سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

ثریا حکمت بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون درگذشت


سایت ناگهان

ثریا حکمت بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون که مدتی در بستر بیماری بود صبح امروز (جمعه، 20 فروردین) دار فانی را وداع گفت.

به گزارش سایت ناگهان، مونا مجتهدی دختر این بازیگر فقید با اعلام خبر فوق بیان کرد که "متاسفانه دقایقی پیش از بیمارستان تماس گرفتند و اعلام کردند مادرم صبح امروز (جمعه، 20 فروردین) از دنیا رفته است."
شایان ذکر است که  ثریا حکمت با نام اصلی آذر مهدی قلی‌خانی متولد 1332 در خوی بود که پس از اخذ مدرک منشی‌گری از اوایل دهه 50 فعالیت بازیگری‌اش را آغاز کرد .

 

ثریا حکمت کما


فعالیت بازیگری این هنرپیشه فقید تا  اواخر دهه 80 ادامه داشت و از جمله فیلم های سینمایی که او در آن‌ها نقش‌آفرینی کرد،می‌توان به آثاری چون «نقطه ضعف»، «تصویر آخر»، «خواستگاری»، «شب شکن»، «سمندر»، «جدال در تاسوکی»، «بهار در پاییز»، «دو همسفر»، «حالا چه شود؟»، «روز دیدنی»، «نیش»، «تهاجم»، «ماه‌پیشونی»، «آواز قو»، «عروسی مهتاب» و فیلم به‌یادماندنی «ای ایران» ناصر تقوایی اشاره کرد.

همچنین «مرد اول»، «آپارتمان»، «فاصله»، «گزارش»، «خانه به خانه» و «خاطره‌ها» هم از جمله سریال هایی هستند که حکمت در آنها به ایفای نقش پرداخته است.

 

ثریا حکمت کما


ثریا حکمت در دوره ای ستاره ی سینمای ایران بود اما در سال های اخیر متاسفانه با مشکلات شدید مالی دست و پنجه نرم می کرد. به طوری که قادر به تامین هزینه های روزمره اش نبود و به گفته ی خودش دوبار تصمیم به پایان دادن زندگی خود گرفت. همچنین در  مرداد 1393 خبر فروش پیش خرید قبرش در دنیای هنرمندان سرو صدای زیادی به پا کرد. متاسفانه باید گفت بیش از 10 سال از آخرین بازی این بازیگر قدیمی در سینما و تلویزیون ایران می گذرد.

حکمت ابتدای سال 95 به دلیل مسمومیت دارویی به بیمارستان منتفل شد، اما پس از مرخص شدن، با تشنج دوباره، راهی بیمارستان گردید.

 

سایت ناگهان
ثریا حکمتبازیگرمرگ

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند