سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

از رئال مادرید و بارسلونا تا بازی سنتی محبوب ال کلاسیکو!


سایت ناگهان

ال کلاسیکو نام تاریخی ترین مسابقه ی سنتی است که با رقابت بالا جهت انتخاب بهترین بازیکن و یا سرمربی برگزار می شود. این مسابقه بین شناخته شده ترین تیم های فوتبال یعنی بارسلونا و رئال مادرید انجام می گیرد. ال کلاسیکو به نشانه ی برگزاری شناخته شده ترین فوتبال اسپانیا یعنی بارسلونا و رئال مادرید نام گذاری شده است. از طرفی دیگر، رابطه ی بین این دو تیم فوتبال فراتر از برگزاری مسابقات است. چرا که فوتبال اسپانیا برگرفته از افسانه های پر هیجان اسپانیایی، جامعه ی غیرقابل پیش بینی، تاریخ این سرزمین و هم چنین باورهای مذهبی است.

9964726_1459675372.jpg

 

1. رقابت در بهترین حالت!
ال کلاسیکو به عنوان بهترین و طولانی ترین مسابقه ی فوتبال در تاریخ بازی های رقابتی در نظر گرفته شده است. اولین برگزاری مسابقه ی ال کلاسیکو در ماه می 1902 انجام شد و پس از آن، 733 گل بین این دو تیم به ثبت رسیده است.

2. همه ی چشم ها به دنبال توپ!
بعد از اجرای مسابقات قهرمانی لیگ نهایی UEFA، ال کلاسیکو پرتماشا ترین مسابقه ی سنتی فوتبال است. بیش از 400 میلیون نفر از سطح جهان طرفدار فوتبال ال کلاسیکو هستند. 

3. جذابیت این مسابقه!
رئال مادرید و بارسلونا هر دو به عنوان جذاب ترین و مشهورترین فوتبال شناخته شده اند. از این روست که برخورد ال کلاسیکو برای بدست آوردن امتیازات بالا، شگفت انگیز نیست. در یکی از بازی های ال کلاسیکو که در تاریخ 13 ژوئن 1943 برگزار شد، نتیجه ی بازی بین رئال مادرید و بارسلونا 11-11 شد!

4. بازیکن برزیلی محبوب، رونالدو برای هر دو تیم بازی کرده است.

5. ال کلاسیکو از بازی هایی ست که برای پرداخت مبلغ چشمگیر به بازیکن های تیم معروف است!

6. این بازی سنتی مزه ی تازه ای برای رقابت بین بازیکن ها را به ارمغان آورده است. مانند لیونل مسی و کریستین رونالدو. به نظر می آید لیونل مسی نسبت به رونالدو پیشرفت بیشتری داشته است. در این مسابقات لیونل مسی 20 گل و رونالدو 15 گل به ثمره رسانده است.8392911_1459675303.jpg

 

 

سایت ناگهان
ال کلاسیکوورزشفوتباللیونل مسیکریستین رونالدوبارسلونارئال مادرید

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع حاشیه ورزشی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند