سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

تمرینات اساسی جهت افزایش اعتماد به نفس| چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟


سایت ناگهان

چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟

اعتماد به نفس یک نوع کلک است، فریبی کوچک. برآوردن خواسته دیگران وقتی که انجامش تنها از شما بر می آید، باعث ایجاد حس خوبی نسبت به خودتان می شود. خبر خوب این است که خودتان راننده این قطار اعتماد به نفس هستید و حالا همه چیز مهیاست تا شروع کنید. 

 

تمرینات اساسی جهت افزایش اعتماد به نفس| چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟

 

خود را مناسب جلوه دهید. یا به اصطلاح «آنقدر تظاهر کنید تا باور کنید». اگر بدانید که شخصی مطمئن و توانا به نظر می رسید، در نهایت آن را حس نیز خواهید کرد. طوری که فکر می کنید بهترین خواهید بود، لباس بپوشید. این کلک ها را امتحان کنید:

 

•    وقت کمی را هر روز به بهداشت شخصی اختصاص دهید و اطمینان حاصل کنید که جلوه خوبی دارید. هر روز دوش بگیرید، دندان ها را مسواک کنید و نخ دندان بکشید و به پوست و موهایتان برسید. 

 

•    با اطمینان لباس بپوشید. مجبور نیستید همه محتویات کمدتان را نو کنید تا حس بهتری در مورد لباس هایتان پیدا کنید. همین که تمیز و راحت باشید و حس خوبی داشته باشید، یعنی اعتماد به نفس دارید. بعد از همه این ها، برای تحویل پیتزا لازم نیست یک کت و شلوار سه تکه به تن کنید. اگر فکر می کنید خوب به نظر می رسید، حتما متفاوت شده اید. 

 

حالت خود را بی نقص کنید. در نحوه برقراری ارتباط تان با افراد بسیاری، مطمئن شوید که به آنها چیزی را منتقل می کنید که باعث اعتماد به نفس و تسلط شما بر موقعیت می شود. شانه هایتان را عقب، ستون فقراتتان راست و چانه تان رو به بالا نگهدارید. هدفمند راه بروید به جای آنکه پاهایتان را بکشید. وقتی در دید بیرونی شخصی با اعتماد به نفس به نظر برسید، به دیدی که افراد از بیرون به شما دارند، نزدیک خواهید شد. 

 

•    شما هیچ کس دیگری را مورد تمسخر قرار نخواهید داد چرا که خودتان را مورد تمسخر قرار داده اید. تحقیقات اخیر نشان می دهند که حالت بدنتان ذهنتان را در مسیر معین هدایت می کند. بنابراین بدن خود را با اطمینان حالت دهید تا به طور حقیقی حس اعتماد به نفس به شما دست دهد و بالاتر از همه این ها، حرکت با اعتماد به نفس بدن حین صحبت کردن، باعث ایجاد درجات کمتری از استرس نیز می شود. 

 

لبخند بزنید. همیشه لبخند به لب داشته باشید. حتما متعجب خواهید شد که حتی ناخوشایند ترین موقعیت های اجتماعی نیز با کوچکترین لبخند ها تسهیل خواهند شد و احساس راحتی بیشتر به شما دست خواهد داد. آیا حاضرید تصور کنید به شخصی تُرشرویی حتی نزدیک شوید؟ نه، ... خیلی ممنون. 

 

•    اگر نگران این هستید که لبخندتان مصنوعی به نظر برسد، ملیح تر و ملایم تر لبخند بزنید. تصنعی بودن یک لبخند را از فاصله یک مایلی می توان تشخیص داد. از سوی دیگر، اگر واقعا شاد هستید یا فقط به خاطر شانسی که برای تمرین اعتماد به نفس در اختیار شماست، خوشحال هستید، بگذارید دندان های سفیدتان این را نشان دهد!

 

تماس چشمی برقرار کنید. این یک تغییر هوشمندانه است اما بستگی به این دارد که مردم چه درکی از شما داشته باشند. از اینکه به کسی نگاه کنید، نترسید. این نه تنها نشان دهنده این است که شما فردی ارزشمند در برقراری ارتباط هستید بلکه به آنها می فهماند به شما احترام بگذارند، حضور شما را بپذیرند و آنها را به صحبت کردن با شما ترغیب می کند. شما که نمی خواهید بی ادب جلوه کنید؟ می خواهید؟

 

•    چشمان ما منحصر به فرد هستند. اگر شما بخواهید، آنها پنجره ای رو به روحتان می گشایند و احساسات و توجهات را به نمایش می گذارند. با برقراری تماس چشمی، می توانید کیفیت تعاملاتتان را همزمان با افزایش اعتماد به نفس ارتقا دهید. در واقع، شما دوست داشتنی و قابل اعتماد به نظر می رسید و کسانی که با شما صحبت می کنند، احساس خشنودی بیشتری خواهند داشت. اگر نمی توانید این کار را به خاطر خودتان بکنید، لا اقل به خاطر آنها بکنید. 

 

 
   با حرکات بدنتان ارتباطی قابل درک برقرار کنید. اگر شخصی را ببینید که در گوشه ای خود را جمع کرده و وانمود می کند مشغول بازی با گوشی اش است، آیا واقعاً جلو می روید و سلام می کنید؟ احتمالاً خیر. اگر می خواهید دیگران به شما نزدیک شوند، به آنها اطمینان دهید که شما هم تمایل دارید. 

 

•    بدن خود را جمع نکنید. اگر پاهایتان را جفت کرده اید و دست به سینه ایستاده اید، انگار به تمام دنیا می گویید تمایلی به خوشامدگویی به آنها ندارید. همین مورد برای چهره و دست ها هم صدق می کند که نشان می دهد شما مشغول چیز دیگری هستید، بدین ترتیب مردم از شما فاصله می گیرند. 

 

 

نگاهتان را مستقیم نگه دارید. حالا که شما به اهمیت تماس چشمی پی بردید، وقت آن رسیده که در عمل آن را بکار گیرید. آیا می دانید که سایر مردم هم به اندازه شما از تماس چشمی خجالت می کشند؟ این کار را بکنید: با فردی تماس چشمی برقرار کنید و ببینید چقدر طول می کشد. آیا آنها نگاهشان را پیش از شما می دزدند؟ دیدید؟ آنها نیز مثل شما راحت نیستند. 

 

•    می دانید که ما به دنبال کوچک کردن دیگران نیستیم. ارتباط تان با دیگران را قدرتمندانه شروع کنید تا زمانی که نگاهتان را حس کنند، هدف ما خجالت زده کردن نیست. در اینجا هدف این است که بفهمید دیگران هم به اندازه شما از قرار گرفتن در معرض نگاه دیگران عصبی و دستپاچه می شوند. اگر به این مرحله رسیدید، فقط لبخند بزنید. به این ترتیب سنگینی این شرایط را کاهش می دهید. 

 

تمرینات اساسی جهت افزایش اعتماد به نفس| چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟

 

 
با اعتماد به نفس فکر کنید.

 

    استعداد ها و توانایی های خود را شناسایی نموده و آنها را یادداشت کنید. مهم نیست چه حسی دارید، بکوشید کمی به گذشته تان فکر کنید و چیزهایی را به یاد آورید که در آن موارد عالی بوده اید. بر روی بهترین عملکرد هایی تمرکز کنید که شما را از جریان های معمول جدا می کند و حس ارزشمند بودن را در شما تقویت می نماید. درباره چیزهای عالی که در ظاهر، روابط دوستانه، استعداد ها و همه چیزهای شخصی دیگر دارید، بیاندیشید. 

 

•    به تعریف و تمجید هایی که از دیگران شنیده اید، فکر کنید. آنها در مورد خودتان چه چیزی گفته اند که خودتان متوجه اش نبوده اید؟ شاید آنها به لبخندتان اشاره کرده باشند یا توانایی تان در مسلط بودن به خود در شرایط استرس زا را مورد اشاره قرار داده اند. 

 

•    تعریف و تمجید های گذشته را به یاد آورید. ممکن است چیزی باشد که دیگران متوجه آن شده اند، مثلاً برتر بودنتان در کلاس یا چیزی که فقط خودتان می دانسته اید مثل عملی پنهانی که برای راحت شدن زندگی کس دیگری انجام داده اید. بفهمید که چطور چنین چیزی اتفاق افتاده است.

 

•    در مورد توانایی هایتان که در خود ایجاد نموده اید، فکر کنید. هیچ کسی کامل نیست اما شما مدام می کوشید ستودنی باشید، شخصی خوب و معتبر. این واقعیت که همیشه می کوشید خود را بهتر کنید، نشان می دهد که شما شخصی فروتن و خوش قلب هستید و نگرشی مثبت دارید. 

 

•    اکنون هرچیزی را که به فکرتان می رسد و به گذشته بر می گردد، بنویسید. اگر چیز جدیدی به خاطرتان آمد که می توانید به آن مغرور باشید، به لیست اضافه کنید. 

 

 
   به موانعی که بر سر راه اعتماد به نفس شما قرار دارند، فکر کنید. کاغذی بردارید و همه چیزهایی را که فکر می کنید شما را از اعتماد به نفس باز می دارند، یادداشت کنید مثلاً نمرات نامناسب، درون گرایی، تعداد کم دوستان و غیره. حالا از خودتان بپرسید: آیا این واقعیت دارد یا منطقی است؟ یا فقط برداشت های ذهنی خودم هستند؟ جوابتان یا «بله» است یا «خیر». چه چیزی در دنیا اینقدر قدرتمند است که میزان ارزش درونی شما را تعیین کند؟ هیچ چیز. 

 

•    مثلاً: شما نمرات خوبی در آخرین امتحان ریاضی تان به دست نیاورده اید، بنابراین، وقتی به امتحان بعدی می رسید، اعتماد به نفس ندارید اما از خودتان بپرسید اگر شما واقعاً خوب درس خوانده بودید، با معلم پیش رفته بودید و برای امتحان آماده می شدید، آیا نتیجه بهتری نمی گرفتید؟ بله. این فقط یک اتفاق بود و هیچ معنای خاصی نداشت. شما مطمئناً هیچ دلیلی برای اینکه اعتماد به نفس خود را از دست دهید، ندارید. 

 

    به یاد داشته باشید که هر کسی برای کسب اعتماد به نفس می کوشد. برخی افراد در پنهان کردن این امر موفق هستند اما تقریباً همه برای اعتماد به نفس در یک نقطه می کوشند. شما تنها نیستید و اگر بتوانید به کسی فکر کنید که دارای اعتماد به نفس است، عجیب نیست که به مواردی دست یابید که در آنها فاقد اعتماد به نفس بوده است. اعتماد به نفس به ندرت جامع و فراگیر است. 

 

•    حقیقتی اثبات شده در مورد شما وجود دارد: اغلب افراد خیلی گرفتار این هستند که در جایی که مدام مورد قضاوت قرار می گیرند، چطور ظاهر شوند. آیا متوجه شده اید که مردم چقدر دوست دارند در مورد چیزهایی که حتی سودمند هم نیستند، حرف بزنند و در آنها تجسس کنند؟ 99% افراد باطناً به این امر توجه دارند. یک نفس راحت بکشید و بدانید که لازم نیست همیشه کامل و بی نقص به نظر برسید. 

 

•    مقایسه خود را با دیگران متوقف کنید. هیچ چیز رقابتی نیست و زندگی را خسته کننده نکنید. شما مجبور نیستید باهوشترین، زیباترین و محبوب ترین باشید تا بتوانید شاد باشید. اگر دیدگاه رقابتی داریدکه نمی توانید آن را به کل نادیده بگیرید، بکوشید با خودتان رقابت کنید و خود را بهتر کنید. 

 

    اعتماد به نفس را به چشم یک فرآیند ببینید نه یک هدف. داشتن اعتماد به نفس یک خط پایان نیست و این فرآیند همیشه رو به جلو نمی رود. روزهایی وجود دارند که شما احساس می کنید در اول راه هستید. نفس عمیقی بکشید. به خاطر آورید که اعتماد به نفس مانعی داشت که برطرف کردید و برای ادامه دادن مسیر مهیا شده اید. در سخت ترین زمان، بهتر است وظیفه خود بدانید که به آرامی کمی عقب بروید و از دور به شرایط نگاه کنید حتی اگر هیچ چیزی هم انجام نداده باشید. 
 
تمرینات اساسی جهت افزایش اعتماد به نفس| چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟
 

 

•    عجیب است که حتی وقتی اعتماد به نفس دارید، متوجه آن نخواهید شد. آیا روزی بوده که فکر کنید باهوش، بامزه، آگاه یا دقیق بوده اید؟ احتمالاً خیر. بنابراین، اگر تغییرات آنی را نمی توانید ببینید، بدانید که دلیل آن، نزدیک بودن بیش از حد به تصویر است. نمی توانید جنگل را در تک تک درختان بیابید. شما به هدف رسیده اید.

 

   به خاطر داشته باشید شما با اعتماد به نفس به دنیا آمده اید. در این مورد تردید نداشته باشید. وقتی از رحم مادر خارج شدید، واقعاً نمی دانستید که چه کسی صدای گریه شما را می شنود و مراقبتان خواهد بود. شما فقط به این دنیا آمدید. این جامعه بود که به شما توجه نشان داد و به شما این حس را القا کرد که به حساب می آیید. این را آموختید. می دانید که در مورد چیزهای آموختنی چه می گویند؟ آنها را می تواند ناشناخته دانست. 

 

•    بدانید که شما با اعتماد به نفس به دنیا آمده اید. فقط در لابلای تشویق ها، تنبیه ها و قضاوت ها پنهان شده است. همه چیزهای زاید این تصویر را کنار بگذارید. آنها به هیچ کارتان نمی آیند. «شما» خوبید. «شما» از هر قضاوتی مبرا هستید. 

 

    به ذهن خود رجوع کنید. کمبود اعتماد به نفس هیچ ربطی به دنیای بیرونی ندارد، بنابراین، باید به ذهن خود رجوع کنید. به خودتان بگویید، فقط بس کن. دنیا با محوریت شما می چرخد، شما هم با آن بچرخید. تنها زمانی که وجود دارد، همین الان است. نمی خواهید بخشی از آن باشید؟

 

•    بیشتر دنیا خارج از ذهن شما وجود دارد (اگر بخواهید با این فرض پیش بروید که حقیقت همان چیزیست که به نظر می رسد). فکر کردن مداوم در مورد احساستان و اینکه چطور به نظر می رسید، باعث می شود این لحظه ها را از دست بدهید. تمرین کنید که در مورد گذشته و آینده فکر نکنید. بر روی آنچه مقابلتان است تمرکز کنید. مطمئناً چیز هیجان انگیزی است. 

 

 
 
اعتماد به نفس را تمرین کنید.

 

 
   علایق خود را در آغوش بگیرید. اگر ورزش یا سرگرمی ای وجود دارد که همیشه می خواستید در آن آموزش ببینید، هم اکنون زمان آن فرا رسیده است! بهبود مهارت هایتان به شما القا خواهد کرد که با استعداد هستید و متعاقباً اعتماد به نفستان را افزایش خواهد داد. نواختن یک آلت موسیقی را یاد بگیرید یا یک زبان خارجی را فراگیرید، هنری مانند نقاشی را بیاموزید، کار بر روی پروژه های ساختمانی را شروع کنید. هرچیزی که علاقه شما را به خود جذب کند. 

 

•    اگر بلافاصله به مدارج بالا نرسیده اید، نا امید نشوید. به خاطر داشته باشید که یادگیری یک فرآیند چند مرحله ایست و شما برای کسب موفقیت های کوچک و ایجاد زمان آرامش، در این فرآیند حرکت می کنید نه برای آنکه همواره بهترین باشید. 

 

•    یک سرگرمی را انتخاب کنید که بتوانید بصورت گروهی آن را انجام دهید. افراد همفکری را پیدا کنید که علایقشان مشترک است. این راهی آسان برای یافتن دوست و ایجاد اعتماد به نفس خواهد بود. به اطرافتان نگاه کنید و گروه هایی را بیابید که می توانید به آنها ملحق شوید یا آشنایی که سرگرمی های مشترکی دارد. 

 

 
   با غریبه ها حرف بزنید. رک باشید. اعتماد به نفس چیزی فراتر از یک حالت ذهنی است. این یک نوع عادت است. همه افراد دارای اعتماد به نفس هستند پس برای اینکه اعتماد به نفس داشته باشید، کارهایی را انجام دهید که به آن نیاز دارند. یکی از این امور، صحبت کردن با غریبه ها است. ممکن است در ابتدا کمی معذب کننده باشد اما هر بار راحت تر و راحت تر این کار را انجام خواهید داد. 

 

•    اگر کسی به شما گفت «سلام!»، به شما لبخند زد و از شما آدرس جایی را پرسید، چه حسی به شما دست خواهد داد؟ احتمالاً حس خوب. هرکسی دوست دارد یک قهرمان باشد، با دیگران حرف بزند و طبیعی جلوه کند. شما فقط روز کسل کننده آنها را روشن می کنید.

 

•    فرصتی برای شما پیش نیامده؟ نه؟ نظرتان در مورد کافه دار کافی شاپی که می روید چیست؟ دختری که پای صندوق فروشگاه مواد غذایی می ایستد؟ غریبه هایی که تصادفاً در خیابان می بینید؟

 

    بیش از حد عذر خواهی نکنید. اینکه بتوانید بگویید متاسف هستید، اخلاق خوبی است (چیزی که خیلی از مردم از پس آن بر نمی آیند). با این همه، دقت کنید که فقط وقتی عذر بخواهید که لازم است. عذرخواهی کردن وقتی که اشتباهی جزیی رخ داده یا در مقابل شخصی بسیار مودب خوب است اما وقتی هیچ خطایی نکرده اید، ممکن است به شما حس زیر دِین بودن بدهد، انگار که باید متاسف باشید. قبل از آنکه زبان باز کنید، لحظه ای مکث کنید تا مطمئن شوید این شرایط واقعاً به یک عذرخواهی از جانب شما نیاز دارد یا خیر. آن را به تعویق بیاندازید.

 

•    شما می توانید احساستان را با همدردی یا پشیمانی بدون یک عذرخواهی واقعی نشان دهید. برای مثال، اگر نگران این هستید که کسی را آزرده اید، می توانید بگویید «امیدوارم خیلی باعث ناراحتی و دردسر نشده باشم» به جای آنکه بطور اتوماتیک بگویید «متاسفم». 

 

•    عذرخواهی بیجا شما را نامطمئن جلوه می دهد. این کار دردی را دوا نمی کند زیرا شما را پایین می کشد. اگر کار اشتباهی نکرده اید چرا عذرخواهی کنید؟ فراتر از این ها، آیا واقعاً همین را می خواهید؟ و اگر همیشه در حال عذرخواهی کردن باشید، این عذرخواهی ارزشش را از دست می دهد. متاسف بودن برای هرچیزی یعنی برای هیچ چیز متاسف نیستید. به «متاسفم» همانند «عاشقتم» نگاه کنید. فقط باید با احتیاط این عبارت را به زبان بیاورید. 

 

 

 

   با مناعت طبع تعریف و تمجید دیگران را بپذیرید. فقط چشم هایتان را نچرخانید و شانه هایتان را بالا و پایین نیندازید! شما لایق آن هستید! تماس چشمی برقرار کنید، لبخند بزنید و بگویید «متشکرم». خوب برخورد کردن در برابر تعریف و تمجید دیگران چیزی از فروتنی شما نمی کاهد. این نشان دهنده ادب شما است و احساس ارزشمندی خاصی را به همراه دارد. 

 

•    در عوض شما هم تعریفی کنید. اگر هنوز از پذیرش تعریف و تمجید دیگران معذب هستید، بکوشید بعد از پذیرش آن، شما هم چیزی بگویید. این به شما یک امتیاز می دهد و مانع از مغرور به نظر رسیدن تان می شود. 

 

 

 

اعتماد به نفس را با کمک به دیگران شکل دهید. برای تعریف از فردی دیگر وقت بگذارید یا لطفی را که از شما خواسته نشده، در حق او انجام دهید. شما به این ترتیب روز او را می سازید، دیگران به شما نزدیک خواهند شد و ارتباط خوبی برقرار خواهید کرد. 

 

•    بیشتر مردم در دریافت تعریف و تمجید خوب نیستند. عجیب است اگر شما از کسی تعریف کنید و در عوض واکنش متقابلی دریافت نمایید. فقط مطمئن شوید که منظور شما همین است و ممکن است آنها با تردید پاسخ دهند «سلام، من واقعاً از این پیراهنی که پوشیده ای خوشم می آید. آیا ساخت چین است؟» این پاسخ دلپذیری به همراه نخواهد داشت. 

 

    کسانی که شما را تحقیر می کنند، به حال خود بگذارید. سخت است در بین گروهی از مردم که دائماً در حال قضاوت کردن شما هستند، اعتماد به نفس خود را حفظ نمایید. شما می توانید به طور طبیعی خیلی برون گرا، پر سر و صدا و متکی به نفس باشید اما با چنین افرادی شما تبدیل به یک سگ کوچک که به اندازه کافی از او مراقبت نمی شود، خواهید بود. چنین افرادی را مانند یک عادت بد باید ترک کرد و همین حالا. 

 

•    مهم است که در اطرافتان افرادی را داشته باشید که به شما القا کنند، در بهترین حالت ممکن هستید. فقط در کنار چنین افرادی است که شما می توانید طوری که می خواهید، رشد کنید. 

 

 

 

   آرام پیش بروید. بسیاری از افراد در جمعیت زیاد قرار نمی گیرند حتی خیلی از آنها در جمع حرف نمی زنند. اگر شما فکر می کنید در چنین شرایطی قرار دارید، مهم است که آرام پیش بروید. وقتی ما تشویش داریم، تمایل داریم با سرعت به موقعیت فائق آییم. این کار را نکنید. این کاملاً نشان می دهد که شما دچار تشویش شده اید و به خودتان هم القا می شود که عصبی هستید. 

 

•    نکته شماره یک نفس کشیدن است. وقتی نفس های کوتاه و سریع می کشیم، به خودمان حس جنگیدن یا پرواز را القا می کنیم. این کار را نکنید و خود را به طور خودکار آرام کنید. بشر یک راکت علمی نیست. 

 

•    نکته شماره دو آرام کردن آگاهانه کارها است. کارهایتان را با تنفس تان هماهنگ کنید. کاملاً با وقار و آرامش. 

 

 
  انتظار موفقیت داشته باشید. بیشتر زندگی یک رسالت خود شکوفاست. وقتی فکر می کنیم شکست خورده ایم، یعنی به اندازه کافی سخت کوشی نکرده ایم. وقتی فکر می کنیم به اندازه کافی خوب نیستیم، یعنی به اندازه کافی خوب عمل نکرده ایم. اگر از خود توقع موفقیت داشته باشید، دستیابی به آن امکان پذیر می شود. منفی نگری واقعا توانایی های شما را زیر سوال می برد. 

 

•    همین الان احتمالاً می گویید: «من نمی توانم آینده را بطور دقیق پیش بینی کنم. انتظار موفقیت را داشتن چندان منطقی به نظر نمی رسد. آیا چند ثانیه قبل شما منطق را مطرح نکردید؟!» خب بله اما به این شکل فکر کنید: شما اغلب انتظار شکست را دارید، بنابراین چرا هیچ وقت منتظر موفقیت نمی شوید؟ هردو این ها اتفاق های امکان پذیری هستند، هیچ یک محتمل تر از دیگری نیست. 

 

تمرینات اساسی جهت افزایش اعتماد به نفس| چگونه اعتماد به نفس داشته باشیم؟
 
 

 

   خطر پذیر باشید. گاهی وقت ها این تنها راه ممکن است. برای داشتن یک زندگی خوب، باید بعضی تجربه ها را به اجبار کسب کنید. شما نمی توانید بی درنگ بهترین باشید. اگر همیشه همان کار همیشگی را انجام دهید، در هیچ چیزی پیشرفت نخواهید کرد. شما باید به خودتان شانس رشد و پیشرفت بدهید. 
•    شکست اجتناب ناپذیر است. همیشه اتفاق می افتد و مهم نیست که شکست بخورید. تنها چیز مهم این است که عقب نکشید. هر کسی ممکن است عقب نشینی را تجربه کند اما هر کسی عقب نمی کشد. ولی این عقب نشینی است که اعتماد به نفس را می سازد و شما باید در مرحله اول شکست بخورید تا بتوانید پیش بروید.   

توجه

 

 
•    مثبت و مطمئن صحبت کنید. زمانی که شما گفته های منفی خودتان را درباره خودتان می شنوید، فورا آن را با نظر مثبت جایگزین کنید.

 

•    شما تنها کسی هستید که به طور درست خودتان را می شناسید. خودتان را دوست داشته باشید.

 

•    برای آنچه که دارید، خدا را شکر کنید و سپاسگزار باشید. اغلب اوقات، ریشه عدم امنیت و عدم اعتماد به نفس در احساس نداشتن کافی چیزهایی می باشد خواه آن چیز تایید عاطفی، موفقیت، پول و یا غیره باشد. با قدردانی کردن و سپاسگزاری از آنچه که دارید، می توانید با احساس ناقص بودن و نارضایتی خود مبارزه کنید. پیدا کردن آرامش درونی، اعتماد به نفس باور نکردنی را برای شما به ارمغان می آورد.

 

•    کمال گرایی را متوقف کنید. هیچ چیز و هیچ کس کامل نیست. استانداردهای بالا جای خود را دارند اما زندگی روزانه شما دارای اشتباهات و اشکالاتی می باشد. آنها را به عنوان کسب تجربه بپذیرید و پیش بروید.

 

•    خود را در موقعیت های مختلفی که در حال نمایش اعتماد به نفس، شوخ طبعی و رهبری هستید، تصور کنید. از طریق تصویر ساده خود در حال انجام کارهایی این چنین، باور می کنید که می توانید این کارها را انجام دهید.

 

•    به یاد داشته باشید، به گونه ای زندگی کنید که گویا آخرین روز زندگیتان است. چه کسی می داند پایان زندگی چه زمانی است؟ چه کسی به آنچه که مردم دیگر در زمانی که شما مثبت فکر می کنید و احساس خوبی دارید، فکر می کنند، اهمیت می دهد؟

 

•    صدای درونتان را دوباره آموزش دهید. در موقعیت هایی که اعتقاد دارید بدون اعتماد به نفس هستید، بدانید که صدای درونتان در حال گفتن چیزهای منفی به شما می باشد. شما نیاز دارید تا صدای درونتان را برای مثبت بودن در تمام زمان ها دوباره آموزش دهید.

 

•    هر روز، عنوان های خوب درباره خودتان را فهرست کنید. آهسته از خودتان برای هر چیزی که در فهرستتان وجود دارد، تشکر کنید.

 

•    برای خودتان هدف تعیین کنید نه انتظارات.

 

•    زمانیکه راه می روید، به جایی که می روید، تمرکز کنید.

 

•    مطمئن شوید که همیشه راست نشسته اید.

 

هشدارها

 

•    ماموریت و هدف زندگیتان را برای با اعتماد به نفس بودن فدا نکنید. شما باید چیزهایی را انجام دهید که شما را شاد می کند. در شادی و خوشحالی، شما اعتماد به نفس را خواهید یافت.

 

•    از خود راضی بودن و اعتماد به نفس داشتن دو چیز متفاوت هستند. از خود راضی بودن خوب نیست اما اعتماد به نفس خوب است. مرز میان این دو را بشناسید.
 

 

گردآوری: سایت ناگهان

 

سایت ناگهان
اعتماد به نفسکاربردی

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع روانشناسی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند