سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

طرز چسباندن مژه مصنوعی در 7 مرحله | آموزش تصویری


سایت ناگهان

چگونه مژه مصنوعی بگذاریم؟

​   
مژه‌های بلند باعث می‌شوند که چشم درشت‌تر، بزرگتر و جذابتر به نظر برسد. چون همه‌ی ما از نعمت مژه‌های بلند برخوردار نیستیم، مژه مصنوعی بهترین انتخاب است. اگر مژه مصنوعی درست گذاشته شود قابل تشخیص نخواهد بود.

 

مراحل

 

1   مژه مصنوعی را اندازه بزنید. قبل از اینکه به مژه‌ها چسب بزنید باید مطمئن شوید که درازتر از چشم‌های شما نیستند. مژه مصنوعی را روی چشمتان بگذارید و اگر درازتر از چشمتان بود آن‌ را بچینید.
​   
اگر مژه مصنوعی بلندتر از حد مورد علاقه‌تان بود، دانه‌های مژه را یکی یکی بچینید تا به اندازه مورد نظرتان برسد. هرچه به گوشه‌ی بیرونی چشم نزدیک می‌شوید، مژه‌ها باید بلندتر باشند تا طبیعی‌تر به نظر برسند.

 

آموزش چسباندن مژه مصنوعی

چگونه مژه مصنوعی بگذاریم؟
 
 
2   خط باریکی از چسب مژه را پشت دست مخالفتان بزنید. حالا به آرامی درز بیرونیِ مژه مصنوعی را روی چسب بمالید. قبل از گذاشتن مژه مصنوعی روی پلکتان برای یک دقیقه صبر کنید تا چسب کمی خشک شود.
 
 
چسباندن مژه مصنوعی

 

3   مژه مصنوعی را روی پلکتان و در نزدیکترین فاصله با مژه‌های طبیعی بگذارید. مژه‌ مصنوعی را از بالا به سمت پایین بیاوری، نه از روبرو به سمت عقب و مستقیم روی مژه‌هایتان. اگر کمی بالاتر از خط طبیعی مژه، مژه مصنوعی را به پلکتان نزدیک کنید و آرام آرام آن را پایین بیاورید بهتر می‌توانید به خط رویش مژه نزدیک شوید.

 

نحوه چسباندن مژه مصنوعی

آموزش چسباندن مژه مصنوعی

 

 

4   صبر کنید تا چسب خودش خشک شود.  وقتی مژه مصنوعی سرجایش قرار گرفت دیگر لازم نیست که آن‌را فشار دهید یا نگه دارید.

 

چسباندن مژه مصنوعی

 

5   ریمل بزنید. با اینکار مژه‌های طبیعی و مژه مصنوعی با هم ترکیب می‌شوند و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. می‌توانید از ریمل مشکی، قهوه‌ای یا خاکستری تیره استفاده کنید.

6   برای پلک بالایی، خط چشمِ مایع بکشید.  حتما هر فاصله‌ای که بین مژه مصنوعی و مژه‌های طبیعی‌تان افتاده را با خط چشم پر کنید تا طبیعی به نظر برسد. از خط چشم مشکی، قهوه‌ای یا خاکستری تیره استفاده کنید.

7   برای برداشتن مژه مصنوعی از شیر پاک کن استفاده کنید. یک گوش پاککن را در شیر پاک کن کاملا خیس کنید و به آرامی در طول خط رویش مژه‌ها بکشید. بگذارید شیر پاک کن برای یک دقیقه بماند و بعد به آرامی مژه مصنوعی را بردارید.

​   
​   
نکات
​   
اگر می‌خواهید دوباره از همان مژه مصنوعی استفاده کنید، آن را کاملا تمیز کنید. با استفاده از یک گوش پاک کن و شیرپاککن چشم هر چه چسب، خط چشم، و یا ریمل باقی مانده را پاک کنید. مژه مصنوعی را در جعبه اش بگذارید.
برای جلوگیری از اذیت شدن چشم، قبل از خواب مژه مصنوعی را بردارید. برای گذاشتن مژه مصنوعی به یک محیط پر نور بروید تا بهتر خط طبیعی مژه را ببینید. بعد از خشک شدن چسب، کمی ریمل بزنید.
برای پُر کردن تمام فاصله‌ها و طبیعی‌تر به نظر رسیدن، خط چشم بکشید.
برای برداشتن مژه مصنوعی از پَدهای کتانی و آب استفاده کنید. این روش از آسان‌ترین، سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش‌هاست.
با اینکار می‌توانید تا 15 ثانیه قبل از گذاشتن مژه مصنوعی روی پلک تان، به آن چسب بزنید. حتما قبل از نصب مژه مصنوعی آرایش چشم‌هایتان را انجام دهید. بسته به بلندی و پُریِ مژه مصنوعی، سایه زدن ممکن است سخت شود.
می‌توانید چند بار از همان مژه مصنوعی استفاده کنید. برای گذاشتن مژه مصنوعیِ دانه‌‌ای نیز از همین روش استفاده کنید. برای چسباندن آن‌ها باید از گوشه‌ی بیرونی چشم شروع کنید تا به گوشه‌ي درونی برسید.
اگر انگشتانتان می‌لرزند، می‌توانید از خلال دندان برای جای‌گذاری مژه مصنوعی استفاده کنید. با دستانی محکم و بدون لرزش خط چشم بکشید. خطی که صاف و مستقیم نباشد غیر حرفه‌ای و زشت به نظر می‌رسد.

 

 

 
هشدارها
​   
از مژه مصنوعی و سایر وسایل آرایشی چشم به طور مشترک استفاده نکنید چون باعث انتقال میکروب می‌شود.
قبل از گذاشتن مژه مصنوعی و انجام هر نوع آرایشِ چشم، حتما دستانتان را بشویید.اگر چسب یا مواد آرایشی وارد چشمتان شد حتما با آب گرم چشم را خوب بشویید تا این مواد از چشم خارج شوند.
​   
​   
وسایل موردنیاز:
​   
مژه مصنوعی
چسب مژه مصنوعی
ریمل
آیینه

 

سایت ناگهان
مژهمژه مصنوعیآموزش تصویری

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع مد و زیبایی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند