکون‌هایی آبی را در اطراف خود مشاهده می‌کنید که به آن PokeStops می‌گویند. این آیکون‌های آبی اغلب در اطراف ساختمان‌ها و یا مکان‌های مهم در دنیای واقعی یافت می‌شود. اگر در مکانی که هستید آیکون آبی یافت نمی‌شود، بهتر است از جای خود بلند شده و به دنبال کشف این آیکون‌ها در مکان‌هایی دیگر بروید. درواقع تشویق کاربران به گشت‌وگذار و دیدن مکان‌های مهم از مهم‌ترین ویژگی‌های این بازی محسوب می‌شود. نزدیک شدن به PokeStops و کشیدن آن‌ها در صفحه‌نمایش، باعث گرفتن آیتم‌های مختلف و حتی امتیاز می‌شود.  اما در کنار این آیکون‌های آبی ممکن است به آیکون‌های بنفش نیز بربخورید. این به این معنی است که این مکان‌ها و ساختمان‌های مهم در زمان حاضر تخلیه‌شده‌اند. گرچه بعد از بازگشایی این مکان‌ها این آیکون بنفش به آبی تبدیل خواهد شد.

 

 علاوه بر آیتم‌های و امتیازاتی که به‌صورت رایگان به دست می‌آورید، قابلیت خرید آیتم‌ها نیز در این بازی گنجانده‌شده است.

 

پول در بازی پوکمون

آیتم‌ها را در بازی می‌توان به‌صورت رایگان به دست آورد. اما اگر حوصله به دست آوردن آیتم‌ها با صبر و تلاش را ندارید، امکان خرید آن‌ها وجود دارد. خرید آیتم‌ها در بازی با استفاده از یک ارز تعریف‌شده درون بازی به نام PokeCoins  (PC) ممکن است. برای به دست آوردن PC دو روش وجود دارد. اولی پیدا کردن PC در بازی است که به‌سختی در آن یافت می‌شود. دومی هم استفاده از پول واقعی برای خرید PC است.

در این بازی مهیج و جذاب آیتم‌های مختلفی وجود دارد که به معرفی تعدادی از آن‌ها و ارزش آن‌ها برای خرید، می‌پردازیم:

 

پوک بال‌ها از آیتم‌های ضروری در دنیای پوکمون هستند و در ابتدای بازی تنها 50 عدد از آن‌ها به شما داده می‌شود. در ادامه نیز می‌توانید با خوردن PokeStop ها یا خرید مستقیم از فروشگاه نسبت به تهیه آن اقدام کنید. 

 

تخم و مرغ‌ها را می‌توان در طبیعت اطراف و یا با استفاده از دستگاه جوجه‌کشی به دست آورد. دستگاه جوجه‌کشی تنها زمانی اقدام به تولید تخم و مرغ می‌کند که کاربر یک مسافت مشخص را بپیماید و یک پوکمون جدید کسب کند.

برخلاف تخم و مرغ‌های عادی، Lucky Egg یا همان تخم و مرغ شانسی‌ها را می‌توان برای دو برابر کردن امتیازهای به‌دست‌آمده در مدت‌زمان 30 دقیقه‌ای استفاده کرد. 

آیتم دیگر، ماشین جوجه‌کشی است که می‌توان برای تولید بیشتر تخم و مرغ‌های معمولی از آن استفاده کرد. در ابتدای بازی تنها یک دستگاه به شما داده می‌شود. برای خرید تعداد دستگاه‌های بیشتر می‌توانید با پرداخت 150pc، یک دستگاه دیگر خریداری کنید. این ماشین جوجه‌کشی تنها قادر به نگه‌داری سه عدد تخم و مرغ است.

 

آیتم دیگر Incense است که برای سهولت در پیدا کردن موجودات استفاده می‌شود. با استفاده از این آیتم قادر خواهید بود در مدت 30 دقیقه شانس شمارا برای پیدا کردن هیولاها افزایش می‌دهد

بازی پوکمون گو Pokemon Go

 

آیتم بعدی شبیه به آیتم قبلی است ولی با قدتری بیشتر و حتی بر روی کاربران موجود در بازی تأثیر گذاشته و آن‌ها را نیز به مدت 30 دقیقه به سمت خود جذب می‌کند.

 

آیتم Pokemon Storage حکم فضای ذخیره‌سازی را دارد و به شما اجازه می‌دهد تا 250 هیولا و تا 9 تخم و مرغ را به همراه داشته باشید. همچنین می‌توان فضای آن را 50 عدد باقیمت 50pc افزایش داد.
 

Bag Upgrade به‌عنوان یک وسیله ضروری، این کیف به شما اجازه می‌دهد تا بتوانید آیتم‌های مختلفی را که در طول سفر به آن دست پیداکرده‌اید را در جایی نگهداری کنید. این کیف گنجایش 350 عدد آیتم را دارد. با دادن تنها 50pc می‌توانید 50 عدد ظرفیت اضافی به آن اضافه کنید.

 

بازی پوکمون گو Pokemon Go

 

 مراحل و نحوه ی بازی Pokemon Go :

 

همینطور که در محیط اطراف خود به راه رفتن و گشتن می‌پردازید، پوکمون‌ها روی نقشه نمایان می‌شوند. نوار گوشه پایین سمت راست صفحه نشان می‌دهد که چقدر به پوکمون نزدیک هستید. سه جای پا به این معنی است که پوکمون از شما دور است و یک جای پا به این معنا است که پوکمون در پشت سر شما قرار دارد. با لمس کردن پوکمون، این موجود روبه‌روی شما ظاهر می‌شود، پس از انجام این کار می‌توانید با کشیدن روی صفحه نمایش به پرتاب Pokéballها به سمت پوکمون مشغول شوید.

اگر یکی قبل از ما پوکمون را شکار کند؟

اینجا است که زیبایی بازی نمایان می‌شود. پوکمون‌های زیادی در اطراف شما قرار دارند که می‌توانید به سمت‌شان بروید. شما می‌توانید دوستان خود را به سمت پوکمون‌های مختلف راهنمایی کنید یا آن‌ها را از وجود انواع مختلف‌شان روی نقشه با خبر کنید. در واقع بازی دو رو دارد. جدا از بخش جنگ بین پوکمون‌ها، یکی از اصلی‌ترین هدف‌های بازی جمع کردن و آشنا کردن افراد با یکدیگر است.

 

بازی پوکمون گو Pokemon Go
 
آیا باید برای بازی کردن خانه را ترک کنم؟

در تئوری جواب منفی است. شما می‌توانید با خرج کردن Pokécoins (و پول واقعی) پوکمون‌ها را به پذیرایی خانه خود بیاورید. البته این حالت جدا از روح بازی است. تحقیقات اولیه درباره بازی نشان می‌دهد که بازی کردن این بازی باعث بالارفتن روابط اجتماعی و کمک به سلامت روانی افراد می‌شود؛ پس چرا خانه بمانیم؟ بیرون رفتن بهترین کار ممکن است!

 

 
در Pokémon Gym باید چه کارهایی انجام دهیم؟

در Pokémon Go می‌توانید با تمرین دادن پوکمنون‌تان، آن را قوی‌تر کرده و قابلیت‌هایش را بیشتر کنید. در درجه اول می‌توانید با استفاده از ترکیب Stardustها (آیتمی که هنگام شکار پوکمون‌ها به دست می‌آورید) سطح پوکمون را ارتقا دهید یا می‌توانید با استفاده از آبنبات‌ها، امتیاز نبرد پوکمون را افزایش دهید که این امر منجر به قوی‌تر شدن او خواهد شد. اما در درجه بعدی باید به جنگیدن مشغول شوید. در ابتدای بازی باید تیم خود را از بین قرمز، آبی و زرد انتخاب کنید. بعد از اینکه تیم‌ خود را انتخاب کردید مشخص می‌شود که چه باشگاهی خودی است و چه باشگاهی مربوط به جنگیدن با دیگر پوکمون‌ها است. وقتی به سطح ۵ برسید می‌توانید پوکمون‌تان را برای جنگیدن به باشگاه ببرید. باشگاه‌های خودی برای تمرین کردن و قوی کردن پوکمون‌ها و باشگاهی رقیب برای جنگیدن به کار می‌روند.

 

Pokestop‌ها مکان‌هایی هستند که می‌توانند با پیدا کردن و رفتن به سمت آن‌ها به دریافت آیتم‌های مختلف یا به عبارتی loot کردن مشغول شوید. در این ایستگاه‌ها می‌توانید آیتم‌هایی مانند Pokeballها، اسنک برای پوکمون‌ها و دارو برای پوکمون‌هایی که جنگیدند پیدا کنید.

 

بعد از مدتی که در بازی پیشرفت داشتید از شما درباره ملحق شدن به یکی از سه گروه آبی قرمز و زرد سؤال می‌شود. هنگامی‌که یکی از این سه گروه را انتخاب کردید می‌توانید باشگاه خود را تأسیس کنید و از هیولاها برای حفاظت از آن استفاده کنید. هر باشگاه دارای یک سطح اعتبار است که شامل میزان تجربه شما در بازی است. همچنین می‌توانید گروه‌های باشگاه‌های دیگر را به مبارزه دعوت کنید.

بازی پوکمون گو Pokemon Go

 

بعد از شکست تمامی افراد دشمن؛ از باشگاه دشمن به بیرون رانده می‌شوید. اما باید به این نبرد آن‌قدر ادامه دهید تا بتوانید سطح اعتبار باشگاه را به‌طور کامل تخلیه کنید. زمانی که موفق به این کار شدید می‌توانید کنترل باشگاه را به دست گرفته و رهبر باشگاه شوید. همچنین می‌توانید از یک هیولا برای دفاع از باشگاه خود استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که از هیولاها باقدرت جنگ (CP) کافی برای دفاع استفاده کنید.

 هیولاهای پوکمون ازلحاظ سطح دسته‌بندی نشده‌اند. بلکه طبق قدرت جنگ (CP) دسته‌بندی می‌شوند. این قدرت جنگ هر هیولایی از طریق خوردن Candy و یا Stardust  افزایش پیدا می‌کند که می‌توانید آن‌ها را در هنگام گرفتن موجودات اطراف بگیرید و یا از آن‌ها برای تبدیل هیولاهای خود استفاده کنید. Candy مناسب برای هر خانواده هیولایی متفاوت است. گرچه Stardust حالت عمومی دارد و برای هر افزایش قدرت هر خانواده‌ای از هیولاها مناسب است.

 

اجرای بازی

 

بعد از ورود به بازی شما باید یک آواتار برای خود انتخاب کنید ، شما میتوانید جنس، رنگ چشم، رنگ مو، مدل مو، کلاه، شلوار، پیراهن و سبک کوله پشتی و چند گزینه دیگر را به دلخواه خود تعیین کنید.

بلافاصله پس از آن خواهید دید که یک نقشه بزرگ برای شما ظاهر میشود و نماد انتخابی شما نیز بر روی نقشه قرار دارد ، این نقشه به شما کمک میکند تا علاوه بر پیدا کردن پوکمون ها بتوانید PokéStop ها را نیز پیدا کنید.

هنگامی که شما در دنیای واقعی به اطراف خود حرکت میکنید نماد شما نیز به روی نقشه همراه شما حرکت خواهد کرد ،یک دایره قرمز دور آواتار شما وجود دارد تا به وسیله آن بتوانید مکان پوکمون ها را پیدا کنید.

 

در پایین صفحه یک مستطیل میبینید ، شما با کلیک کردن بر روی این مستطیل میتوانید pockemon هایی که در اطراف شما وجود دارد را مشاهده کنید ، یکی از pockemon ها را که انتخاب کردید میتوانید به سمت آن حرکت کنید تا آن را پیدا کنید.
نکته: این بازی مکان پوکمون را به شما نشان نمیدهد فقط در زیر هر پوکمون چند عدد رد پا وجود دارد ، در صورتی که به پوکمون نزدیک شوید رد پا ها کمتر و در صورتی که از آن دورتر شوید به آنها اضافه خواهد شد .

 

 
در سمت مقابل آواتار خود را مشاهده میکنید ، با لمس آواتار خود میتوانید مقدار امتیازات خود را مشاهده نمایید ، همچنین در این پنل میتوانید میزان سکه و همچنین تیم خود را ببینید.

item: ایتم ها چیزهایی هستند که شما خریدید و یا اینکه در PokeStop ها پیدا کردید

Pokédex : در اینجا میتوانید تمام پوکمون هایی را که پیدا کرده اید ببینید.

حال که شما امکانات بازی را شناختید وقت آن است که به خیابان رفته و به شکار پوکمون بپردازید. ولی این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر پوکمونی در اطراف شما باشد ولی یک نفر زود تر از شما به آن برسد میتواند آن را شکار کند ، منظور این است که پوکمون ها برای همه قابل دسترسی هستند و این تنها شما نیستید که آن پوکمون را میبینید و هر کس که در اطراف شما باشد میتواند آن را ببیند .

 

بازی پوکمون گو Pokemon Go

 

شکار پوکمون

 

زمانی که به پوکمون رسیدید گوشی شما ویبره میزند و میتواند پوکمون را در صفحه موبایل خود مشاهده نمایید ، آنها را را میتوان به وسیله توپ قرمزی که در پایین صفحه میبینید شکار کنید ،باید توپ قرمز را به طرف پوکمان ها پرتاب کنید ، در صورتی که توپ به آن نخورد نگران نباشید ، کمی تمرین نیاز دارید تا بتوانید به پرتاب توپ مسلط شوید.
بعضی پوکمون ها سریع و راحت شکار میشوند ولی بعضی دیگر از پوکمون ها شکارشان سخت تر است و ممکن است از دست شما فرار کنند.

پوکمون های سطح پایین تر خیلی گرفتنشان ساده است و در مراحل ابتدایی شما به راحتی میتوانید آنها را بگیرید ولی در مراحل بالاتر بازی سخت تر شده و ممکن است به تحرک بیشتری برای گرفتن آنها نیاز داشته باشید .

نکته: دور هر پوکمون یک حلقه است ، انهایی که حلقه سبز دارند شکارشان آسان است ، پوکمون های دارای حلقه زرد شکارشان کمی سخت تر و پوکمون های دارای حلقه شکارشان مشکل است . شما میتوانید با خرید pokeball (همان توپی که برای شکار پوکمان ها پرتاب میکنید ) های قوی تر شکار آنها را آسان تر کنید

همچنین میتوانید از عود برای شکار پوکمون ها استفاد کنید ، در صورتی که از عود استفاده کنید به مدت ۳۰ دقیقه پوکمون ها به سمت شما جذب می شود ، البته این نکته را هم باید بدانید که این بار هم فقط شما نیستید و ممکن است کاربر دیگری قبل از شما پوکمون هایی که در نزدیکی شما هستند را جذب کند.

 

چگونه میتوان پوکمون قوی داشت؟

 

شما به چند طریق میتوانید پوکمن قوی داشته باشید ، اول اینکه در خیابان بگردید و پوکمون های قوی را پیدا و شکار کنید ، راه حل دوم پیدا کردن Pokestop و تخم مرغ است ، Pokestop جایی است که در اطراف شما که باید بگردید و آن را پیدا کنید ، Pokestop ها به صورت تصادفی آیتم هایی برای قوی تر شدن شما بهتان میدهد ، آیتم هایی که در Pokestop به شما میدهد میتواند عود ، تخم و یا چندین آیتم دیگر که به قوی شدن شما کمک میکند باشد. تخم های شانسی به شما اجازه میدهند که تا ۳۰ دقیقه هرچه امتیاز گرفتید ۲ برابر حساب شود.

 

با سکه هایی که بازی به شما میدهد میتوانید تخم های اضافی بخرید و یا اینکه پوکمون های خود را ارتقا دهید و آن ها را قوی تر کنید. همچنین توسط این سکه ها شما میتوانید که جایگاه ذخیره پوکمون های خود را ارتقا داده و تعداد بیشتری پوکمون در آن ذخیره کنید.

 

۲ راه برای دریافت سکه در بازی وجود دارد ، یکی اینکه ۲۴ ساعت پوکمون ها را تمرین دهید و یا اینکه از طریق دلار به خرید سکه در بازی بپردازید.
 

 

عکس عروسک شخصیت های پوکمون  Pokemon  

عکس از عروسک شخصیت های پوکمون  Pokemon  

سایت ناگهان
بازیپوکمون گوPokemon Goعکس

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع فن آوری :


  داغ ترین ها  ببین و بخند