سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

گزارش جشن شهرزاد؛ از حضور زیبا کلام و ظریف تا اهدای تندیس عشق + عکس


سایت ناگهان

شب گذشته  عوامل سریال شهرزاد در میان استقبال پرشور علاقه‌مندانشان  از روی فرش قرمز عبور کردند و مورد تقدیر قرار گرفتند. مراسمی که به غیر از هنرمندان و علاقه‌مندان سینما پذیرای چند شخصیت سیاسی نیز بود که از جمله آنها می‌توان احمد مسجد جامعی و دکتر صادق زیبا کلام اشاره کرد.


به گزارش سایت ناگهــان ، پس از آنکه بلیط‌ های مراسم تقدیر از عوامل سریال شهرزاد در 45 دقیقه به فروش رفت، مراسم باشکوه تقدیر از عوامل این سریال نیز شب گذشته در برج میلاد برگزار شد.

در ابتدای مراسم فوق بازیگران «شهرزاد» یکی پس از دیگری از روی فرش قرمز با تشویق بیشمار مخاطبان عبور کردند و بخش‌های دیگر مراسم در چند بخش به عوامل و بازیگران تندیس «شهرزاد» تقدیم شد.
شهرزاد شخصیت بزرگ تاریخی ما ایرانیان است.


در ابتدای این مراسم احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران درباره تاثیرگذاری این سریال گفت: شهرزاد شخصیت بزرگ تاریخی ما ایرانیان است و به نوعی تجلی عشق در قالب امید برای ما به شمار می رود.

 

جشن شهرزاد


وی افزود: شهرزاد در داستان های کهن ایران زمین کسی است که بدترین مرد دوران خود را به یک انسان شریف تبدیل می کند و این ویژگی در روح تمام ایرانیان وجود دارد.


عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: ایرانیان در طول تاریخ تلخ ترین شرایط را تحمل کردند تا امید و عشق در جامعه حاکم شود و سریال نشان داد که ایرانیان با قصه ها و داستان های جذاب خود همواره فرهنگ کهن این مرز و بوم را به تصویر کشیده اند.


مسجد جامعی اظهار کرد: این سریال باید الگویی باشد برای کسانی که رسانه ملی را در اختیار دارند و قصه هایی در بالاتر از حد کیفیت شهرزاد تولید کنند.


در ادامه این مراسم و با حضور مجید مظفری، از خانواده و دشمنان بزرگ آقا (شخصیت اصلی شهرزاد با بازی علی نصیریان) تقدیر شد. در این بخش هنرمندانی همچون جمشید گرگین، هومن برق نورد، منوچهر زنده دل و هادی قمیشی با دریافت تندیس شهرزاد مورد تقدیر قرار گرفتند.


پخش کلیپ دیوانه با صدای محسن چاووشی

سروش صحت در ادامه این مراسم برای تقدیر از بخش دیگری از بازیگران سریال شهرزاد روی سن آمد. وی در باره این سریال گفت: ساخت سریالی که مورد توجه خاص و عام باشد بسیار دشوار بوده و شهرزاد موفق به این مهم شد.

 

جشن شهرزاد


در ادامه با حضور این نویسنده و بازیگر، از سام نوری، امیرحسین فتحی و امیر حسین رستمی با تقدیم نشان شهرزاد تقدیر شد.


پخش کلیپ دیوانه با صدای محسن چاووشی از دیگر بخش های این مراسم بود که به گفته احسان کرمی این کلیپ بخشی از فصل دوم سریال شهرزاد را تشکیل می دهد.


اهدای جایزه نشان عشق و امید و تهران شناسی به ترتیب از طرف محمود گلزاری عضو شورای فرهنگی دانشگاه آزاد و احمد مسجد جامعی از دیگر بخش های این آیین بود.


در این بخش از علی نصیریان، حسن فتحی، شهاب حسینی، مصطفی زمانی و ترانه علیدوستی تقدیر شد.

*زیبا کلام و ظریف در بخش دوم شهرزاد


در ادامه این مراسم از غزل شاکری و پریناز ایزد یار دو بازیگر زن جوان سریال توسط عبدالله اسکندری چهره پرداز پیشکسوت سینما تقدیر شد. فرید قاسمی روزنامه نگار پیشکسوت و صادق زیبا کلام استاد دانشگاه تهران از دیگر مهمانان این مراسم بودند که با حضور آنان از خانواده هاشم خان و جمشید (شخصیت های سریال شهرزاد) تقدیر به عمل آمد.

 

جشن شهرزاد


زیبا کلام نیز در این بخش اظهار کرد: امیدوارم این سریال در فصل های بعدی نیز ساخته شود و به دوران معاصر هم برسد تا نقش بنده و جواد ظریف در برجام هم به تصویر کشیده شود.


تقدیر از مصطفی زمانی با حضور همایون ارشادی بخش دیگری از این برنامه بود. این بازیگر سینما پس از دریافت تندیش شهرزاد گفت: کار کردن در سریالی با مضمون عاشقانه و امید همواره مورد علاقه من بوده است و بسیار خوشحالم که بار دیگر با حسن فتحی در باره این موضوع کار کردم.

جشن شهرزاد

 

*طرفداری مهناز افشار از قباد

 


پس از تقدیر زمانی، نوبت به شهاب حسینی رسید و با حضور مهناز افشار تندیس شهرزاد به او تقدیم شد. افشار پیش از اهدای نشان به شهاب حسینی گفت: من نیز از آن دسته از طرفداران قباد در سریال شهرزاد بودم که دوست داشتم او با شهرزاد ازدواج کند.

 

جشن شهرزاد


حسینی نیز پس از دریافت نشان گفت: وقتی شبکه نمایش خانگی به راه افتاد خوشحال شدم که رسانه ای بین سینما و تلویزیون به راه افتاده و می توان از آن برای ارتقای فرهنگ استفاده کرد.


وی افزود: متاسفانه با اتفاقات نه چندان خوبی که برای این رسانه افتاد همواره نگران بودم که چرا در حوزه شبکه نمایش خانگی موفق نبودیم تا اینکه شهرزاد تولید شد و این سریال پلی خواهد بود بین گذشته و آینده شبکه نمایش خانگی.


اهدای هدیه ایی به نام عشق و امید به ترانه علیدوستی
در ادامه این مراسم حسن فتحی کارگردان سریال با حضور روی سن اظهار کرد: ساخت سریال شهرزاد و رونق دوباره شبکه نمایش خانگی از آرزوهای من بود که چند سالی به آن فکر می کردم و جا دارد از تهیه کننده، بازیگران و عوامل سریال و نویسنده همراه خودم بسیار سپاسگزار باشم که مرا در رسیدن به این آرزو حمایت کردند.

 

جشن شهرزاد


حضور حمید فرخ نژاد و تقدیر از ترانه علیدوستی دیگر بخش این مراسم بود. فرخ نژاد پیش از اهدای تندیس شهرزاد به علیدوستی گفت: سریال شهرزاد شبکه نمایش خانگی را احیا کرد و از این بابت از عوامل این سریال تقدیر کنیم.


علیدوستی نیز اظهار کرد: ماه ها بود دوست داشتم عوامل سریال را بار دیگر از نزدیک ببینم و حال که با حضور تمامی عوامل سریال در اینجا جمع هستیم هدیه ایی که بنام عشق و امید به من داده شد متعلق به مخاطبان این سریال است که همراه با ما در شرایط حساس سریال دلشان لرزید.

 

جشن شهرزاد

 


*حضور ملک مطیعی و پرستویی در تقدیر از آقا بزرگ


تقدیر از علی نصیریان آخرین بخش این مراسم بود که با حضور پرویز پرستویی و ناصر ملک مطیعی برگزار شد.

 

جشن شهرزاد


ملک مطیعی در این مراسم با اشاره به این که بعد از 83 سال سن امشب برای اولین بار به سازندگان این سریال حسودی کردم گفت: این همه انرژی جوان و هنرمند جذاب و کاربلد مرا به شوق آورد.
وی تاکید کرد: درود می فرستیم به جوانان این کشور که با اهدای خون خود از سرزمین پدری ما محافظت کردند.


دست عوامل سریال شهرزاد را باید بوسید


پرویز پرستویی نیز در سخنانی گفت: دست عوامل سریال شهرزاد را باید بوسید و اینجا اعلام می کنم از بینندگان همیشگی این سریال بودم.


وی خطاب به مدیران صدا و سیما گفت: صدا و سیما باید از سریال شهرزاد یاد بگیرد و پول هایش را برای ساخت سریال درست هزینه کند.


بازیگر فیلم بادیگارد افزود: شرم آور بود وقتی متوجه می شدم مردم سرزمینم سریال های سخیف GEM را می دیدند و سریال شهرزاد موجب شد این سریال ها را نبینند.


علی نصیریان نیز اظهار کرد: نیروهای خلاق و هنری بسیاری در کشور ما وجود دارد؛ استعداد های بالقوه آنان به فعل نرسیده و ما از آنها غافلیم.


وی افزود: ما در ایران حسن فتحی ها داریم که خوش فکر و با استعداد هستند اما باید به آنها توجه شود.


عکس دسته جمعی عوامل سریال شهرزاد

پایان بخش این مراسم که دو ساعت و نیم طول کشید عکس دسته جمعی عوامل سریال روی سن بود.

 

جشن شهرزاد


سریال شهرزاد به کارگردانی و نویسندگی حسن فتحی از مهر سال 94 در شبکه نمایش خانگی در 28 قسمت توزیع شد ودر خلاصه این مجموعه آمده است: در تندباد حادثه، عشق اولین قربانی است. داستان این مجموعه شبکه نمایش خانگی در سال ۱۳۳۲ رخ می دهد.


شهاب حسینی، پریناز ایزدیار،مهدی سلطانی، ترانه علیدوستی، محمود پاک‌ نیت، مصطفی زمانی، گلاره عباسی، هومن برق نورد، سهیلا رضوی، امیرحسین رستمی، فریبا متخصص، علی نصیریان ، ابوالفضل پورعرب  و جمشید هاشم پور از جمله بازیگران این سریال بودند.

 

 

 

سایت ناگهان
سریال شهرزادشهرزادترانه علیدوستیشهاب حسینیاحمد مسجد جامعیعلی نصیریانمحسن چاووشیسروش صحتحسن فتحیمصطفی زمانیصادق زیباکلامپریناز ایزدیارمهناز افشار

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه هنری :
  داغ ترین ها  ببین و بخند