سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

انتخاب رنگ مو برای پوست سبزه، سفید و گندمی | کدام رنگ مو به من می آید؟


سایت ناگهان

انتخاب رنگ موی مناسب به سادگی انتخاب رنگ مورد علاقه نیست. عوامل زیادی مانند رنگ پوستتان، رنگ موی طبیعی و رنگ چشم را قبل از انتخاب یک رنگ برای مو باید در نظر گرفت. به خواندن این مطلب در سایت ناگهان ادامه داده و رنگ مناسب را برای موهای خود انتخاب کنید. 

 

روش 1 از 3: برنامه ریزی ظاهر جدید 


1   درباره شدت تغییر رنگی که می خواهید رنگ موهایتان تغییر کند، فکر کنید. آیا تنها به دنبال تغییری اندک برای زنده کردن ظاهر خود هستید یا اینکه به تغییری شدید، علاقه مندید؟ مطمئن شوید که قوانین مدرسه یا محل کار را هنگام برنامه ریزی رنگ موی جدیدتان در نظر می گیرید. 

2   عکس هایی چاپ شده و دیجیتال از رنگ موهای مورد علاقه خود جمع کنید. عکس های مجلات را بریده یا عکس هایی را در تلفن همراه یا کامپیوتر خود ذخیره کنید، به این ترتیب، به راحتی امکان نگاه کردن به رنگ موهای مورد علاقه خود را خواهید داشت. نگه داشتن این عکس ها همچنین پس از تصمیم نهایی، به آرایشگر شما برای انجام کاری حرفه ای کمک بسیاری خواهد کرد. 

3   در مورد کوتاهی موهای خود نیز تصمیم بگیرید. در صورت تمایل به کوتاه کردن مو علاوه بر تغییر رنگ مو، باید ابتدا موهای خود را کوتاه کنید. در صورت کوتاه کردن موها در ابتدا، به علت نیاز به رنگ موی کمتر قدری پول پس انداز می کنید. کوتاهی قبل از رنگ کردن همچنین به شما اجازه می دهد تأثیر رنگ موی جدید را بر مدل جدید موی خود ببینید. 

4   فکر کنید هر چند مدت یکبار تمایل به رنگ کردن ریشه های مو دارید. در صورت ایجاد تغییری شگرف مثلاً تغییر از بلوند به مشکی، برای حفظ ظاهر باید مرتباً ریشه های موهای خود را رنگ کنید اما در صورت ایجاد تغییری اندک مثلاً تیره کردن مو یک درجه نسبت به موی طبیعی به آن اندازه نباید نگران حفظ ظاهر مو باشید. قبل از تصمیم به رنگ کردن مو فکر کنید چه اندازه هزینه و زمان قصد دارید برای تغییر رنگ موها صرف کنید. 

 

روش 2 از 3: در نظر گرفتن رنگ طبیعی تان 


1   سیاهرگ خود را برای تعیین رنگ پوست کنترل کنید. رنگ سیاهرگ شما می تواند در تعیین رنگ گرم یا سرد پوست، به شما کمک کند. بیرون یا جایی با نور طبیعی زیاد بایستید. دستان خود را بالا نگه داشته و به مچ های خود نگاه کنید. به رنگ رگها از درون پوست، نگاه کنید.

در صورت آبی به نظر رسیدن رگ ها، زمینه پوست شما سرد است. 

در صورت سبز به نظر رسیدن رگ هایتان، زمینه پوست شما گرم است. 

2   از کاغذ رنگی برای تعیین رنگ پوست استفاده کنید. در صورت مشکل بودن تعیین رنگ رگ ها یا تمایل به کنترل دوباره نتایج، از امتحان کاغذ استفاده کنید. قطعات زیادی کاغذ رنگی آماده کنید. شما به تکه هایی کاغذ با رنگ های زرد، قرمز، سفید، سبز، نقره ای و آبی نیاز دارید. هر کدام از کاغذها را به تنهایی در کنار صورت خود نگه دارید.

در صورت بهتر به نظر رسیدن پوست با کاغذهای زرد و قرمز، زمینه پوست شما گرم است. 

در صورت بهتر به نظر رسیدن پوست با کاغذهای سفید، سبز، نقره ای و آبی، زمینه پوست شما سرد است. 

3   رنگ چشم خود را در نظر بگیرید. رنگ مو و چشم وابستگی زیادی به هم دارند، بنابراین، قبل از تصمیم درباره رنگ مو، رنگ چشم خود را در نظر داشته باشید. در صورت عدم اطمینان از آرایشگر خود درباره رنگ های موی مناسب با رنگ چشم خود سؤال کنید.

در صورت داشتن چشمانی قهوه ای یا فندقی، سایه های تیره تر قهوه ای بسیار برازنده و زیبا خواهد بود. قهوه ای شکلاتی یا قهوه ای نسکافه ای سیر را امتحان کنید. 

در صورت داشتن چشمانی آبی یا خاکستری، رنگ هایی با زمینه سرد مانند طلایی یا دودی عالی خواهند بود. طلایی روشن یا بلوند دودی را امتحان کنید. 

 

روش 3 از 3: تعیین رنگ موی مناسب برای شما 


1   یک سایه از رنگ قهوه ای را در نظر داشته باشید. برعکس رنگ های قرمز، بلوند و قهوه ای، سایه ای از قهوه ای مناسب با هر رنگ پوستی وجود دارد. در صورت تمایل به داشتن رنگی با نگهداری پایین، قهوه ای انتخابی عالی است. نگهداری قهوه ای حداقل بوده و جعبه های رنگ موی قهوه ای قابل خرید در داروخانه های و فروشگاه های لوازم بهداشتی وجود دارند که استفاده غلط از آنها غیر ممکن است. قهوه ای همچنین در صورت داشتن موهایی آسیب دیده عالی است. رنگ قهوه ای در معرض نور درخشیده و شکستگی و خم شدگی را در حداقل حالت ممکن نشان می دهد.

در صورت داشتن پوستی روشن، به دنبال قهوه ای متوسط یا قهوه ای دارای درجه ای از قرمزی باشید. در غیر این صورت، رنگ مو، پوست شما را بسیار رنگ پریده نشان می دهد.

در صورت داشتن پوستی متوسط، به دنبال یک قهوه ای متوسط مانند کاراملی یا قهوه ای مایل به قرمز باشید. روی مو، از سایه های خنثی وسایه های طلایی اجتناب کنید.

در صورت داشتن پوستی تیره، به دنبال سایه هایی تیره تر از رنگ قهوه ای مانند نسکافه ای باشید. از رنگ هایی روشن با درجه روشنی 2 پرده از رنگ پوست خود، اجتناب کنید. 

2   یک سایه از یک رنگ قرمز را در نظر داشته باشید. قرمز رنگی تطبیق پذیر بوده و اغلب یک سایه قرمز مناسب برای هر کسی است. به خاطر داشته باشید که سایه های خاصی از رنگ قرمز، بسته به رنگ پوستتان، بیشتر به شما می آید.

در صورت داشتن پوستی روشن، به دنبال رنگ های روشن تر قرمز مانند بلوند توت فرنگی یا قرمز مسی باشید. از سایه های تیره تر قرمز مانند شرابی اجتناب کنید چرا که این رنگ ها شما را بسیار رنگ پریده نشان خواهند داد. 

در صورت داشتن پوستی متوسط، سایه ای متوسط مانند مسی متوسط یا قرمز بلوند را انتخاب کنید. از سایه های بنفش مانند بادمجانی پرهیز کنید چرا که این رنگ ها پوست شما را زرد نشان خواهند داد. 

در صورت داشتن پوستی تیره، قهوه ای متمایل به قرمز یا قهوه ای بلوطی را انتخاب کنید. از رنگ های خیلی قرمز اجتناب کنیدچرا که این رنگ ها پوست شما را سبز رنگ نشان خواهند داد. 

3   یک سایه طلایی را در نظر بگیرید. شاید بخواهید موهای بلوند خود را روشن تر کرده یا برای اولین بار موهای خود را بلوند کنید. در صورت داشتن زمینه پوست روشن یا متوسط، موی بلوند انتخابی عالی خواهد بود. فقط به خاطر داشته باشید که در صورت بلوند نبودن موهای طبیعی تان، نگه داشتن رنگ بلوند بسیار پر هزینه خواهد بود. شما مرتباً به رنگ ریشه و محصولات روشن کننده نیاز خواهید داشت تا رنگ مو را بر موهای خود ماندگارتر کرده و مویی رنگ پریده نداشته باشید.

در صورت داشتن پوستی روشن، یک رنگ روشن یا بلوند طلایی انتخاب کنید. از سایه های سفید، دودی یا قرمز، به علت رنگ پریده نشان دادن شما اجتناب کنید. 

در صورت داشتن پوستی متوسط، به دنبال یک سایه متوسط بلوند مانند طلایی یا بژ باشید. سایه های خاکستری یا نارنجی بلوند، شما را رنگ پریده نشان داده و انتخاب های مناسبی نیستند. 

در صورت داشتن پوستی تیره، سایه های تیره تر بلوند مانند رنگ کاراملی را انتخاب کنید یا اینکه می توانید قدری هایلایت کاراملی به موهای خود اضافه کنید. از رنگ های بلوند با سایه های سفید، پلاتینی یا پرتقالی اجتناب کنید چرا که این رنگ ها، موهای شما را غیر طبیعی جلوه می دهند. 

4   یک سایه مشکی را در نظر بگیرید. موی مشکی، شگفت انگیز و زیباست. پوست های متوسط و تیره با موی مشکی عالی خواهند شد اما در صورت داشتن پوستی روشن، سایه هایی روشن تر وجود دارند که با رنگ پوست شما تناسب بیشتری دارند. به خاطر داشته باشید که پاک کردن رنگ مشکی بسیار دشوار بوده، بنابراین، قبل از انجام مطمئن شوید که حتماً رنگ مشکی را دوست داشته و می خواهید.

در صورت داشتن پوستی روشن، به دنبال سایه هایی متمایل به قهوه ای یا قهوه ای تیره باشید. از سایه های مشکی پرکلاغی اجتناب کنید چرا که این رنگ، پوست شما را غیر طبیعی رنگ پریده یا قرمز نشان می دهد. 

در صورت داشتن پوستی متوسط، به دنبال قهوه ای تیره یا مشکی روشن باشید. از رنگ های مشکی با سایه های قرمز بپرهیزید چرا که این رنگ، پوست شما را زرد نشان می دهد. 

در صورت داشتن پوستی تیره، به دنبال مشکی پرکلاغی باشید. از هر گونه رنگ مشکی با سایه های آبی اجتناب کنید چرا که این رنگ، پوست شما را سبز نشان خواهد داد. 

5   نوع رنگ خود را مانند سایه ها در ذهن داشته باشید. قهوه ای، قرمز، بلوند و مشکی در سایه های متنوعی وجود دارند، بنابراین، باید رنگ مناسب خود را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که باید رنگی را انتخاب کنید که مکمل رنگ پوستتان باشد.

در صورت گرم بودن رنگ پوستتان، از سایه هایی به رنگ سرد استفاده کنید. 

در صورت سرد بودن رنگ پوستتان، از سایه هایی به رنگ گرم استفاده کنید. 


نکات 

از رنگ هایی دو درجه روشن تر یا تیره تر از رنگ پوستتان اجتناب کنید. رنگی خیلی روشن یا خیلی تیره غیر طبیعی جلوه می کند. 

در صورت عدم اطمینان از انتخاب رنگ مناسب، با آرایشگر خود صحبت کنید. 

موی بلوند برای موهای آسیب دیده بسیار مضر است چرا که مواد بی رنگ کننده مو، بسیار قوی هستند. قبل از بلوند کردن موها، از سالم بودن موهای خود اطمینان حاصل کنید. به خاطر داشته باشید که اغلب سایه های بلوند، بر افرادی دارای پوست زیتونی و تیره تر، غیر طبیعی جلوه می کند. 

 

هشدارها 

هنگام رنگ کردن موها برای اولین بار، این کار را خودتان انجام ندهید. این کار را توسط یک حرفه ای به انجام برسانید. 

موهای خود را مرتب رنگ نکنید چرا که این کار باعث آسیب به موها می شود. در صورت رنگ کردن موها به تازگی، قبل از رنگ کردن مجدد حداقل دو هفته صبر کنید.

سایت ناگهان
رنگ موپوست

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع مد و زیبایی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند