سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

چطور به کودک دارای اضافه وزن کمک کنیم تا وزن کم کند


سایت ناگهان

چطور به کودک دارای اضافه وزن کمک کنیم تا وزن کم کند

چطور به کودک دارای اضافه وزن کمک کنیم تا وزن کم کند

وقتی شما و پزشک فرزندتان تشخیص دادید که کودک شما باید لاغر شود ، باید یک تلاش جدی برای درمان مشکل انجام شود. در اینجا چند نکته برای شروع وجود دارد.

کمک به کودک دارای اضافه وزن در کاهش وزن

اهداف تعیین کنید. درست مانند کاهش وزن در بزرگسالان ، اهداف کاهش وزن در کودکان باید قابل دستیابی باشد و رشد طبیعی را ممکن می سازد. اهداف کاهش وزن باید کم باشد تا کودک دلسرد و تحت فشار قرار نگیرد. کاهش وزن 2 تا 5 پوند اولین هدف منطقی است - حدود نیم کیلو تا دو کیلو در ماه. برخی از پزشکان بیشتر به اضافه نکردن وزن (با توجه به افزایش قد) توجه می کنند تا کاهش وزن .

دفتر خاطرات غذایی. برای تهیه دفترچه یادداشت غذایی با کودک خود همکاری کنید. این باید نه تنها شامل نوع و مقدار غذای خورده شده باشد ، بلکه باید به جایی که غذا خورده شده است و اینکه چه کس دیگر حضور داشته است نیز توجه شود. این دفتر خاطرات برای کمک به محاسبه کالری های مصرف شده  نیست، بلکه در تعیین الگوی خوردن و غذاهای مشکل ساز مفید است.

رژیم غذایی. با پزشک کودک خود مشورت کرده تا اطمینان حاصل کنید که فرزند شما رژیم متعادل دریافت می کند. همکاری با یک متخصص تغذیه را نیز در نظر بگیرید.

رژیم غذایی

فعالیت بدنی. ورزش یک مولفه اساسی برای هرگونه کاهش وزن در طولانی مدت است. از فعالیت های کم شروع کنید ، تا از دلسرد شدن کودک جلوگیری کنید و علاوه بر آنچه کودک شما در مدرسه انجام می دهد ، روزانه باید 20 تا 30 دقیقه فعالیت متوسط ​​و ترجیحاً سرگرم کننده نیز داشته باشید.فعالیت های سرگرم کننده و پر از تنوع به ایجاد الگوهای مادام العمر کمک می کند.

اصلاح رفتار. بسیار مهم است که به کودک کمک کنید مهارتهای اصلاح رفتارهایی را که ممکن است مشکل اضافه وزن ایجاد کنند را  بیاموزد. در نظر داشته باشید فرزندتان را نزد مشاور تغذیه بفرستید.

نقش والدین. با محدود کردن مقدار غذاهای فرآوری شده چرب و پر از شکر در خانه و با خوردن تمام وعده های غذایی سر میز شام در زمان های تعیین شده  و جلوگیری از خوردن مجدد در زمان های دیگر، به کودک خود کمک کنید.

آیا باید فرزندم را در برنامه کاهش وزن ثبت نام کنم؟

اگر تلاش شما در خانه برای کمک به کودک برای رسیدن به وزن سالم ناموفق باشد و پزشک تشخیص دهد که سلامتی کودک شما در معرض خطر است مگر اینکه او به طور پیوسته وزن کم کند ، ممکن است بخواهید یک برنامه رسمی کاهش وزن را در نظر بگیرید. هدف کلی از یک برنامه کاهش وزن باید کمک به کل خانواده برای پذیرش عادات غذایی سالم و فعالیت بدنی باشد.

 

هنگام انتخاب برنامه کاهش وزن برای کودک به دنبال ویژگی های زیر باشید. این برنامه باید:

 

با مشورت انواع متخصصان بهداشت باشد: بهترین برنامه ها ممکن است شامل متخصصان تغذیه ، فیزیولوژیست های ورزشی ، متخصصان اطفال یا پزشکان خانواده و روانپزشکان یا روانشناسان باشد.

ارزیابی پزشکی از کودک انجام دهید: قبل از ثبت نام در برنامه ، وزن ، رشد و سلامتی کودک باید توسط پزشک بررسی شود. در هنگام ثبت نام ، وزن ، قد ، رشد و سلامتی کودک شما باید توسط پزشک متخصص در فواصل منظم کنترل شود.

تمام خانواده را متمرکز کنید ، نه فقط کودک دارای اضافه وزن.

با سن و قابلیت های خاص کودک سازگار باشید: برنامه هایی برای کودکان 4 ساله از نظر میزان مسئولیت کودک و والدین با برنامه هایی که برای کودکان 8 یا 12 ساله تهیه شده متفاوت است.

روی تغییرات رفتاری تمرکز کنید: به کودک بیاموزید چگونه انواع مختلف غذاهای سالم را در بخشهای مناسب انتخاب کند. فعالیت روزانه را تشویق کنید و فعالیت بی تحرکی مانند تماشای تلویزیون را محدود کنید.

برای تقویت رفتارهای جدید و مقابله با موضوعات اساسی که باعث اضافه وزن کودک می شود ، یک برنامه نگهداری کاهش وزن همراه با پشتیبانی داشته باشید.

ترجمه: سایت ناگهان

 

 

سایت ناگهان
کودک چاقچاقچاقیلاغریرژیم لاغریرژیماضافه وزنکاهش وزنوالدگریوالدین

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع ورزش و سلامت :
  داغ ترین ها  ببین و بخند