سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

مصطفی زمانی از شهرزاد می‌گوید!


سایت ناگهان

بسیاری مصطفی زمانی را با نقش یوزارسیف در سریال یوسف پیامبر به یاد دارند، اما امروز ده سال از آن روزها می‌گذرد و این بازیگر سینما و تلویزیون این روزها با بازی در نقش فرهاد در سریال شهرزاد دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است.

به گزارش سایت ناگهان، مصطفی زمانی که با بازی در سریال یوسف پیامبر به شهرت زیادی دست پیدا کرد درباره‌ علت پذیرش حضور در سریال شهرزاد گفت: من بعد از سریال «یوسف پیامبر(ع)» فقط در سینما کار کردم. سینما عرصه‌ای است که شما باید ظرف دو ساعت داشته‌های‌تان را عرضه کنید. باید در زندگی کاری‌تان خیلی خوش‌شانس باشید که در مدت 10 سال پنج کار خوب داشته باشید. این آمار یعنی شما خوب کار کرده‌اید.

 

شهرزاد


بازیگر نقش «فرهاد» در سریال «شهرزاد» در بخش‌هایی از گفت‌وگوی نوروزی خود با اشاره به اینکه سريال " شهرزاد " بعد از ده سال براى من پيش آمد ادامه داد: دقيقاً آنجايى بودم كه به خودم گفتم حالا نوبت من است . اين مسئله چيزى است كه آدم در خودش احساس مى كند . وقتى آگاهانه انتخاب مى كنيد ، جلو مى رويد و حتى مى بازيد ، از يك جايى به بعد آن اتفاقى كه بايد بيفتد ، مى افتد . شهرزاد براى من اين جورى بود.

وی با اشاره به اینکه از نظر من شهاب حسينى پخته ترين بازيگر حال حاضر ماست افزود: ترانه عليدوستى همين طور، استادعلى نصيريان كه ديگر جاى خود دارد و... حالا كه اين فرصت به وجودآمده بود و بايد در تقابل با اين افراد قرار مى گرفتيم ، ديگر نمى شد ضعيف ظاهر شد. در "شهرزاد" اگر مى توانستم آزمون و خطا كنم ، بازنده بودم . حس كردم برآيند تجربه ها تا اينجا براى من خوب بوده و دِينم را پرداخت كرده ام پس در ابتداى دهه دوم بازيگرى ام وارد "شهرزاد" شدم.

وی همچنین در گفت‌وگویی دیگر درباره نقش خود در سریال شهرزاد گفت: «فرهاد»، نمونه‌ای مثل همه جوان‌های این مرز و بوم است. او حق‌طلب است. برای اینکه انسان به دنبال حق باشد همیشه باید یک عشق داشته باشد. چون خود حقانیت نیز جز با عشق به دست نمی‌آید. فرهاد به عنوان یک جوان این طور آدمی است و چنین چیزی را طلب می‌کند. او جوانی است که از خواسته‌اش دست برنمی‌دارد و هر بلایی سرش بیاید پررو است و کوتاه نمی‌آید!
 

پشت صحنه سریال شهرزاد

 

زمانی در پاسخ به این سوال که چقدر آدم هایی از جنس فرهاد را می شناختید؟ گفت: خیلی زیاد. دوستان زیادی دارم که شبیه فرهاد هستند، ولی اکثرا دچار نوعی گوشه گیری و تنهایی شدند، توان پذیرش شکست را نداشتند و زجر را به غم تبدیل کردند. حتی یک سری از آن ها، به سمت سیاست کشیده شدند و متاسفانه یا خوشبختانه از بازی بیرون رفتند. اما فرهاد، چنین برخوردی نمی کند. اتفاق های دیگری برای این شخصیت می افتد که در قسمت های بعد، در جریان آن ها قرار خواهید گرفت.

وی در رابطه با این انتقاد که به نظرتان فرهاد و شهرزاد برای آن دوران از تاریخ، بیش از اندازه روشن فکر نشان داده نشده اند؟ عنوان کرد: اگر تاریخ آن دوران را به لحاظ ادبی مطالعه کرده باشید، می فهمید که یکی از باشکوه ترین و جذاب ترین دوران تاریخ ایران، دهه 30 بوده است وآدم های فرهیخته زیادی در آن دوران زیست می کردند و سطح شعور و سواد نویسندگان و شعرای آن برهه از تاریخ، بالا بوده است. 

همان طور که در سریال هم می بینیم، شهرزاد پزشکی می خواهند و فرهاد ادبیات دانشگاه تهران، و آن ها در آن دوره، از سواد، شعور و غنای زیادی برخوردار بودند. بنابراین شک نکنید در هر تاریخ و دورهای، انسان اگر از سواد و هنر جامعه خودش، خصوصا ادبیات و هنرمندان واقعی، خبر داشته باشد، به این نتیجه می رسد که باید دور از هیجان زندگی اش را اداره کند و حتی گاهی روشن فکر باشد.
 

 

سایت ناگهان
مصطفی زمانیشهرزادسریال شهرزادترانه علیدوستیشهاب حسینیبازیگرسینماتلویزیونعلى نصيريان

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند