سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

14 پرسشی که قبل از ازدواج و شروع یک رابطه عاطفی، باید از خود بپرسید


سایت ناگهان

آیا برای ازدواج آماده ام؟!

ورود به یک رابطه ی جدید در زندگی برای هیچکس به خصوص افرادی که سابقا شکست را تجربه کرده اند آسان نیست. ازدواج مقوله ی پر اهمیتی است که نباید به آن بی توجه بود.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که داشتن رابطه عاطفی سالم یکی از دغدغه هایش به حساب می آید، سایت ناگهان به شما پیشنهاد می کند قبل از شروع یک رابطه ی جدید، صادقانه به پرسش های زیر پاسخ دهید.

 

1- آیا من برای شروع این رابطه آماده ام؟

هر رابطه ای وقت و انرژی می گیرد، پس قبل از هرچیزی از سبک زندگی فعلی اطمینان حاصل کنید که برای این شروع، آماده اید. اگر مشغله و درگیری های شما زیاد است، شروع را به تعویق بیاندازید. اگر هدف و رویای خاصی را دنبال میکنید، اگر درگیر مشکلات خانوادگی هستید، اکنون زمان مناسبی برای فکر کردن به این قضیه نیست. به عبارتی وقتی تا دریا طوفانی است، کشتی را به دریا نفرستید! 

 

 

2- آیا کاملا رابطه ی عاطفی قبلی را فراموش کرده ام؟

با این سوال رو راست باشید! اگر جواب شما خیر است، به هیچ وجه وارد یک رابطه جدید نشوید. چون در صورتی که هنوز فرد قبلی را فراموش نکرده اید، امکان برگشت به او نیز وجود دارد. اینکه شخص سومی وارد داستان شما بشود، نه اخلاقی و نه انسانی می باشد. با فراموش کردن فرد سابق و در نظر گرفتن جنبه های مثبت، سعی کنید قوی باشید تا بتوانید زندگیتان را از نو بسازید.

 

 

3- چه چیزی باعث شد که رابطه قبلی شکست بخورد؟

شاید شما بیش از حد خودتان را وقف رابطه کردید؟ شاید در رابطه قبلی دروغ و عدم صداقت پر رنگ بود؟ شاید به خاطر دوری و فاصله آن رابطه پایدار نماند؟

از تمام چیزهایی که باعث شد رابطه ی شما، یک رابطه ی ایده ال و پایدار نباشد تهیه کنید! برای اشتباهات، به دنبال راه حلی باشید که دیگر آنها رابطه تان را تحت تاثیر قرار ندهد.

همانطوری که گفته اند اشتباه بار اول اشتباه و برای بار دوم حماقت است! 

 

 

4- عامل مثبت رابطه قبلی چه بود؟

بالاخره هر رابطه ای، جوانب مثبتی نیز دارد. اگر در رابطه ی شخصی، تجربه ای نداشته اید می توانید از پدر و مادر و یا دوستانی که رابطه ی بلند مدت دارند کمک بگیرید! آن ها می توانند رمز تداوم زندگیشان را با شما به اشتراک بگذارند.

 

 

5- به دنبال چه نوع از رابطه ای هستم؟

برای شروع رابطه چقدر جدی هستید؟! به این سوال نه فقط برای خودتان، بلکه به خاطر شریک زندگیتان صادقانه پاسخ دهید. آیا می خواهید از او فقط به عنوان یک ابزار سرگرم کننده استفاده کنید؟! آیا فقط برای اینکه فرد سابق را فراموش کنید، به دنبال رابطه ی جدید هستید؟ وقت خود و دیگری را هدر ندهید. با خودتان رو راست باشید.

 

 

6- نگاه من به زندگی و ارزش های آن مشترک است؟

اگر فقط در رنگ و غذا و فیلم و کتاب تفاهم دارید، به این معنا نیست که برای هم ساخته شده اید!

مهم تر از همه این است که از یک دریچه به زندگی نگاه کنید و ارزش و عقاید مشترکی داشته باشید.

 

 

7- از این رابطه چه می خواهید؟

شاید به دنبالی کسی هستید که بتوانید به آن تکیه کنید! شاید به دنبال یک همراه و یک دوست خوب می گردید! شاید نبود عشق را در زندگی خود احساس می کنید! 

بسیار مهم است که دلیل شما از قبل مشخص باشد. این تنها راهی است که به شما نشان می دهد که به دنبال دلیل درستی هستید یا خیر! و آیا فرد مورد نظر می تواند شما را به چیزهایی که در ذهنتان است نزدیک کند؟

 

 

8- آیا خودم را دوست دارم؟

حتما شما هم بارها این جمله ی کلیشه ای را شنیده اید! تا زمانی که خودتان را دوست ندارید نمی توانید به دیگری عشق بورزید! اما باور کنید این یک اصل مهم در زندگی است! با دوست داشتن خویش و احترام به خود، مطمئن باشید شما مستحق یک زندگی عاشقانه هستید!

 

 

9- آیا فرد مورد نظر، به ویژگی مهمی که در ذهن دارم نزدیک است؟

کدام ویژگی برای شما بسیار مهم است؟ شوخ طبعی؟ اعتماد به نفس؟ مهربانی؟ سختکوشی؟ دست و دلباز بودن؟ داشتن خانواده خوب؟ شغل؟ شخصیت اجتماعی؟ آیا می توانید فردی که را که انتخاب کرده اید با این ویژگی ها تجسم کنید؟

 

 

10- وقتی در کنارش هستم، احساس بهتری دارم؟

وقتی که در کنارش هستید چه احساسی دارید؟ چگونه رفتار می کنید؟! می توانید به راحتی، خودتان باشید؟ آیا او مکمل شماست و حس می کنید که در کنار او آدم بهتری هستید؟

 

 

11- آیا واقعا به این فرد علاقه دارم؟

اگر از سر اجبار یا رودربایستی و نگاه دیگران به این مرحله رسیده اید و فکر می کنید زمان باعث می شود به او عادت کنید یا علاقمند شوید به شما هشدار می دهم که کاملا در اشتباهید! اشتباهی که عاقلانه و عامدانه انجام شود، قابل بخشش نیست! از میزان عشق و علاقه تان آگاه باشید.

 

 

12- آیا هنگامی که می خواهم او را به دیگران معرفی کنم احساس افتخار می کنم؟

وقتی که شما وارد رابطه ای میشوید، در نهایت زمانی فرا می رسد که باید او را به خانواده و آشنایان معرفی کنید! آیا از اینکه او در کنار شماست به خود می بالید؟ آیا از اینکه او را معرفی کنید هیجان زده می شوید و خوشحالید؟! اگر جواب منفی است، به جرات می گویم انتخاب شما، کاملا نامناسب است! 

بهتر است در ابتدای رابطه به این موضوع فکر کنید! شاید فکر کنید این فقط یک سوال ساده است! اما همین یک سوال ساده می تواند انتخاب شما را به راحتی تحت تاثیر قرار بدهد! هوشیار باشید.


 

13- آیا خانواده و دوستانم به این فرد علاقه دارند؟

معمولا افرادی که شما را به خوبی می شناسند، بهتر از دیگران می دانند که فرد مذکور مناسب شما است یا خیر! اگر آنها به فردی که با او رابطه ای را شروع کرده اید علاقه نشان نمی دهند، شاید به این خاطر است که چیزی را می بینند که شما هنور قادر به دیدن آن نیستید!

 

 

14- آیا واقعا می خواهم که یک رابطه جدید را شروع کنم؟

اگر شما اخیرا در بسیاری از روابط عشقی شکست خورده اید، اگر از تنهایی و مجرد بودن خود لذت می برید، اگر احساس می کنید هنوز زمان مناسبی برای شروع یک رابطه جدید نیست، هیچ ایرادی ندارد! تکرار می کنم:  قبل از هرچیزی با خودتان صادق باشید.

 

عشق دست تو دست

آیا برای ازدواج آماده ام؟

 

حال که شما تمام جوانب را سنجیده و به پرسش های فوق صادقانه پاسخ داده اید و به این نتیجه رسیده اید که برای یک شروع جدید آماده و خوشحالید، به شما تبریک می گوییم!

رابطه ای که شروعش با تامل و تعقل همراه باشد، استحکامش بیشتر از سایر روابط است.

 

سایت ناگهان
رابطه عاطفیعشقهمسرزنشوهرازدواج

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع روانشناسی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند