سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

انواع رژیم های لاغری مدیترانه ای، سرخپوستی و خام خواری | رژیم های غذایی جادویی برای کاهش سریع وزن


سایت ناگهان

از اضافه وزن خسته شده اید؟ بهترین روش برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام، استفاده از یک برنامه غذایی کم کالری است که شما می توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید. همچنین، اگر شما فقط می خواهید سریع چند کیلوگرم وزن کم کنید، تکنیک ها و راه کارهای زیادی وجود  دارد که شما می توانید برای رسیدن به وزن دلخواهتان از آن استفاده کنید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر مطالب زیر را مطالعه بفرمایید.

 

6292734_1472027821.jpg

 

از آبمیوه طبیعی استفاده کنید.

رژیم های غذایی جادویی برای کاهش سریع وزن

1   از آبمیوه طبیعی استفاده کنید. این روش همچنین به عنوان رژیم هالیوودی شناخته شده است. انواع مختلف آبمیوه طبیعی وجود دارد. با این حال، منظور از آبمیوه طبیعی تنها این است که از عصاره میوه ها و سبزیجات خام مصرف کنید. آبمیوه طبیعی سموم را از سیستم بدن شما دفع می کند و همچنین به شما کمک می کند که وزن خود را در حالی که احساس هوشیاری و سلامت بیشتری دارید کاهش دهید.

 

اغلب آبمیوه های طبیعی از یک تا سه روز مهلت مصرف دارند، اگرچه بعضی از آن ها را تا مدت هفت روز هم می توان به طور سالم مصرف کرد. شما می توانید یک بسته آبمیوه طبیعی را از یک فروشگاه سالم خریداری کنید، یا برای خود یک دستکاه آبمیوه گیری تهیه کنید.
مطمئن شوید که از سبزیجات زیادی در آبمیوه معمول روزانه خود استفاده می کنید. آبمیوه حاوی مقدار زیادی قند است، بنابراین نوشیدن مقدار زیادی از آن موجب افزایش وزن می شود.

 

 
یک رژیم حرفه ای را در نظر بگیرید.

 

2    یک رژیم حرفه ای را در نظر بگیرید. این رژیم حرفه ای یک رژیم مایع است که شامل یک «لیموناد» (لیمو، پودر فلفل هندی، شربت افرا و آب)، یک نوشیدنی آب شور و مسهل های گیاهی می شود. این رژیم 16 روز طول می کشد. 3 روز ابتدای رژیم تنها خوردن میوه ها و سبزیجات خام، 10 روز تنها رژیم مایع و 3 روز آخر رژیم دوباره خوردن غذاهای جامد.

 

آگاه باشید که این رژیم مایع به جای یک رژیم کاهش وزن سخت به عنوان یک دوره سم زدایی استفاده می شود که باید برای یک دوره کوتاه به منظور کاهش وزن بکار گرفته شود.

 

 
رژیم آب را امتحان کنید

 

3   رژیم آب را امتحان کنید. این رژیم شامل نوشیدن روزانه 8  فنجان آب سرد، در فواصل منظم در طول روز می باشد. نوشیدن یک فنجان آب قبل از هر وعده غذایی اشتهای شما را از بین می برد. این روش به شما کمک می کند به وعده غذایی کوچک در هر وعده غذایی عادت کنید، زیرا شما قبل از هر وعده غذایی احساس سیری می کنید، بنابراین به شما کمک می کند که از کالری کمتری مصرف کنید.

 

به خاطر داشته باشید که در این رژیم شما نباید فقط آب بنوشید. رژیم های آب تنها، اگر برای یک دوره طولانی استفاده شود می تواند کاملا خطرناک باشند. بدن شما برای حفظ سلامت و سوخت و ساز قوی به مواد غذایی نیاز دارد. اگر شما برای چندین روز تنها آب بنوشید، هنگامی که شما دوباره شروع به غذا خوردن می کنید، شما دچار افزایش وزن می شوید حتی بیشتر از وزن قبلی خود زیرا میزان سوخت و ساز بدن شما فوق العاده کاهش یافته است.

 

 
روزه را امتحان کنید

 

4    روزه را امتحان کنید. ایده ی پشت این رژیم این است که بدن ما هم برای زمان های قحطی و هم برای زمان های پر نعمت ساخته شده است. به این ترتیب، ما باید گاهی دوره قحطی را برای بدنمان فراهم کنیم. در این رژیم شما باید به مدت 2 روز هر هفته، تنها 500 کالری (اگر یک زن هستید) یا 600 کالری (اگر یک مرد هستید) غذا بخورید.

 

در آن 2 روز که روزه هستید، شما باید تنها سبزیجات، غلات، حبوبات و برخی از میوه ها را بخورید.
در این رژیم لازم است که شما پرهیز غذایی در روزهایی که روزه هستید را در روزهای معمول نیز ادامه دهید.
برای سهولت قبل از اینکه شما از این رژیم به مدت طولانی استفاده کنید، می توانید نصف روز این رژیم را گرفته و ببینید چه احساسی دارید.

 

 
دیگر رژیم های غذایی ثابت شده عبارتند از:

 

رژیم غذایی مدیترانه ای

 

1  - رژیم غذایی مدیترانه ای: در حالی که هیچ رژیم کارآمدی تا به حال ثابت نشده است، رژیم غذایی مدیترانه ای ممکن است نزدیک ترین رژیم به آن باشد. این رژیم بر اساس مواد غذایی سنتی و شیوه ی پخت و پز مردمی که در نزدیکی دریای مدیترانه زندگی می کنند است. تحقیقات نشان داده است که خطر ابتلا به بیماریهای قلبی در افرادی که از این رژیم استفاده می کنند کاهش یافته است. همچنین این رژیم به شما کمک می کند وزن خود را کاهش داده و لاغر و زیبا به نظر برسید. خوردن غذاهای زیر را مد نظر قرار دهید (نان، لبنیات و غذاهای فرآوری شده را محدود کنید).

 

ماهی
روغن زیتون
سبزیجات
 میوه
 لوبیا و دیگر حبوبات
ادویه جات
خشکبار

 

 
رژیم غذایی سرخپوستان

 

2 - رژیم غذایی سرخپوستان:  برگردیم به زمانی که انسان های غار نشین برروی زمین زندگی می کردند، آن ها زمانی برای پختن کیک و یا سیب زمینی سرخ کرده نداشتند. در رژیم غذایی سرخپوستان ( دوره کوتاه عصر حجر قدیم) سعی می کنیم همان رژیم غذایی که اجداد اولیه ما می خوردند را ایجاد کنیم، ادعا می کنیم که سیستم بدن ما برای مواد غذایی مدرن و شیوه های پخت و پز جدید ساخته نشده است. شما گوشت، سبزیجات، میوه و سایر غذاهایی که در قدیم هم موجود بوده است را می خورید و از هر غذایی که مردم سرخپوست نداشتند پرهیز می کنید.

 

مصرف شیرین کننده های مصنوعی و یا غلات مجاز نیستند.
برخی از افراد برای کاهش وزن سریع روزه گرفتن های متناوب را به این رژیم اضافه می کنند.

 

 
رژیم غذایی 30 روزه

 

   3- رژیم غذایی 30 روزه: ایده پشت این رژیم این است که شما به مدت 30 روز تمام غذاهای فرآوری شده را از برنامه غذایی خود حذف می کنید در نتیجه بدن شما از مواد مصنوعی و دیگر مواد فرآوری شده که هضم آن ها برای سیستم گوارشی شما سخت است پاک می شود. پس از 30 روز، شما متوجه کاهش وزن و سطح انرژی بالاتری خواهید شد.

 

از غلات، لبنیات، قند ها، حبوبات و تمام غذاهای فراوری شده پرهیز کنید.
گوشت، سبزیجات، برخی از میوه ها را بخورید و مقدار زیادی آب بنوشید.

 

 
رژیم غذایی خام

 

4-  رژیم غذایی خام:   اگر شما گوشت دوست ندارید و از پخت و پز خسته شده اید، این رژیم برای شما مناسب است. رژیم غذایی خام شامل همه غذاهایی است که پخته نشده است. شما با مصرف مقدار زیادی سبزیجات و میوه های تازه وزن کم می کنید. همچنین مصرف شیر نارگیل، خشکبار، غلات و دیگر غذاهای نپخته در رژیم غذایی خام مجاز است.
 
متخصصین تغذیه این رژیم را برای مدت طولانی توصیه نمی کنند، چون حذف همه گروه های مواد غذایی می تواند مانع رسیدن مواد مغذی ضروری به بدن شما شود.

 

 
شایان ذکر است که سایت ناگهان مطالب فوق را جهت مطالعه شما گرداوری کرده است.بنابراین برای کاهش وزن بهتر است ابتدا با پزشک و متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

 

سایت ناگهان
رژیمکم کالریتغذیهسالملاغریچاقکاهش وزنگیاهخوارانغذا گیاهیغذا مدیترانه ای

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع ورزش و سلامت :
  داغ ترین ها  ببین و بخند