سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

اشتباه فاحش در قسمت 26 سریال شهرزاد!


سایت ناگهان

قسمت 26 سریال شهرزاد با صحنه‌ای همراه بود که برخی از آن به عنوان یک اشتباه فاحش برای نویسنده و کارگران این سریال نام می‌برند.


به گزارش سایت ناگهان، در قسمت 26 سریال شهرزاد در صحنه‌ای شهاب حسینی که در نقش قباد در این سریال بازی می‌کند با حالت مستی به خانه همسر سابقش( شهرزاد) می‌آید و وقتی که در حالت ناراحتی می‌خواد دست مادرزن سابقش را ببوسد،  مادر شهرزاد، مانع مي‌شود و خطاب به داماد سابقش مي‌گويدکه «آقا قباد اين چه كاريه محرمي گفتند نامحرمي گفتند!»

 

قباد شهرزاد


اما در شرایطی شاهد این دیالوگ در سریال شهرزاد هستیم که از نظر شرعی محرميت ميان داماد و مادر زن، محرميتي ابدي به شمار مي‌رود و از نظر شرع حتي بعد از جاري شدن صيغه طلاق ميان زن و شوهر نیز محرميت عروس به پدر شوهر و محرميت داماد به مادر همسرش تا ابد باقي مي‌ماند.


البته این مورد تنها اشتباه سریال شهرزاد نیست و در مواردی بینندگان نکته سنج به نوع لباس‌ها و یا اینکه چرا بازيگر زن اين سريال در دهه ۳۰ كيف چرم مارك خارجي مدل سال جديد را دارد اعتراض می‌کنند.


از دیگر اشتباهات این سریال می‌توان به انتشار عکس‌های حسین شریعتمداری به عنوان زندانی حزب توده  و یا در قسمتی که بیان اتفاقات کودتای 28 مرداد اختصاص داشت از «برادران هفت کچلون» نام برده می‌شود و بینندگان با هفت برادر با سرهای تراشیده روبرو می شود اما با تحقیقی در این زمینه  در می‌یابیم که برادران هفت کچلون هشت نفر بودند و اصلا کچل نبودند!

 

قسمت 26 شهرزاد


بر اساس آنچه که در ویکی پدیا ذکر شده هفت کچلون یا برادران هفت کچلون، در تاریخ اجتماعی و سیاسی ایران معاصر و فرهنگ فولکلوریک قرن اخیر، به برادران حاج عباسی اشاره دارد که از جاهلها و لوطیها و به اصطلاح از گنده لاتهای جنوب شهر تهران (محلهٔ باغ فردوس، خیابان مولوی) به شمار می‌آمدند. آنها هشت برادر به اسامی: عباس، محمّد، غلامعلی، صفر، شعبان، احمد، محمود و امیر حاج عباسی بودند، که گرچه هشت نفر بودند و گرچه هیچ‌یک از آنها کچل نبود، امّا خود نیز خود را به همین نام می‌خواندند و ابایی از اطلاق عنوان هفت کچلون به خود نداشتند.


اما فارغ از تمامی این اشتباهات، جذابیت سریال شهرزاد سبب شده که عده زیادی با اشتیاق داستان‌های آن را دنبال کنند.

 

سایت ناگهان
سریال شهرزادشهرزادشهاب حسینی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند