سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

آموزش گام به گام  پیراشکی روسی به دو مدل شیرین و شور


سایت ناگهان

آموزش گام به گام پیراشکی روسی به دو مدل شیرین و شور 1

 

زمان آماده سازی: 3 ساعت   زمان پخت: 20 دقیقه    زمان کل: 3 ساعت 20 دقیقه

این پیروشکی های پخته شده فوق العاده نرم هستند. شما می توانید نیمی از آنها را با سیب های کاراملی و نیمی دیگر را با کلم و گوشت گاو پخته (یا هرچه دوست دارید) درست کنید.

نویسنده: Natasha of NatashasKitchen

دسر ، ناهار

وعده های غذایی: 40 پیروشکی

مواد تشکیل دهنده پیراشکی روسی

مواد تشکیل دهنده پیراشکی روسی

2 فنجان شیر گرم

1 قاشق غذاخوری مخمر خشک فعال

1/2 فنجان شکر (تقسیم می شود)

6 فنجان + 2 قاشق غذاخوری آرد همه منظوره (تقسیم به 1 فنجان و 5 فنجان + 2 قاشق غذاخوری)

3 عدد تخم مرغ

کره ذوب شده 1 و 1/2 قاشق غذاخوری

1 قاشق چایخوری نمک

1 تخم مرغ زده شده برای براش روی پیراشکی ها

طرز تهیه پیراشکی روسی

برای پر کردن  پیراشکی شیرین با سیب:

شما نیاز دارید: 2 عدد سیب و 1/3 فنجان شکر دانه ریز یا پودر قند.

 

سیب ها را در غذاساز ریز خرد کنید و سپس با 1/4 فنجان شکر روی حرارت متوسط ​​به مدت 10 دقیقه تفت دهید تا اغلب آب آنها تبخیر شود. سپس آنها را کنار بگذارید تا خنک شود. برای پیروشکی شیرین ، به محض اینکه پخت آنها تمام شد ، روی آن را با آب قند براش کنید. (1 قاشق غذاخوری قند محلول در 2 قاشق غذاخوری آب گرم).

برای پر کردن پیراشکی شور با کلم پخته شده: کلم پخته شده نواری ، گوشت گاو چرخ شده و پیاز داغ و ادویه جات به دلخواه و در صورت تمایل مقداری رب گوجه فرنگی (یا هرچه دوست دارید)

طرز تهیه نان پیراشکی روسی :

 (فر را در با دمای 360 درجه فارنهایت یا 185 درجه سانتی گراد گرم کنید).

طرز تهیه نان پیراشکی روسی 1

در یک کاسه همزن برقی ، 2 فنجان شیر گرم اضافه کنید و روی آن 1 قاشق غذاخوری مخمر بپاشید. بگذارید 5-7 و 5 دقیقه بماند.

1 فنجان آرد و 1/4 فنجان شکر اضافه کنید. هم بزنید تا مخلوط شود و اجازه دهید در دمای اتاق به مدت 30-45 دقیقه افزایش یابد. در یک مکان گرم سریعتر خمیر پف می کند (حتی می توانید خمیر را20 دقیقه در فر100 درجه ای یا 50 درجه سانتی گراد قرار دهید ، اما نگذارید داغتر از آن شود ، در غیر این صورت شروع به پختن و خراب شدن مخمر می کند).

طرز تهیه نان پیراشکی روسی 2

3 تخم مرغ را مخلوط کنید ، 1/4 پیمانه شکر ، 1.5 قاشق غذاخوری کره ذوب شده و 1 قاشق چایخوری نمک. حالا با استفاده از سر همزن مخصوص خمیر، آرد را هر بار 1 فنجان اضافه کنید و بگذارید قبل از افزودن فنجان بعدی ، درون خمیر مخلوط شود. (آخرین فنجان را هر بار 1/2 فنجان اضافه کنید تا بیش از حد این کار را نکنید).

طرز تهیه نان پیراشکی روسی 3

می دانید که وقتی خمیر دیگر به دیواره های کاسه نمی چسبد ، آرد کافی اضافه کرده اید. در پایان 6 فنجان + 2 قاشق غذاخوری اضافه کنید (اما بسته به آردی که استفاده می کنید ، می تواند کمی متفاوت باشد. )به مدت 15 دقیقه با سر همزن مخصوص خمیر ، با سرعت کم مخلوط و ورز دهید (با دست هم می شود.)

طرز تهیه نان پیراشکی روسی 4

روی آن را با پلاستیک بپوشانید و اجازه دهید به مدت 1 ساعت در یک اجاق گرم با دمای 100 درجه فارنهایت یا 50 درجه سانتی گراد گرم شود (2 ساعت در یک اتاق گرم). حجم خمیر سه برابر می شود. صبور باشید. در آخر می بینید که ارزشش را دارد.

طرز تهیه خمیر پیراشکی روسی

خمیر خود را به سطح نچسب خوب منتقل کرده و به 5 قطعه مساوی برش دهید. هر بار با یک قطعه کار کنید ، هر قطعه از خمیر را در یک دایره 13-14 "قرار دهید.

رول کردن پیراشکی روسی 1

هر دایره را با برش پیتزا به 8 مثلث مساوی ببرید. حدود 1/2 قاشق غذاخوری از مواد خود را در وسط قسمت وسیع هر مثلث قرار دهید.

رول کردن پیراشکی روسی و پر کردن داخل پیراشکی

رول کردن: دو لبه را روی پر کردن با هم محکم کرده و تا انتها مهر و موم کنید. خمیر را روی پایه روی پایه ببندید. گوشه های کوچک را جمع کرده و به جلو بچرخانید.مطابق عکس

رول کردن پیراشکی روسی

هنگامی که پیراشکی ها رول شدند ، روی یک ورقه ورقه ورقه ای 1/2 "جدا از هم قرار دهید و طرف آن را به سمت پایین قرار دهید تا باز نشوند. بگذارید پیراشکی به مدت 20 دقیقه در یک اجاق گرم 100 درجه تا پف کرده (30-45 دقیقه در یک اتاق گرم). به راحتی پف می کند و خمیر ها یکدیگر را لمس می کنند. اکنون آنها آماده اجاق هستند.

پیراشکی روسی

 

براش کردن پیراشکی روسی

1 تخم مرغ را بزنید و بالای پیراشکی را با تخم مرغ زده براش کنید. در دمای 360 درجه فارنهایت به مدت 20 دقیقه یا تا زمانی که رویه های آن قهوه ای طلایی شود ، آن را بپزید.

یادداشت های دستور العمل

اگر پیراشکی سیب شیرین درست می کنید ، درست همان موقع که از فر خارج شد با لعاب شکر / آب خود براش بزنید تا درخشش و شیرینی بیشتری به آنها ببخشد.

نکته برای موفقیت: خمیر مخمر در یک اجاق گرم خیلی سریعتر پف می کند. وقتی اجازه می دهیم خمیر مایه در فر پف کند ، هرگز نباید از 100 درجه فارنهایت یا 50 درجه سانتی گراد گرمتر باشد.      

ترجمه: سایت ناگهان

آموزش گام به گام پیراشکی روسی به دو مدل شیرین و شور 2

 

سایت ناگهان
آموزش گام به گامپیراشکی روسیپیراشکی شیرینپیراشکی شوردسردسر روسیآموزش آشپزی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع آشپزی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند