سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

برای کاهش اشتها چه بخوریم؟ | بدون مصرف قرص و داروهای شیمیایی لاغر شوید


سایت ناگهان

برخی از کارشناسان می گویند که کل مفهوم "غذای آماده سالم" ضد و نقیض است. آنها استدلال می کنند، بدن انسان بر این اساس ساخته نشده اما امروزه افراد به خوردن 3 وعده تنقلات در روز عادت کرده اند در حالی که شاید حتی سه وعده اصلی هم چندان نیاز نباشد از طرفی حملات روزه داری، و دادن معافیت به روده از هضم غذا، ممکن است تمام انواع، فرایندهای سلولی را در تمام عمر دچار مشکل و بیماری کند.

 
اگر از اشتهای زیادتان گله‌مند هستید یا قصد دارید لاغر شوید و دنبال راهی برای کاهش اشتهای خود می‌گردید با سایت ناگهان همراه شوید. باور کنید برای این کار نیازی به قرص‌ها و داروهای شیمیایی نیست. دور و بر ما مواد غذایی زیادی وجود دارد که باعث سیری می‌شود یعنی به طور طبیعی جلوی اشتها را می‌گیرد و شما را به وزن ایده‌آل‌تان نزدیک می‌کند. اگر شما هم نمی توانید برای وعده غذایی بعدی خود صبر کنید، این غذاها در کاهش گرسنگی شما موثرند.
 
کلم ترش
 
توده ای از تحقیقات نشان می دهد غذاهای تخمیر شده از سلامت میکرو بیوتیک های روده شما محافظت می کنند به طور خاص، یک نوع باکتری به نام لاکتوباسیلوس اغلب در کلم سبب تخمیر و تبدیل آن به کلم ترش می کند این باکتری می تواند به مهار کردن اشتها کمک کند .همچنین ممکن است توانایی بدن شما را برای تنظیم قند خون بهبود بخشد. فقط مطمئن شوید که کلم ترش با شکر این اثر را ندارد
 
پسته
 
هم در افراد سالم و هم در افراد مبتلا به بیماری های متابولیک مانند دیابت، خوردن پسته گرسنگی را کم می کند در حالی که واکنش به انسولین بعد ازغذا به هضم آن کمک می کند. یک مطالعه نشان داد افرادی 10 عدد پسته به رژیم غذایی خود به مدت 10 هفته افزودند سطح سالمی از اسیدهای چرب خون داشتند. ارزش اسیدهای چرب اشباع نشده پسته برای قدرت پردازش سلامت بدن نقش کلیدی دارد.
 
 
نخود

تحقیقات نشان می دهد اضافه کردن نخود و دیگر حبوبات به یک وعده غذایی یا میان وعده می تواند احساس سیری را تا 31 درصد بیشتر کند. سلامت روده و عملکرد روده نیز در میان کسانی که به طور منظم نخود می خورند بهبود می یابد.

 
اسفناج

اسفناج و سایر سبزیجات برگ دار غشاء گیاهی دارند که باعث افزایش احساس سیری و کاهش هوس به مصرف مواد غذایی شیرین می شود . اسفناج باعث می شود از سه چهارم محتوای غذایی خود دست بکشید.

 
لوبیا

سرشار از فیبر است که به هضم کمک کرده و پروتئین آن احساس سیری به فرد می دهد ، لوبیا یکی از اولین غذاهای پیشنهادی متخصصان تغذیه است که در مورد غذاهای فوق العاده برای سیر شدن است .

لوبیا می تواند به جلوگیری از گرسنگی شما کمک کند حتی در میان کسانی که برای از دست دادن وزن تلاش می کنند اضافه کردن لوبیا به رژیم غذایی سبب کاهش وزن خواهد شد .
 
زنجبیل

امروزه زیاد در مورد کالری سوزی این ماده غذایی شنیده اید، اما برخی از داده های قوی نشان می دهد ترکیبات خاصی در زنجبیل بسیار شبیه به کپسایسین موجود در فلفل تند وجود دارد فلفل می تواند سرعت سوخت و ساز بدن شما را افزایش دهد در حالی که به طور همزمان سبب کاهش اشتها می شود . سعی کنید کمی عسل با کمی زنجبیل تازه را بر روی اسفناج یا دانه های لوبیای خود بریزید

 
تخم مرغ

تخم مرغ آبپز ممکن است میان وعده پرکننده معده برای شما باشد تخم مرغ یک منبع کامل از اسیدهای آمینه و پروتئین است. تخم مرغ همچنین به آرامی هورمون گرلین را در روده ترشح می کند که سبب سرکوب گرسنگی و هوس می شود.

 
ذرت بو داده

باور کنید یا نه، ذرت بو داده علاوه بر پر کردن معده ازغلات کامل آنتی اکسیدان است. یک کاسه کوچک آن که عمدتا هوا دارد به چشم زیاد می آید و سبب فریب مغز شما می شود تا باور کنید یک میان وعده زیادی خورده اید که کمک می کند تا اشتها شما سرکوب شود .

 
 
قهوه

احتمالا این اولین چیزی است که شما برای زمانی که گرسنه هستید سراغ آن می روید با وجه به تحقیقات اخیر نوشیدن قهوه می تواند سبب ترشح هورمون گرلین در سطح روده شما شده و اشتها را کاهش داده و کالری سوزی را زیاد کند تحقیقات بیشتر در ارتباط با قهوه نشان داد این ماده سبب کاهش وزن نیز می شود .

سایت ناگهان
کاهش اشتهاکاهش وزنرژیمرژیم غذاییرژیم لاغریتغذیه

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع ورزش و سلامت :
  داغ ترین ها  ببین و بخند