سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

7 مرحله برای گرفتن تصمیمات موثر در سال نو و حفظ آن


سایت ناگهان

آیا تمایل دارید امسال خود را دوباره تکرار کنید؟ یا حداقل می خواهید سال جدید را بهانه ای برای خلاص شدن از شر عادت های بد یا انتخاب عادت های جدید بدانید؟

 

بله ، دوباره زمان شروع سال جدید است. زمانی از سال که احساس می کنیم باید برگ جدیدی را برگردانیم. زمانی که گمراهانه تصور می کنیم که ورود یک سال جدید با جادو ، کاتالیزور ، انگیزه و پافشاری لازم را برای تأمین مجدد خود فراهم می کند.

 

به طور سنتی ، روز سال نو به عنوان زمان ایده آل برای شروع یک مرحله جدید در زندگی شما و زمانی که شما باید تمام اهداف مهم خود را به وضوح در سال جدید تعیین کنید ، نامگذاری می شود. متأسفانه ، ابتدای سال نیز یکی از بدترین زمان ها برای ایجاد تغییر اساسی در عادت های شما است ، زیرا اوقات اغلب در اواسط مهمانی و یا فصل تعطیلات ، یک زمان نسبتاً پرتنشی است.

 

با قول دادن برای ایجاد تغییرات عظیم که حفظ آنها دشوار است ، خود را برای شکست آماده نکنید. در عوض این هفت مرحله را برای موفقیت در ساخت قطعنامه سال جدید که می توانید برای همیشه به آن بچسبید دنبال کنید.

7 مرحله برای گرفتن تصمیمات موثر در سال نو و حفظ آن

1. فقط یک چیز را انتخاب کنید

اگر می خواهید زندگی یا سبک زندگی خود را تغییر دهید ، سعی نکنید همه چیز را یک باره تغییر دهید. کار نمی کند در عوض برای شروع یک منطقه از زندگی خود را انتخاب کنید تا تغییر کند. تا بدانید دقیقاً چه تغییری را قصد دارید ایجاد کنید. اگر با اولین تغییر موفق شدید ، می توانید پیش بروید و پس از گذشت یک ماه یا همینطور تغییر دیگری ایجاد کنید. با ایجاد تغییرات کوچک یکی پس از دیگری ، شما همچنان این فرصت را دارید که در پایان سال کاملا سرزنده باشید و این یک روش واقع بینانه تر برای انجام آن است.

 

اهدافی برای سال نو انتخاب نکنید که قطعاً از کار بیفتد ، مانند دویدن در ماراتن اگر 40 کیلوگرم اضافه وزن دارید و در راه رفتن از نفس افتاده اید. در این صورت ، تصمیم درست این است که می خواهید هر روز پیاده روی کنید. وقتی این عادت را پیدا کردید ، می توانید با دویدن کوتاه ، سپس دویدن مداوم تا یک یا دوماه  و سرانجاک به یک ماراتن در پایان سال فارغ برسید.

اول از همه این سوال را از خود بپرسید:

 یکی از عادت هایی که بیشتر می خواهید تغییر دهید چیست؟

2. برنامه پیش رو

برای اطمینان از موفقیت ، باید در مورد تغییری که ایجاد کرده اید تحقیق کنید و از قبل برنامه ریزی کنید تا در صورت نیاز منابع در دسترس داشته باشید. در اینجا چند کار انجام شده است که شما باید آماده کنید و همه سیستم ها را برای ایجاد تغییرات آماده کنید.

مطالعه کنید: به کتابخانه بروید و کتابهایی در این زمینه تهیه کنید. چه ترک سیگار ، چه دویدن ، یوگا یا وگان شدن ، کتابهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند خود را برای آن آماده کنید. یا از اینترنت استفاده کنید. اگر به اندازه کافی تحقیق کنید ، می توانید منتظر تغییر باشید.

 

برای موفقیت برنامه ریزی کنید: همه چیز را آماده کنید تا همه چیز روان پیش برود. اگر مشغول دویدن هستید ، مطمئن شوید که مربیان ، لباس ها ، کلاه ، عینک ، را پر انرژی آماده کرده اید. پس هیچ بهانه ای وجود ندارد.

 

3. مشکلات را پیش بینی کنید

مشکلاتی وجود دارد بنابراین لیستی از آنچه که هستند را تهیه کنید. اگر به آن فکر کنید ، می توانید در ساعات خاصی از روز ، با افراد خاص یا در موقعیت های خاص ، مشکلات را پیش بینی کنید.

 

4- تاریخ شروع را انتخاب کنید

لازم نیست این تغییرات را در روز سال نو انجام دهید. این خرد متعارف است ، اما اگر واقعاً می خواهید تغییراتی ایجاد کنید ، روزی را انتخاب کنید که بدانید در آن استراحت کرده اید ، اشتیاق دارید و ب افراد مثبت احاطه خواهید شد. به طور مثال: منتظر می مانم تا بچه هایم در اواخر ماه فروردین به مدرسه برگردند.

 

بعضی اوقات انتخاب تاریخ کار نمی کند. بهتر است صبر کنید تا تمام ذهن و بدن شما کاملا آماده برای مقابله با چالش باشد. شما می دانید که چه زمانی است . بگذارید ! زمان آن فرا می رسد.

 

5. دنبال آن بروید

تعهد دهید و آن را روی کارت بنویسید. شما فقط به یک عبارت کوتاه که می توانید در کیف پول خود حمل کنید نیاز دارید. یا آن را برای مقدار بیشتر تقویت مثبت ، در اتومبیل ، کنار تخت و آینه دستشویی خود نگه دارید.

در کارت تعهد شما می تواند چیزی مانند این نوشته شود:

 

من از یک زندگی پاک و بدون دود لذت می برم.

من در شرایط استرس نیز آرام و کنترل می شوم.

من متعهد هستم که یاد بگیرم چگونه کار خودم را اداره کنم.

من روزانه مدیتیشن می کنم.

من برای کنکور خودم را آماده می کنم.

6. شکست را بپذیرید

اگر شکست خوردید و دزدکی سیگار شدید ، یک روز پیاده روی را از دست داده یا سر بچه ها فریاد زدید از این بابت از خود متنفر نشوید. محرک هایی را که باعث عقب نشینی آن شده اند یادداشت کنید و تلاش کنید که از آنها عبرت بگیرید.

اگر می دانید که الکل باعث میل شما به سیگار می شود و روز بعد بیش از حد می خوابید مصرف آن را کاهش دهید. اگر می دانید عجله صبحگاهی قبل از مدرسه شما را به فریاد می اندازد ، زودتر بلند شوید یا شب قبل وسایل را آماده کنید تا کار شما راحت تر شود.

 

پشتکار رمز موفقیت است. دوباره امتحان کنید ، به تلاش خود ادامه دهید و موفق خواهید شد.

 

7. برنامه پاداش داشته باشید

جوایز کوچک، تشویق بزرگی برای ادامه کار در سخت ترین روزهای اول است. بعد از آن احتمالاً می توانید هفته ای یکبار با یک مجله ، یک تماس از راه دور با یک دوست حامی ، یک سفر یا رفتن به سینما یا هر چیزی که باعث می شود تیک بزنید به خودتان جایزه دهید.

 

بعداً می توانید پاداش ها را به ماهانه تغییر دهید و سپس در پایان سال می توانید جایزه سالگرد را انتخاب کنید. چیزی که مشتاقانه منتظر آن خواهید بود. شما لیاقت آن را دارید و آن را به دست آورده اید.

 

برنامه ها و اهداف شما برای امسال چیست ، من آرزو می کنم موفق شوید. اما به یاد داشته باشید که این زندگی شماست و خودتان شانس آن را دارید که برآورده شان کنید.

 

تصمیم بگیرید که می خواهید امسال چه کاری انجام دهید ، برای تهیه آن برنامه ریزی کنید و به دنبال آن باشید.

 

دیگر منتظر زمان مناسب برای رسیدن به هدف خود نباشید!

هیچ زمان و شرایط مناسبی وجود ندارد. اگر می خواهید به آنچه در زندگی می خواهید برسید ، باید اکنون روی آن کار کنید!

موفق باشید.

ترجمه: سایت ناگهان

 

سایت ناگهان
سال نومدیریت زمانبرنامه ریزیموفقیتسال نوعید نوروزسال 1400

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع روانشناسی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند