سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

آموزش تصویری کشیدن خط چشم با مداد یا ماژیک + عکس های مرحله به مرحله | همه چیز درباره آرایش خط چشم


سایت ناگهان

خط چشم یکی از مهم‌ترین وسایل آرایشی است و می‌تواند بدون صرف وقت یا تلاش زیاد، به شما زیبایی خارق العاده‌ای بدهد. با کمک سایت ناگهان، خط چشم ملایم یا خط چشمی چشمگیر انتخاب کنید، زیرا در هر دو صورت پنجره‌ی رو به روحتان را با صرفِ چند دقیقه وقت جلوی آینه و استفاده از یک مدادِ چشم، آرایش کرده‌اید.


  
روش 1 از 3: شروع

 

انواع خط چشم - مداد - خط چشم ماژیکی و مایع

انواع خط چشم - مداد - خط چشم ماژیکی و مایع

  

1   یک خطِ چشم انتخاب کنید. ویژگی‌های زیادی وجود دارند که باید هنگام انتخاب مداد چشم در نظر بگیرید چه رنگ، ترکیب و روش استفاده‌ای مدنظرتان است. روشِ استفاده از خطِ چشم در سه مدلِ کلیِ مداد، ژلی، و مایع است. درباره‌ی رنگ خط چشم‌ها هم محدودیتی وجود ندارد. اگر موهای بلوند دارید، برای آرایش روزانه از خط چشم قهوه‌ای استفاده کنید و اگر موهای تیره دارید از خط چشم مشکی استفاده کنید.
  
برای خط چشمی ملایم‌تر و نازک‌تر، از خط چشم‌های ژلی ( که با برس خطِ چشم می‌کشند) و یا خط چشم‌های مایع استفاده کنید. این‌ها آسانترین روش‌ها برای کشیدن خطِ چشم در نزدیک خطِ مژه‌ها هستند.

اگر می‌خواهید خط چشمتان لکه‌ای و مات به نظر برسد از مداد چشم استفاده کنید. نوک مدادهای چشم کلفت‌تر است و خط چشم‌های ضخیم‌تری را نسبت به خط چشم‌های ژلی و مایع می‌کشند. برای مات کردن خط چشمی که با مداد کشیده‌اید، می‌توانید از نوک انگشت، برس‌های اویه‌دار و یا گوش پاک کن استفاده کنید.

اگر خط چشم در دسترستان نیست می‌توانید با مخلوط کردن هر نوع سایه چشمِ پودری با چند قطره آب و با استفاده از یک برس خطِ چشم، خط چشم داشته باشید. این روش خط چشمِ پایداری مثل قبل برایتان بهمراه نخواهد داشت اما هم ارزان است و هم به راحتی جایگزین می‌شود.

تا آنجا که جیب‌تان همراهی کند، می‌توانید خط چشم گرانتر و جذاب‌تری داشته باشید که به طور چشمگیری رنگ و مدت ماندگاری بهتری دارد.  به جای اینکه ارزانترین مداد چشم دم دست‌ترین داروخانه را بخرید، قبل از خرید توصیه‌هایی که در اینترنت برای بهترین مارک‌های خط چشم نوشته‌اند را بررسی کنید.

2   انتخاب کنید که می‌خواهید چگونه به نظر برسید.  دوست دارید آرایشتان خیلی ملایم و معمولی به نظر برسد؟ یا اینکه می‌خواهید چشمگیر باشید؟ ضخامت خط چشم را انتخاب کنید. همچنین انتخاب کنید که می‌خواهید فقط پلک بالایی را خط چشم بکشید یا فقط پلک پایینی یا حتی هردو.


3   آرایش معمولتان را انجام دهید. خط باید همیشه روی سایه چشم اما قبل از کشیدن ریمل باشد، برای همین در مراحل نهایی آرایش روزانه قرار می‌گیرد. قبل از اینکه سراغ خط چشم بروید با کرم، رژ گونه و سایه چشم شروع کنید.
  
برای مداد چشم حتما یک تراش کنار دستتان داشته باشید و اگر از خط چشم ژلی یا مایع اسفاده می‌کنید برستان تمیز باشد.
برای اینکه خط چشمتان تا انتهای روز پایدار بماند، قبل از کشیدن خط چشم، یک سایه چشم پرایمر استفاده کنید. حتما از سایه چشم در نزدیکی خط مژه‌ها یعنی همانجایی که قرار است خط چشم بکشید، استفاده کنید.

 

روش 2 از 3: کشیدن خط چشم

 

آموزش کشیدن خط چشم ساده

آموزش کشیدن خط چشم ساده

  

1   برای خط چشم کشیدن حالت بگیرید. بهترین حالت وقتی است که کمی سرتان را به عقب خم می‌کنید و با دست مخالف پوست بیرونی چشم را کمی می‌کشید. ابروهایتان را بالا ببرید تا پلک‌هایتان خط مژه‌ها را نپوشانند. اگر آرنج تان
را روی میز بگذارید چون دستتان ثابت می‌ماند کارتان راحتتر خواهد بود.


2   یک نقطه‌چین در طول مژه‌هایتان بکشید. با خط چشمتان یک نقطه چین کوچک، دقیقا بالای مژه‌هایتان روی پلک بالایی بکشید. سعی کنید تا حد ممکن نقطه‌ها را در نزدیکِ خط مژه‌ها بکشید. هدف از خط چشم این است که مژه‌ها پرپشت به نظر برسند که این تنها وقتی ممکن است که خط چشم نزدیک مژه‌ها باشد.


3   نقطه‌ها را به هم وصل کنید. با حرکت‌های کوتاه و آرام نقطه‌ها را به هم وصل کنید تا خطی شکل بگیرد. اگر به جای کشیدن یک خطِ ممتد در یک حرکت، چند خطِ کوتاه بکشید و بعد آن‌ها را به هم وصل کنید، خط چشمِ صاف و طرازی خواهید داشت. برای کشیدن خط چشم باید از گوشه‌ی درونیِ چشم شروع کنید و به سمت بیرونی چشم ادامه دهید.

 

آموزش کشیدن خط چشم با مداد

عکس آموزش کشیدن خط چشم با مداد


4   خط را به انتها برسانید. حواستان باشد که همه‌ی نقطه‌ها متصل شده باشند، و انتهای خط چشم کمی مخروطی و باریک شود نه اینکه در یک نقطه‌ی گرد و نوک‌تیز تمام شود.

 

آموزش مرحله به مرحله کشیدن خط چشم

عکس آموزش مرحله به مرحله کشیدن خط چشم

 

روش 3 از 3: تنوع‌بخشی به خط چشم معمولی و ساده

  
1   برای مژه‌های پلک پایینی خط چشم بکشید. گرچه مژه‌های پلک پایینی معمولا کم پشت‌تر هستند و نیازی به خط چشم ندارند، می‌توانید با کمی خط چشم نمایشی‌تر شوید. با همان روشی که برای پلک بالا توضیح داده شد، از وسط تا به سمت بیرون پلک پایینی را هم خط چشم بکشید.
  

آموزش طرز صحیح کشیدن خط چشم

آموزش طرز صحیح کشیدن خط چشم

 


وقتی برای هر دو پلک خط چشم کشیدید، فقط برای پلک پایینی ریمل بزنید. در غیر این صورت بیمار به نظر می‌رسید و چشمانتان شبیه چشم‌های راکون خواهد شد.

خط چشم دو پلک را در گوشه‌ی بیرونی پلک به هم وصل کنید. انتهای خط چشم باید کمی مخروطی و نازک باشد و شبیه شکل طبیعی مژه‌ها شود.

 

آموزش طرز صحیح کشیدن خط چشم

آموزش طرز صحیح کشیدن خط چشم

 

پلک پایینی را تا کنار غده‌ی اشکی خط چشم نکشید چون در طول روز به طور طبیعی از چشمتان اشک خواهد آمد و گوشه‌ی داخل چشم سیاه و زشت خواهد شد.

 

آموزش تصویری کشیدن خط چشم

آموزش تصویری کشیدن خط چشم

 


2   خط مژه‌هایتان را پررنگ کنید. برای اینکار با خط چشم روی خط رویش مژه‌ها که نزدیک به کُره‌ی چشم است را پررنگ کنید. از آنجایی که این کار نیاز به دستی خیلی قوی و بدون لرزش و چشمانی تیزبین دارد، برای خیلی‌ها سخت است. لبه‌ی خط رویش مژه در هر دو پلک را خط چشم بکشید.

 

آموزش تصویری کشیدن خط چشم

عکس آموزش تصویری کشیدن خط چشم

 

برای طبیعی‌تر به نظر رسیدن فقط همین خط مژه را خط چشم بکشید و روی پلک را بدون خط چشم بگذارید. راحت‌ترین و بهترین مدل خط چشم، خط چشم ژلی است چون ملایم‌ترین و راحت‌ترین روش برای هر سه نوع خط چشم است.

برای موقعیت‌های خاص که می‌خواهید جذابتر به نظر برسید، کمی بالاتر از خط رویش مژه‌ها روی پلک‌ها را هم خط چشم بکشید. با اینکار چشم‌هایتان بیشتر خودنمایی می‌کنند.

از خط چشم سفید استفاده کنید. با خط چشم سفید چشم‌ها سفیدتر و درشت‌تری به نظر می‌رسند. ابتدا خط رویش مژه‌ها را با سفید خط چشم بکشید و بعد با رنگی تیره‌تر کمی زیر خط رویش مژه‌ها را خط چشم بکشید تا چشم‌ها بزرگتر به نظر برسند.

 

آموزش تصویری کشیدن خط چشم

عکس آموزش تصویری کشیدن خط چشم

 

3   چشم گربه‌ای خلق کنید. خلق چشم گربه‌ای یا خط چشم شاخه‌دار به اینصورت است که فقط پلک بالایی را خط چشم می‌کشید و به انتهای خط یعنی گوشه‌ی بیرونی چشم که رسیدید خط را به بالا کمی زاویه‌دار می‌کنید و از مژه‌ها فاصله می‌دهید. این خط زاویه‌دار باید به سمت بالا و به سوی انتهای ابرو باشد و نوک آن نازک و مخروطی شود تا مژه‌ها خیلی بلند به نظر برسند.
  
با کشیدن یک دنباله‌ی نازک و مخروطی دیگر که با زاویه‌ی کمی بالاتر از انتهای مخروطیِ خط چشم قبلی است، به خط چشم دو شاخه بدهید.

 

آموزش کشیدن خط چشم متفاوت

آموزش کشیدن خط چشم متفاوت

 

با کشیدن دو لایه خط، خط چشم گربه‌ای رنگی خلق کنید. با خط چشم مشکی شاخه‌ی اولی که نزدیکتر به خط رویش مژه‌هاست را بکشید و سپس با رنگ دیگری شاخه‌ی بالایی را بکشید.

خط چشم گربه‌ای باید با خطی راست و صاف کشیده شود و خط را نباید محو کنید. بنابراین شاید استفاده از خط چشم مایع آسان‌ترین روش باشد.

 

آموزش کشیدن خط چشم گربه ای

عکس آموزش کشیدن خط چشم متفاوت

 

4   خط چشم‌تان را محو کنید. برای اینکه به خط چشم جلوه‌ی دودی و محو بدهید با استفاده از نوک انگشتتان خط چشم را درطول خط مژه‌ی پلک بالایی محو کنید. نباید روی خط چشم را بمالید فقط با یک حرکت آرام روی آن بکشید تا کمی محو شود. این کار را فقط روی پلک بالایی انجام دهید زیرا انجام آن روی پلک پایینی باعث می‌شود که به نظر برسد آرایشتان قدیمی است.


5   خط چشم پهن‌تری بکشید. برای آرایش روزانه باید تا آنجا که می‌توانید خط چشم را نازک‌تر بکشید تا طبیعی به نظر برسید. وقتی بیرون می‌روید یا میخواهید خیال‌انگیزتر به نظر برسید، خط چشمتان را کمی پهن‌تر بکشید تا مژه‌هایتان پُرتر به نظر برسند.


6   پایان.
  
  
نکات
  
خط چشمتان را با خط چین‌های کوتاه کوتاه بکشید و بعد به هم وصل کنید. اگر خطهای ابتدایی را کوتاهتر بکشید کنترل بیشتری خواهید داشت و خط چشم تمیزتری خواهید کشید. این حقه برای همه‌ی مدل خط چشم‌ها کارساز است.
حتما مداد چشم‌تان تیز باشد چون در غیر اینصورت دنبال‌کردن مسیرِ طبیعیِ چشم سخت خواهد شد.
اگر مداد چشمتان کمرنگ شده و خط نمی‌کشد با سشوار یا اتوی موی قدیمی آن را گرم کنید. مداد چشم باید به راحتی رنگ بدهد. مراقب باشید آن را ذوب نکنید.
اگر پوستتان خیلی خشک باشد برای محوکردن خط چشم مشکل خواهید داشت. پس بهتر است قبل از خط چشم کشیدن کمی کرمِ سرد روی پلکتان بزنید و قبل از کشیدن خط چشم آن را پاک کنید. با اینکار رطوبت کافی بر روی پوستتان می‌ماند تا رنگدانه‌ها بتوانند پخش شوند.
برس‌های خط چشم را مرتبا با شیرپاککن یا با یک شامپوی ملایمِ ژل بشویید.
اگر خط چشم در دسترس نداشتید می‌توانید از ریملِ ضد آب هم استفاده کنید. با یک برس زاویه‌دار یا گوش پاک کن با استفاده از ریمل خط چشم بکشید.
اگر روی مدادتان خط چشم پودری بزنید باعث میشود خط چشم پایدارتر شود و ملایم‌تر به نظر برسد.
اگر امکانش را داشتید از خط چشم ضد تعریق استفاده کنید.
  
  
هشدارها

  
خط چشم‌تان را با دیگران شریک نشوید زیرا اینکار باعث انتقال باکتری و عفونت می‌شود. اگر مجبور به اینکار هستید نوک آن را با کمی شیرپاککن یا الکل تمیز کنید و بعد دوباره این مایع را خوب تمیز کنید. همچنین، هر 30 تا 60 روز وسایل آرایش چشم را تعویض کنید تا از بروز عفونت جلوگیری شود.
حواستان به اینکه چقدر خط چشم مصرف می‌کنید باشد. بدون خط چشم بودن بهتر از استفاده‌ی بیش از حد از آن است.
کشیدن خط چشم برای پلک پایینی هم خطر بروز عفونت را افزایش می‌دهد و هم خطر ورود آرایش به چشمتان را.  

سایت ناگهان
کشیدن خط چشمخط چشمآموزشآموزش تصویریخودارایی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع مد و زیبایی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند