سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

مصرف غذاهایی که اشتهای شما را از بین می برند | روش های کاربردی در حفظ رژیم جهت کاهش وزن


سایت ناگهان

 

  مصرف غذاهایی که اشتهای شما را از بین می برند.

خوردن وعده های غذایی متعادل نه تنها یک تغذیه کم کالری را برای شما فراهم می کند، بلکه اشتهای شما را از بین می برد بنابراین شما پرخوری نخواهید کرد و برنامه کاهش وزن خود را از دست نمی دهید. غذاهای خاصی وجود دارد که باعث می شود شما برای ساعت ها احساس سیری داشته باشید. سعی کنید غذاهای زیر را دررژیم غذایی خود قرار دهید:

 

گریپ فروت

 آرد سبوس دار

سیب

تخم مرغ

زنجبیل

خشکبار و آجیل

سبزیجات

سیب زمینی

شکلات تلخ

غذاهای تند

 

 

یادداشت مواد غذایی

 

 یادداشت مواد غذایی. شما هر وعده غذا، میان وعده و تنقلات و نوشیدنی که مصرف می کنید را یادداشت کنید و همچنین مقدار تقریبی مواد غذایی تمام هفته خود را نیز یادداشت نمایید. نوشتن مواد غذایی که مصرف می کنید در واقع به شما کمک می کند که مراقب مقدار مواد غذایی که به بدن خود وارد می کنید باشید و همچنین به عنوان یک محرک باعث می شود که شما رژیم سالم خود را حفظ کنید. اگر شما می توانید، میزان کالری هر وعده غذایی یا میان وعده خود را یادداشت کنید.

به یاد داشته باشید که قهوه مخلوط، چاشنی ها و دیگر مواد اضافه شده به رژیم غذایی روزانه خود را یادداشت کنید.

 

شناسایی مواد غذایی محرک و اشتها آور و برنامه ریزی بر اساس آن ها

 

  شناسایی مواد غذایی محرک و اشتها آور و برنامه ریزی بر اساس آن ها. غذاهای محرک آن دسته غذاهایی هستند که ما در هنگام فعالیت تمایل داریم به عنوان تنقلات آن ها را مصرف کنیم. در برخی افراد،هنگام تماشای یک فیلم در شب؛ در افراد دیگر، هنگام مطالعه در اواخر شب. اگر شما غذاهای محرک خود را شناسایی کنید، شما می توانید برای آن ها برنامه ریزی داشته باشید. داشتن میان وعده های سالم در خانه یا در دسترس قرار دادن آن ها.

اگر شما غذاهای ناسالم را که مایلید به عنوان تنقلات یا میان وعده بخورید خریداری نکنید، شما از رژیم غذایی خود خارج نمی شوید.

 

 

توجه به اندازه هر وعده غذایی

 توجه به اندازه هر وعده غذایی. برای هر وعده غذایی اندازه مناسبی تعیین کنید. برای مثال، یک میان وعده بادام و زغال اخته خشک شده، اگر شما به مقدار کالری آن توجه نکنید می تواند میزان کالری بالایی را به بدن شما وارد کند. همچنین، تنقلات سالم از قبل تقسیم شده می تواند از پرخوری بی فکر شما جلوگیری کند و مصرف آن نیز در دسترس و راحت تر است.

 

انواع تنقلات طعم دار شده که شما دوست دارید (اما آن ها برای شما مضر هستند) و می توانند شما را مدت طولانی جذب کنند و شما آن ها را می خورید تا هوس شما بر طرف شود.یک تکه شکلات تلخ در ابتدا خوشمزه است، مدت زمانی طول می کشد تا در دهان آب شود و هنگامی که خورده می شود شما دیگر هوس نمی کنید تکه دیگری از آن شکلات را بخورید، در حالی که خوردن شکلات شیری تا ته بسته خوشمزه است.

لیستی از مواد غذایی که شما نیاز دارید و هنگامی که به فروشگاه مواد غذایی می روید از خرید آن ها صرف نظر نمی کنید، تهیه کنید.

 

وعده های غذایی را حذف نکنید

 

  وعده های غذایی را حذف نکنید. خوردن یک صبحانه سالم میزان سوخت و ساز بدن را در آغاز صبح افزایش می دهد، سطح انرژی شما را بالا نگه می دارد و به شما کمک می کند در برابر تنقلات پر کالری در روز مقاومت کنید.برنامه ریزی کنید به منظور فعال نگه داشتن سوخت و ساز بدن خود هر 4-2 ساعت میان وعده های کوچک یا غذا بخورید. خوردن به طور منظم همچنین قند خون را ثابت و اشتهای شما به تنقلات ناسالم را کاهش می دهد.

 

از قفسه های وسوسه کننده فروشگاه ها پرهیز کنید

 

  از قفسه های وسوسه کننده فروشگاه ها پرهیز کنید. از قفسه های شیرینی و بیسکویت، بستنی، پیتزا و دیگر چاق کننده ها و غذاهای فراوری شده پرهیز کنید، بنابراین احتمال خرید غذاهای ناسالم کاهش می یابد. اگر شما آن ها را نبینید، شما توسط آن ها وسوسه نخواهید شد.

 

 

جایگزین های خوبی برای غذاهای پرکالری مورد علاقه خود انتخاب کنید

 

 جایگزین های خوبی برای غذاهای پرکالری مورد علاقه خود انتخاب کنید. بیشتر غذاها مشابه های سالم تری دارند که شما می توانید بدون چربی، شکر و کالری های غیر ضروری از خوردن غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرید. جایگزین کردن غذاهای فراوری شده و نوشیدنی های پر کالری با جایگزین های سالم تر می تواند به شما در کاهش وزن سریع کمک کند.

 

چند روز در هفته شیوه گیاه خواری را اجرا کنید. شما می توانید به جای گوشت از مواد مغذی مانند لوبیا، سویا یا عدس مصرف کنید و در حالی که مواد مغذی زیادی را به رژیم غذایی خود اضافه کرده اید،میزان مصرف کالری روزانه خود را به  مقدار قابل توجهی کاهش دهید.

 

خوردن میوه های خوشمزه برای دسر به جای کیک و شیرینی های فراوری شده.

 

به جای چیپس سیب زمینی و آبنبات از تنقلات مغذی سالم و کم کالری و کم چرب مصرف کنید. سعی کنید مقداری پنیر و نان را با انگور به عنوان یک میان وعده بخورید.

سعی کنید سرکه و آبلیمو را جایگزین سس مایونز کنید.

با یک قاشق غذا خوری روغن زیتون به جای کره آشپزی کنید.

 

نوشیدن مایعات شیرین را متوقف کنید

 

 نوشیدن مایعات شیرین را متوقف کنید. به جای نوشابه ها، آبمیوه، نوشیدنی های انرژی زا، قهوه طعم دار، یک جرعه آب، چای، قهوه تلخ مصرف کنید.کاهش میزان کالری مصرفی با روش جایگزینی می تواند خیلی آسان تر از تصور شما باشد. به عنوان مثال، یک فنجان قهوه اسپرسو با شیر در هنگام صبح 500 کالری انرژی دارد. از آنجا که یک پوند (0.453 کیلوگرم) چربی بدن (از دست داده یا به دست آورده) تقریبا معادل با 3500 کالری است، اگر آن را با نوشیدنی غنی قهوه تلخ جایگزین کنید، شما می توانید هر هفته یک پوند (0.453 کیلوگرم) وزن خود را کاهش دهید.

 

شما با نوشیدن آب به جای نوشابه، قهوه، آبمیوه یا شیر می توانید میزان کالری مصرفی خود را تا صدها کالری در روز کاهش دهید. همچنین افزایش میزان آب مصرفی می تواند باعث بیشترین بهره از مواد مغذی در بدن، حفظ سطح انرژی بدن،دریافت بیشترین بهره از ورزش روزانه و احساس سیری طولانی مدت شود.

شما بتوانید آب را به مدت یک هفته جایگزین همه نوشیدنی های دیگر کنید

 

اگر شما بتوانید آب را به مدت یک هفته جایگزین همه نوشیدنی های دیگر کنید، شما می توانید سریع تر وزن کم کنید و بهبود چشمگیری را در سطح انرژی و حتی ظاهر خود به سرعت ببینید.

 

روش های کاربردی در حفظ رژیم جهت کاهش وزن

 

رفتن به سونا

 

 رفتن به سونا. سونا می تواند در مدت تقریبا 15 دقیقه باعث از دست دادن نیم لیتر عرق از بدن شود. باز هم ،این روش، مانند بسیاری از روش های کاهش وزن بسیار سریع می تواند باعث دفع مایعات مختلف از بدن شود و از این طریق باعث لاغری شما برای مدت یک روز یا بیشتر  شود. این روش یک روش کاهش وزن دائمی نیست. شما باید هنگامی که در سونا هستید پس از گذشت مدت زمانی چند لیوان آب بنوشید تا دچار خطر کم آبی یا دهیدراته نشوید.

 

اگر شما از این روش به منظور کاهش وزن سریع برای وزن کِشی در کُشتی یا وزن کِشی های مشابه آن (یک روش ناسالم شایع) استفاده می کنید، پیش  از آنکه آب بنوشید آنجا را ترک کنید.

 

به خاطر داشته باشید که زمان ماندن در سونا باید محدود باشد، ترجیحا یک جلسه در روز به مدت 20-15 دقیقه است.

افراد مبتلا به فشار خون یا بیماری های قلبی و کودکان نباید از سونا استفاده کنند.

 

 

نوار بدن لیپاز بگیرید.

 

نوارهای لیپاز یک راه سریع برای کاهش وزن بدن است که طی دو مرحله انجام می شود. ابتدا، یک آنزیم در الیاف نوار به کار رفته که باعث از بین رفتن چربی نزدیک پوست (سلولیت) می شود و پوشش معدنی به کار رفته در الیاف نوار باعث سفت و نرم شدن پوست شما می شود.

 

 

 

نوارهای حرارتی بدن بگیرید.

 

این نوارهای حرارتی به منظور سم زدایی بدن و تحریک پوستی سفت و نرم طراحی شده است ماساژ یا حرارت در روش های حرارتی یا بخار به منظور بهبود گردش جریان خون و کاهش وزن سریع انجام می شود.

 

 

شستشوی کولن

 

   شستشوی کولن. بعضی سالن ها روش های شستشوی کولن را پیشنهاد می کنند، که کولن با مقدار زیادی آب شستشو داده شده و مواد دفعی در روده بزرگ بر طرف می شود. این عمل می تواند برای افرادی که از نفخ، گاز روده و یبوست رنج می برند مفید باشد و در برخی افراد آن ها ادعا می کنند که این روش موجب کاهش وزن شده است. با این حال، برخی از متخصصان بیان می کنند که این روش اگر به طور نادرست یا صرفا برای کاهش وزن انجام شود خطرناک است. قبل از استفاده از این روش با یک پزشک مشورت کنید.

سایت ناگهان
رژیمراهکارکاهش وزنچاقلاغریDiet

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع ورزش و سلامت :
  داغ ترین ها  ببین و بخند