سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

راهکارهای موثر جهت برقراری و حفظ رابطه عاشقانه پایدار


سایت ناگهان

برقراری  و حفظ روابط با دوام و مستحکم از خواسته های قلبی هر زوج عاشقی است اما گویا با مرور زمان برخی از افراد در این زمینه دچار مشکل شده و یا بیم آن را دارند که رابطه عاشقانه شان را از دست بدهند.از این رو سایت ناگهان راهکارهایی موثر جهت برقراری و حفظ رابطه عاشقانه پایدار برایتان تهیه دیده است که شما را به خواندن آن دعوت می نماییم:

 

راهکارهای موثر جهت برقراری و حفظ رابطه عاشقانه پایدار

 

1   متعهد باشید. اگر شما عاشق هستید، با تلاش کردن و کار کردن در رابطه به منظور بهبود و پیشرفت آن عشق خود را ثابت کنید. به راحتی با همسرتان ارتباط برقرار کرده، درباره هدف هایتان و آنچه تلاش می کنید که در آینده به دست آورید با او صحبت کنید و احساسات خود را با او در میان بگذارید.
 

 

•    به فرد و به رابطه متعهد باشید. این طبیعی است که هنگامی که دو نفر پس از مدت زمانی که از شروع زندگی مشترکشان می گذرد به یکدیگر بسیار اعتماد داشته باشند و خیلی راحت با یکدیگر رفتار کنند. ممکن است شما خیلی با هم بیرون نروید یا شاید اکثر اوقات لباس های زیبا برای هم نپوشید. اما شما باید گاهی اوقات حداقل این چیزها را برای یکدیگر انجام دهید.

 

 
2   درس هایی را یاد بگیرید و آن ها درروابط خود به کار ببرید. بله، در روابط شما چیزهای بد اتفاق خواهند افتاد. شما چیز اشتباهی خواهید گفت، یا آن اتفاقات به احساسات شما صدمه خواهند زد. به هر صورت اشتباه رخ می دهد. مهم ترین چیز آن است که، هنگامی که مشکلی پیش می آید (حتی اگر آن مشکلات تنها در زندگی شما است)، درس هایی را از آن یاد بگیرید و فقط رو به جلو حرکت کنید. سعی کنید از هر وضعیت منفی بهترین استفاده را بکنید و با گرفتن تجربه از آن اتفاق، آن را به چیزی مثبت تبدیل کنید. در بحث های نسبتا جدی صادقانه دیدگاه دیگران را بپذیرید _ سعی کنید دلسوز باشید و آن ها را درک کنید.

 

 
•    اگر شما اشتباه کردید، عذرخواهی کنید و به اشتباه خود اعتراف کنید. روابط خوب به دور از نارضایتی و شکایت است. در روابط بد چیزهای منفی پنهان می شوند و اجازه می دهند که آن ها به مشکلات جدی تبدیل شوند و رابطه را خراب کنند. اگر شما عاشق هستید، در مورد مشکلات خود صحبت کنید.

 

 
3   به طور مداوم به منظور بهتر بودن بر روی خود و کسانی که دوستشان دارید کار کنید. زمانی یک رابطه خوب و عاشقانه شکل می گیرد که شما به طور مداوم برای فردی بهتر بودن برای خود و دیگران تلاش کنید. به دیگران در رسیدن به اهداف و رویاهایشان کمک کنید چون شما باور دارید که آن ها سزاوار بهترین ها هستند. خود را رشد و پیشرفت دهید و بر روی رویاهایتان کار کنید بنابراین شما می توانید همان کسی باشید که خود و دیگران شایستگی آن را دارید. ما به دلیل روابطمان باید انسانهای رو به رشد و در حال پیشرفتی باشیم و به این ترتیب با کمک کردن می توان باعث رشد خود و دیگران شویم.

 

 
 
4   حسادت را از بین ببرید. یکی از مخرب ترین چیزها در رابطه حسادت است، زیرا در اثر حسادت اعتماد و احترام متقابل از بین می رود و مانع هایی در رابطه شکل می گیرد. برای برخی از افراد، این مسئله می تواند سخت ترین بخش رابطه باشد. حسادت به سختی از بین می رود، اما شما می توانید این کار را انجام دهید. مهم ترین چیز این است که بدانیم همیشه مسئله حسادت از درون شخصیت فرد، از مسائل شخصی خود فرد حسود منشاء می گیرد، بنابراین آن ها نیاز دارند که ابتدا از این طریق بر روی خودشان کار کنند. در اینجاست که کسب مهارت های ارتباطی می تواند مفید واقع شود.

 

 
5   سعی کنید مسائل را از همه جهات بررسی کنید. ما از اینکه اشتباه کنیم بیزاریم. هر کسی اشتباه می کند. اما اگر کسی فکر کند در مورد تمام مسائل درست فکر می کند قطعا اشتباه می کند. اگر ما درباره مسئله ای اختلاف نظر داریم، حداقل درباره بخشی از آن مسئله اشتباه می کنیم. اگر شما یاد بگیرید که برای پیدا کردن راه حلی برای مشکلات خود با شخص دیگری صحبت کنید، نقطه نظر آن ها را بررسی کنید و سعی کنید میانه کار را گرفته و به توافق برسید، در این صورت شما روابط قوی تری خواهید داشت. اگر شما در به توافق رسیدن درباره چیزی یا کسی مشکل دارید، سعی کنید ابتدا آن واقعیت را بپذیرید _ ممکن است برخی از حقایق در اثر پافشاری ما در مخالفت با آن مسئله نادیده گرفته شوند در صورتیکه اگر آن حقایق در نظر گرفته شود می توانند در تصمیم گیری ما به خوبی تاثیرگذار باشند.

 

 
6   برای یکدیگر یار و شریک باشید. تمام هدفی که ما در زندگی با افرادی که دوستشان داریم دنبال می کنیم این است که ما بتوانیم مشکلات و مسائل زندگی را در کنار هم برطرف کنیم. با یکدیگر تلاش می کنیم تا راه حلی پیدا کنیم، مشکلات را حل کنیم و هنگامی که دچار سختی و دشواری می شویم به یکدیگر دلداری می دهیم. ما نمی توانیم همه چیز را به تنهایی حل کنیم، ما نمی توانیم به تنهایی همه چیز را تجربه کنیم و بدانیم،... . اما همه افرادی که از روی عشق و محبت در کنار ما زندگی می کنند می توانند در حل کردن هر مشکلی به ما کمک کنند.

 

 
پرهیز از مشکلات رایج ارتباطی

 

 
1   دست از تغییر و سلطه جویی دیگران بردارید. در فرهنگ عامه به ما گفته می شود، که ما باید افراد مورد علاقه مان را کنترل و مدیریت کنیم. اما نکته اینجاست که اگر شما انتظار داشته باشید که کسی تغییر کند،و در انجام کارها  آن ها را از نظر عاطفی و ذهنی کنترل و مدیریت کنید، آن یکی از بدترین چیزهایی است که شما می توانید در روابطتان انجام دهید. با این کار، شما باعث ایجاد رنجش و بی اعتمادی می شوید و این کار بسیار بدی است که می توانید در حق کسی که دوستش دارید انجام دهید.

 

 
2   انتظار بی عیب و نقص بودن نداشته باشید. از خود و فرد مورد علاقه تان انتظار کمال و بی عیب و نقص بودن نداشته باشید.این کار باعث ایجاد انتظارات غیر واقع بینانه می شود. هیچ کدام از شما نخواهید توانست با آن افراد بسیار ایده آل و استاندارد زندگی کنید و شما در نهایت نا امید و ناکام خواهید شد. حتی اگر شما از خودتان انتظار کمال و بی عیب بودن داشته باشید، این احساس به شما این طرز فکر را می دهد که دیگران می توانند کامل و بی عیب و نقص باشند و شما ناخودآگاه همان را از فرد مورد علاقه تان انتظار دارید.

 

 
3   مشکلات بیرون از منزل را به روابطتان وارد نکنید. زندگی گاهی اوقات پر استرس می شود. ما گاهی مشکلاتی داریم که ما را نگران، آشفته یا عصبانی می کنند. بسیار بسیار افرادی هستند که عصبانیت و آشفتگی ناشی از مشکلات را بر سر کسانی که دوستشان دارند خالی می کنند، اغلب چون آن ها احساس می کنند که راه دیگری ندارند. اما شما هرگز نباید این کار را انجام دهید. راه مناسبی را برای برطرف کردن استرس خود بیابید، مانند ورزش کردن یا انجام کارهای هنری یا صنعتی. این کار باعث می شود که شما ناراحتی و خشم و غضب غیر منطقی خود را بر سر کسی که دوستش دارید خالی نکنید.

 

 
4   اجازه ندهید رابطه معمولی و تکراری شود. با تلاش نکردن در بهبود و پیشرفت رابطه، شما به این نتیجه می رسید که رابطه راکد و تکراری شده است. گرفتن هدیه های مشابه (یا از یک نوع) برای هر مناسبت و تولد، رفتن به یک محل همیشگی و تکراری برای خوردن شام بیرون از منزل، انجام کارهای یکسان برای سالگرد ازدواج و غیره. همسر شما شایستگی بیشتر از این کارها را دارد پس شما هم انجام دهید! همیشه سعی کنید کارهای جدید را با هم امتحان کنید و تجربه های جدید را با هم دنبال کنید سعی کنید در زندگی همه چیز را جذاب و متنوع حفظ کنید.
 
•    شما می توانید شیطون و بازیگوش باشید و کارهایی مانند صخره نوردی را امتحان کنید یا شما می توانید با هم مهارت های جدیدی را یاد بگیرید، مانند نواختن پیانو.

 

 
5   برروی چیزهای مهم تمرکز و توجه کنید. یک بحران بزرگ در رابطه این است که ما تمایل داریم به جای اینکه بر روی چیزهای بزرگ، که اغلب فوق العاده و مثبت هستند، بر روی چیزهای کوچک که ما را عصبانی می کنند بیش از حد توجه و تمرکز کنیم. تمرکز خود را بر روی چیزهایی که واقعا در زندگی و رابطه مهم هستند حفظ کنید و مرتبا دلیل اینکه چرا آن چیزها برای شما مهم هستند را در خود تجزیه و تحلیل کنید. اگر شما چنین کاری را انجام دهید رابطه بسیار شادتری خواهید داشت.

 

 
6   به یاد داشته باشید که همه مساوی و برابر هستند. برای رشد و پیشرفت رابطه این مهم است که درک کنید،که هیچ کس بهتر از شما نیست و شما بهتر از هیچ کس دیگری نیستید. ما همه از نظر دانش، مسائل و اعتقادات ارزشی برابری داریم. اگر کسی تاکنون سعی کرده که به طرق مختلف شما را متقاعد کند، مهم نیست آن افراد در کجا راز و نیاز می کند و مهم نیست شما چه اندازه به آن افراد احترام می گذارید، هیچ کس از فرد مورد علاقه شما با ارزش تر نیست.

 

 
 
خانواده و دوستان خود را دوست بدارید
 

 

1   یک دوست خوب باشید. خواه در یک رابطه عاشقانه یا دوستانه، در حالی که شما سعی و تلاش می کنید عشق و محبت را در آن رابطه ایجاد کرده و رشد دهید، شما لازم است ابتدا برای فرد مورد علاقه تان یک دوست خوب باشید. عشق و محبت بیش از بوسیدن و آغوش گرفتن است: عشق و محبت یعنی بودن در کنار کسی که به شما نیاز دارد و کمک کردن به آن ها بدون در نظر گرفتن منافع شخصیتان است. بر روی خودتان کار کنید تا یک دوست خوب باشد به همان اندازه ای که می توانید باشید و اجازه دهید آن ها نیز برای شما دوست خوبی باشند.
 
•    بسیار بر روی روابط تان کار کنید. برای دوستان خود در دسترس باشید. اگر دوست شما افتتاحیه گالری هنری دارد، یا اجرای کنسرت دارد، حتی اگر شما شیفته موسیقی نیستید، یک بلیط بخرید و در ردیف جلو خودتان را به دوستتان نشان داده و او را از نظر عاطفی حمایت کنید. هنگامی که دوستتان مشکلی دارد به حرف های او گوش دهید و از نظر احساسی و عاطفی با او همدلی کنید.
•    سعی کنید یاد بگیرید که چه موقع امکان دارد که با کسی دوست شوید و چه موقع امکانش نیست. بسیاری از افراد شکایت می کنند که اشخاصی با آن ها دوست می شوند و به رابطه با آن ها می چسبند که به آن افراد هیچ حسی نداشته و آن رابطه برایشان جذاب نیست. هر شخص سالمی نه فقط به رابطه عاشقانه، بلکه به روابط سالم متنوعی نیاز دارد.

 

 
2   به دیگران احترام بگذارید و از دیگران کسب احترام کنید. به همسرتان، اعضای خانواده و دوستانتان با تایید مهارت، عقاید و تجربیاتشان به آن ها احترام بگذارید. سعی کنید آنها را به طور صمیمی و عمیق درک کنید و بفهمید. از آن ها احوالپرسی کنید، سوال بپرسید، گفتگوهای طولانی داشته باشید و دریچه ی قلب خود را به روی آن ها بگشایید. درک کنید که هر فردی برای خودش خواسته ها و آرزوهایی دارد و حق دارد که برای خودش حریم شخصی و خصوصی داشته باشد و آن را بازگو نکند .اگر شما چنین حقی را برای آن افراد قائل نشوید، پس شما نمی توانید آن ها را دوست داشته باشید.

 

 
3   افراد را همان طور که هستند دوست داشته باشید. هر کسی متفاوت است. این تفاوت باعث نمی شود کسی بهتر یا بدتر از دیگری باشد. اگر شما کسی را دوست دارید، شما باید آن ها را با همه خوب و بدشان دوست داشته باشید. درک کنید که همه اخلاق و خصوصیات آن ها ممکن است دائمی نباشد و اینکه اگر شما می خواهید که آن ها تغییر کنند، شما فقط می توانید به آن ها برای تغییر کمک کنید. آنچه را که برای تغییر نیاز دارند در اختیار آن ها قرار دهید. اما این را بدانید که شما نمی توانید آن ها را مانند مجسمه به طرز دلخواه و ایده آل خود قالب گیری کنید.

 

 
 
4   زیبایی حقیقی را در دیگران بیابید. ممکن است همسر شما شبیه جنیفر لارنس به نظر برسد، اما شما نباید او را به صرف زیبایی ظاهریش دوست داشته باشید. او ممکن است امروز زیبا باشد اما 50 سال بعد اینچنین نخواهد بود. شما هم اینچنین نخواهید بود. هنگامی که شما کسی را دوست دارید، شما لازم است که زیبایی درونی آن را بیابید، آن چیزی که او را برای شما منحصربه فرد و فوق العاده می سازد. این کار عشق و محبت و رابطه شما را قوی تر خواهد ساخت. اگر شما مبنای عشق خود را بر پوست خوب و موی زرق و برق دار او قرار دهید این کار منجر به ناامیدی و دلشکستگی شما خواهد شد.

 

 
5   بر روی چیزهای مثبت تمرکز کرده و منفی ها را بپذیرید. هنگامی که شما کسی را دوست دارید، شما باید همیشه بر روی خصوصیات مثبت او تمرکز و توجه داشته باشید. خصوصیات مثبتی را که در آن ها دوست دارید را شناسایی کنید و سعی کنید به آن ها در تقویت آن خصوصیات کمک کنید. سعی کنید بر روی چیزهای جزئی و بی اهمیت که در آن ها دوست ندارید توجه و تمرکز نکنید. سعی کنید به چیزهای منفی بخندید و در حالی که آن ها وجود دارند آن ها را بپذیرید، به منظور رشد و انطباق خود با آن خصوصیات شجاعت داشته باشید، به عنوان مثال، بسیاری از افراد معلول و ناتوان به خوبی زندگی می کنند زیرا آن ها اراده و شجاعت فوق العاده ای دارند. آن ها به خوبی با شرایط ناتوانی خود روبه رو می شوند و یک راهی را برای غلبه بر آن ناتوانی پیدا می کنند _ شما نیز می توانید.
 

 

•    برای مثال، اگر آن ها یک خواننده خوب هستند، به آن ها کمک کنید که آهنگ خود را ضبط کرده و آن را بیرون بدهند. اگر شما شیفته نظم و انظباط آن ها هستید، سعی کنید در کارها به آن ها کمک کنید و با کم کردن فشار کاری به آن ها نشان دهید که قدر و ارزش کاری را که انجام می دهند را می دانید.

 

•    هنگامی که شما با افراد ارتباط دارید چیزهای اجتناب ناپذیری وجود دارد که باعث رنجش و آزار شما می شود. شما لازم است که یاد بگیرید که آن ها را دوست داشته باشید علیرغم آن خصوصیات، تا حدی که امکان دارد، چون آن ها اینچنین هستند. سعی کنید کاری را که انجام داده اند رها کنید و چیز خنده آوری را در آن کار پیدا کنید. این کار استرس شما را کم می کند و روابط شما را قوی تر و با ثبات خواهد کرد.

 

 
6   اکثر اوقات به طور شفاف ارتباط برقرار کنید. اگر شما می خواهید که عشق حقیقی و واقعی را بنا کنید و رشد دهید، شما لازم است که ارتباط دائمی خود را با هم حفظ کنید. آن به این معنی نیست که هر روز در مورد آب و هوا صحبت کنید؛ شما لازم است در مورد چیزهای واقعی که بر روی زندگی و اقدامات شما تاثیر می گذارند صحبت کنید. مهمتر از همه، شما لازم است که در مورد مشکلاتی که با هم دارید صحبت کنید. گفتگو نباید یک طرفه باشد و شما تنها کسی باشید که گفتگو را شروع کرده و انتقاد کنید. شما باید محیطی را فراهم کنید که فرد مقابل در آن فضا احساس راحتی کرده و او نیز مشکلاتش را با شما در میان بگذارد.

 

 
7   با یکدیگر درباره مشکلاتتان صحبت کنید. شما در رابطه تان به طور اجتناب ناپذیری با مشکلاتی رو به رو می شوید. ممکن است بی اعتمادی شکل گرفته باشد یا فردی با چیزی که گفته شده آزرده شده باشد. به هر دلیلی که احساسات کسی صدمه دیده باشد، خواه به طور عمدی یا غیر عمدی، لازم است که شما دو نفر با هم صحبت کرده و ناراحتی و آزردگی بین شما بر طرف شود. بیایید یکدیگر را درک کنیم و شکاف های کوچک بوجود آمده در رابطه را قبل از آنکه خیلی بزرگتر شوند ترمیم کنیم.
 

 

•    مطمئن باشید که برای صحبت کردن نوبت شما نیز می شود،پس بنابراین صحبت طرف مقابل را قطع نکنید و به فرد مقابل احترام بگذارید. شما نمی توانید تنها بدلیل متفاوت بودن عقیده اش با شما، نظر و عقیده او را اشتباه بدانید.

 

 
 خود را دوست بدارید
 

 

1   خودتان را دوست بدارید. قبل از آنکه کسی را دوست داشته باشید، باید خودتان را دوست بدارید. در این صورت شما می توانید عشق و محبت را تجربه کنید و شما مطمئن باشید که بدون شک می توانید به دیگران محبت کرده و از آن ها محبت دریافت کنید. دوست داشتن خود از شما عاشق بهتری می سازد زیرا شما دیگر دچار شک و تردید و عدم اعتماد به نفس نخواهید شد.
 
•    اگر شما با دوست داشتن خود مشکل دارید و نمی توانید این کار را انجام دهید، پس روی خودتان کار کنید و با تشویق و تحسین به خوبی خود را از نو بسازید. با پذیرفتن گذشته خود و پشت سر گذاشتن آن و حرکت به سمت جلو بر روی اعتماد به نفس خود کار کنید. شما ممکن به خاطر کاری که در گذشته انجام داده اید احساس کنید که دوست داشتنی نیستید، یا اینکه شما خیلی سخت بتوانید قبول کنید که دوست داشتنی هستید. این باور غلطی است. چیزهایی را که برای شما اتفاق افتاده است بپذیرید، خودتان را ببخشید و به سمت جلو در جریان حال حرکت کنید.

 

 
2   قدر نعمت های زندگی خود را بدانید. هنگامی که اوضاع زندگی سخت می شود، دچار بی پولی می شوید یا کسی شغلش را از دست می دهد، در این دوران سخت بر روی چیزهای خوبی که در زندگیتان دارید تمرکز کنید. از بابت چیزهایی که از دست داده اید نگران نباشید، زیرا شما همیشه همه چیز نخواهید داشت و این شرایط خارج از کنترل شما است. اما شما می توانید عشق و محبت را در چیزهایی که در حال حاضر دارید پیدا کنید و از زندگی لذت ببرید. این لحظه را درک کرده و قدر آن را بدانید.

 

 

 
3   گاهی اوقات خودخواه باشید. اگر شما دائما در رابطه بخشنده هستید و اغلب به نیازهای خود توجه نمی کنید، شما در نهایت خسته خواهید شد. به منظور اینکه از خودتان عاشق بهتری بسازید، گاهی اوقات خودخواه باشید و مطمئن شوید که شما نیز برای اینکه شاد باشید آنچه را که نیاز دارید دریافت می کنید.

 

 

 
4   همیشه در صدد خوشحال کردن خود برآیید. شما لازم است بدانید که هیچ پایان خوشی به طور خودکار و اتوماتیک وجود ندارد. شما ممکن است عشقی سرشار از شادی و خوشبختی بیابید، اما شما در زندگی در کنار هم با مشکلات و چالش هایی رو به رو می شوید که شما و زندگیتان را تغییر می دهند. اگر شما می خواهید هر چیزی پایان خوشی داشته باشد، باید هر روز با حمایت کردن یگدیگر، همکاری با هم و انجام چیزهایی که در زندگی شما را خوشحال می کند سعی کنید آن شرایط را شاد کنید.

 

 

 
5   فیلم های سینمایی را فراموش کنید. فیلم های سینمایی مدرن و داستان های عاشقانه باعث می شوند که ما تصورات غلطی در مورد ازدواج پیدا کنیم. علیرغم انسانهای گوناگونی که در دنیا وجود دارد، در این دنیا شخصی وجود دارد که کامل کننده و شایسته و مناسب ما است. حقیقت این است، هیچ فرد کامل و بی عیب و نقصی وجود ندارد. در همه روابط فداکاری و دلخوری و مشکلاتی وجود دارد. بنابراین واقعا، تا زمانی که شما انتظار نداشته باشید که شخصی ایده آل و کاملی بیابید، در این دنیا افراد مناسب زیادی برای شما وجود دارد!

 

 

 
6   نقش های از پیش تعیین شده را فراموش کنید. در فرهنگ ما برای زن و مرد وظایف مشخصی تعیین شده است که زن و مرد باید آن وظایف مشخص را در رابطه انجام دهند. به هر حال در عمل این وظایف کارآمد نیستند. برخی از مردان به طور ذاتی خانه داری را به خوبی انجام می دهند و برخی از زنان به طور ذاتی در کارهای فنی به خوبی عمل می کنند. هر کسی نقاط ضعف و قوت متفاوتی دارد و این نقاط ضعف و قوت با قالب های جنسی مطابقت ندارد. بنابراین نمی توان گفت که قطعا همه مردان در کارهای فنی و همه زنان در خانه داری به خوبی عمل می کنند. اگر شما می خواهید روابط سالمی داشته باشید، احساس نکنید که شما به وظایف مشخصی محدود شده اید؛ تنها کاری را که احساس می کنید مهارت دارید انجام دهید و به یکدیگر کمک کنید تا زندگی شادی را در کنار هم بسازید!

 

 

توجه به نکات زیر ضروری است:
 
•    به یاد داشته باشید که در عشق هیچ شکستی وجود ندارد، زیرا هنگامی که شما به کسی نشان می دهید که او را دوست دارید، پس بنابراین شما در عشق موفق شده اید، حتی اگر آن ها توجهی نکنند.

 

•    اگر شما کسی را دوست داشته باشید و آن شخص شما را دوست نداشته باشد، این باعث نمی شود که شما فکر کنید که انسان بدی هستید یا آن ها را سرزنش کنید. به هر حال، هنگامی که شما کسی را واقعا دوست دارید، باید به آن ها اجازه دهید که آزاد باشند و حق انتخاب داشته باشند. این خودخواهی است که شما آن ها را برای بی توجهی به احساستان سرزنش کنید.

 

•    انواع مختلفی از روابط که شامل عشق و محبت می شوند وجود دارد،که خود عشق یک موضوع مشترک در همه روابط است. به عنوان مثال: رابطه مادر و فرزند از رابطه با یک دوست صمیمی متفاوت است و هر دوی این روابط متفاوت از یک رابطه عاشقانه و رمانتیک هستند. اما در هر یک از این روابط، هر فرد دیگری را دوست دارد (و بهترین ها را برای فرد مقابل می خواهد). عشق و محبت پایه و اساس ارتباط است که روی این پایه، ما می توانیم چیزهای دیگر مانند علایق مشترک (در مورد رابطه دوستانه) یا رابطه جنسی (در مورد روابط عاشقانه) را بنا کنیم. بنابراین روابط می توانند رشد یافته و تکامل پیدا کنند اما عشق و محبت به خودی خود ثابت و استوار است و تغییر نمی کند.

 

•    افراد زیبا جلوه می کنند چون شما آنها را دوست دارید. در جوامعی که برای انتخاب وسواس ظاهری وجود دارد آن چیز دیگری است اما واقعیت این است که هنگامی که شما فردی را دوست دارید او را زیبا و کامل و ایده ال می بینید.

 

 

•    هرگز با شتاب و عجله به دنبال عشق نباشید. می توانید امتحان کنید اما جز ترس، نیازمندی و نا امنی چیز دیگری را پیدا نخواهید کرد. اگر شما مشتاق باشید که به دیگران محبت کنید و بدون شرط محبت بورزید، عشق خود خواهد آمد.

 

•    دوست داشتن همیشه آسان نیست.

 

•    اغلب فیلم ها و رُمان های عاشقانه باعث ساخته شدن توهمات عشق رمانتیک فانتزی در ما می شوند که البته غیر واقعی هستند و باعث می شوند که فرد احساس نقص و کمبود کند. آگاه باشید که این رمان ها و فیلم ها به طور خلاقانه نوشته و فیلم شده اند و در نوع خودشان نوعی خلاقیت هنری هستند و نمی توان آن ها را به زندگی واقعی ربط داد. شما تحت تاثیر دیدن این فیلم ها و نوشته ها ممکن است فکر کنید که عشق در یک فرد ایده آل و کامل وجود دارد و سطح انتظارات شما را از رابطه عاشقانه بسیار فانتزی و غیر واقعی شکل دهد.که این کار اشتباهی است.

 

 
سایت ناگهان
عشقعاشقانهراهکارهمسر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع روانشناسی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند