سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

فقط با صرف 5 دقیقه در روز، زندگی خود را متحول کنید


سایت ناگهان

روزانه، افراد خود را بیش از حد درگیر مسائل ریز و درشت زندگی می کنند، به طوری که اکثراً حواس و تمرکزمان از روی هدف و خواسته ی قلبی پرت می شود و در پی آن سال ها بعد، افسوس روزهای گذشته را می خوریم. سایت ناگهان به شما پیشنهاد می کند با انجام روش های زیر، روزانه، زمانی را برای آنچه که در ذهنتان دارید مشخص کنید. مطمئن باشید این کار می تواند زندگی شما را متحول کند. این امر زمانی اتفاق می افتد که شما از وقت خود به خوبی استفاده کنید. سخت نیست! حقیقتا این شما هستید زمان و دقایق زندگیتان را کنترل می کنید.

اگر شما روزی 5 دقیقه برای نوشتن برنامه روز آینده وقت بگذارید، روز بعد در مسیر اهداف خود قرار می گیرید. فعالیت های بی اهمیت را کنار بگذارید، و تمام حواس خود را بر روی انجام کارهای مهم و پر اهمیت خود بگذارید.

 

مدیریت زمان

مدیریت زمان و برنامه ریزی

 

5نکته برای اینکه قدرت برنامه ریزی را به حداکثر برسانید :

 

1- برای انجام کارهایی که دوست دارید زمان مجزا انتخاب کنید.
هر روز زمانی را برای انجام کار مورد علاقه تان اختصاص دهید. حتی برای 5 دقیقه هم که شده، سعی کنید به این کار عادت کنید. اگر روزانه 5دقیقه به طور منظم این روند را ادامه دهید، به مرور تغییر را در زندگی مشاهده خواهید کرد.

 

2-  اولویت های زندگی خود را بشناسید.
وقتی افکارتان نوشته می شود، راحت تر می توانید آنها را کنترل کنید. با یادداشت کارهای مهم، مطمئن می شوید که در حال انجام کارهای با اهمیت هستید. اگر بعد از یک ماه مشاهده کردید که بهبودی حاصل نشده است، باید تغییری در برنامه ایجاد کنید. در قدم اول بهتر است با خودتان صادق و اولویت های خود را به درستی بشناسید.

 

3- کارهای مشابه را در یک زمان انجام دهید.
زمانی که در حال نوشتن برنامه روزانه خود می باشید، کارهای مشابه را در کنار هم قرار دهید تا بتوانید از فرصت خود به بهترین نحو استفاده کنید. 

 

4- آخرین مهلت زمان کارهایتان را مشخص کنید.
تعیین مهلت، باعث می شود که شما با قدرت بیشتر هدف خود را دنبال کنید. وقتی از آخرین فرصت انجام کارهایتان آگاه باشید، دیگر در آن زمان به کارهای کم اهمیت توجه نمی کنید.

 

5-  هر روز یک قدم کوچک به جلو بردارید تا به هدف بزرگ خود نزدیک شوید.
اگر می خواهید زندگی خود را متحول و به هدف نزدیک شوید، باید به طور منظم، روزانه 5دقیقه گامی رو به جلو بردارید. هر روز با نوشتن قدم روز آینده، به رویاهای خود نزدیک و نزدیک تر شوید.

 


امیدوارم  با این استراتژی بتوانید زمان خود را مدیریت کنید. نوشتن برنامه روزانه یک مهارت است که با تمرین می توانید آن را به بهترین نحو انجام دهید و به مرور تغییرات را در زندگی خود مشاهده کنید. با این روش، شما چیزهای کم اهمیت را کنار گذاشته و به هدف خود نزدیک می شوید. فراموش نکنید برنامه ریزی بر روی یک کاغذ و مدیریت زمان، روشی ساده اما در عین حال بسیار شگفت انگیز است.

سایت ناگهان
مدیریتمدیریت زمانبرنامه ریزیزمانبندیتحول

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع روانشناسی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند