سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

چگونه ابروهای خود را بدون نیاز به آرایشگر برداریم | آموزش گام به گام تصویری اصلاح ابرو با بند


سایت ناگهان

شاید خیلی وقتها برای یک اصلاح ساده صورت مجبور شوید مدت زمان طولانی را در سالنهای آرایش که البته اگر خودتان یاد بگیرید کمتر وقت شما را بگیرد اختصاص دهید، با  آموزش بند انداختن و اصلاح ابرو که در اینجا به شما ارائه می شود می توانید خودتان به راحتی این کار را در منزل انجام دهید

اگر شما هم از برداشتن شلخته‌وار ابروهایتان با موچین و یا آسیب رساندن به پوست لطیفِ اطرافِ چشمتان با وَکس (موم)، خسته شده‌اید، بدانید روش جایگزین آن بند انداختن است، مهارتی بسیار قدیمی‌ که با یک تکه نخ موهای ابرو و یا سایر موها را با آن برمی‌دارند. گرچه این کار تمرین و ممارست می‌طلبد، اما تمامی آنچه که نیاز دارید یک تکه نخ است.

 

اصلاح ابرو با نخ

آموزش برداشتن ابرو - اصلاح ابرو - بند انداختن

 

1   وسایلی که در قسمت «وسایل مورد نیاز» آمده است را فراهم کنید.  وسیله‌ی اصلی مورد نیاز یک تکه نخ است اما شاید دوست داشته باشید الگوی ابروی مورد نظرتان را با مداد بکشید یا قبل از بند انداختن ناحیه ی ابرو را با یخ بی‌حس کنید.

 

 

بند انداختن

 

2   دو سر نخ را به هم گره بزنید تا یک دایره تشکیل شود. نخ های اضافی دو طرف گره را با قیچی بچینید.

 

برداشتن ابرو با نخ

 

 

 
3   قسمتی از نخ که گره دارد را در یک دست و قسمت دیگر را در دست دیگر بگیرید.
 
چطور ابرو برداریم

 

 
4   دستی که در آن قسمتی از نخ است که گره ندارد را پنچ یا شش بار بچرخانید اما دست دیگر فقط نخ را محکم بگیرد و تکان نخورد (این کار برای این است که گره به وسط نخ نیاید). حلقه ی نخ باید به شکل علامت بی نهایت (∞) یا ساعت شنی در بیاید.
 
چطور ابرو تمیز کنیم
 
 

5   تمرین کنید که همزمان یک دست را باز کنید و دست دیگر را ببندید. قسمتی از نخ که در وسط پیچیده شده موها را بر می دارد. تمرین حرکت قیچی در آینده به کمکتان خواهد آمد.

 

چطور بند بزنیم ابرو مدل ابرو

 

 

 
6    دستانتان را جوری روی صورت بگیرید که انگشتانتان خلاف جهت صورت باشند و روی دستتان به روی صورت باشد و آن ها را بالای یکی از ابروهایتان بگذارید. 
 
 
مدل ابرو با بند زدن
 

 

 
7   جوری مثلث نخ را کنار ابرو بگذارید که موهایی که می‌خواهید بردارید در میان مثلث باشند. بند انداختن باید خلاف جهت رویش موها باشد پس باید نوک مثلث را به سمت خلاف جهت رویش موها حرکت دهید.

 

 
 
مدل اصلاح ابرو با بند زدن
 
 
 
8   دستی که مثلثی که اطراف موهاست را کنترل می‌کند، ببندید و همزمان دست دیگر را باز کنید.  حواستان باشد که نخ همچنان روی پوست بماند. به سرعت عکس این حرکت را انجام دهید(حرکت قیچی). موها باید برداشته شده باشند.
 

 

 
بند زدن اصلاح ابرو
 
 
 
9   بند انداختن را تمرین کنید.  مدتی طول می‌کشد تا در این ‌کار مهارت یابید.

 

 
نکات
​   
همچنین حتما در وضعیتی جلوی آینه قرار بگیرید که ببینید چه می‌کنید. در غیر این صورت ممکن است ناخواسته شکل ابروی خود را خلاف آنچه دوست داشتید، تغییر دهید.
 
با همین تکنیک می‌توانید ابروی دیگران را هم بردارید. از آن‌ها بخواهید پوست اطراف ابروهایشان را بکشند تا تصادفا پوست را برندارید.
 
بند انداختن برای موهای بالای لب هم می‌تواند استفاده شود. فقط حتما پوست را با جمع کردن لب در دهانتان یا گذاشتن زبان زیر همان ناحیه‌ای که بند می‌اندازید، بکشید.

 

 
هشدارها
​   
بند انداختن حجم زیادی از مو را به یکباره برمی‌دارد. حواستان باشد در یک حرکت قسمت زیادی از ابرو را برندارید.
مراقب باشید فقط موها را بردارید اگر تصادفا پوست بین نخ گیر کند دردناک خواهد بود.
​   

 

وسایل مورد نیاز:
​   
حدود 35 سانتی‌متر نخ
پودر یا مداد تا الگوی ابروی مورد نظرتان را بکشید (اختیاری).
ژل ابرو (اختیاری).
یخ (اختیاری).
سایت ناگهان
بند انداختن ابروابرومدل ابروآموزشآموزش تصویریاصلاح ابرو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع مد و زیبایی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند