سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

ماهی قزل آلا با سس سیر و کره خوشمزه و آسان


سایت ناگهان

طرز تهیه ماهی قزل آلا با سس سیر و کره خوشمزه و آسان در کمتر از نیم ساعت

طرز تهیه ماهی قزل آلا با سس سیر و کره خوشمزه و آسان در کمتر از نیم ساعت

این سالمون بسیار خوشمزه به راحتی تهیه می شود. این ماهی با سیر و عسل ، فیله های ماهی سالمونی است که در یک سس سیر عسل شیرین و خوش طعم طعم دار می شود. این غذا  شامی آسان و سالم است که برای یک شب شلوغ پر مهمان خیلی مناسب می باشد.

مواد تشکیل دهنده ماهی قزل آلا کره با سس سیر و کره 1

 

مواد تشکیل دهنده ماهی قزل آلا با سس سیر و کره

نیم کیلو تا یک کیلو فیله ماهی قزل آلا یا سالمون

4 قاشق غذا خوری کره

3 حبه سیر خرد شده

آب  لیمو ترش (حدود 2 پیمانه)

یک چهارم فنجان عسل

چند برش  لیمو ترش

 

ماهی قزل آلا کره با سس سیر و کره

 

طرز تهیه ماهی قزل آلا کره با سس سیر و کره خوشمزه و آسان

 

طرز تهیه ماهی قزل آلا کره با سس سیر و کره خوشمزه و آسان

 

 

روش اول: ابتدا روی ماهی ها نمک دردیایی و فلفل سیاه درشت تازه کوبیده بریزید و بگذارید کمی خودش را بگیرد. درون تابه کره را ریخته و هر دو طرف ماهی ها را به اندازه ای که می خواهید سرخ کنید. درون همان تابه ، سیر له شده و مخلوط عسل و آب لیمو و برش های لیمو را به ماهی ها اضافه کنید و از آن سس روی ماهی ها بریزید و بگذارید با شعله ملایم تا چند دقیقه بپزد.برش های لیمو را کنارش گذاشته و بعد از چند دقیقه آنها را سرو کنید. مراقب باشید که ماهی ها نسوزند.

 

روش دوم: (توجه: در این روش مراقب باشید شعله کم باشد زیرا ممکن است  به دلیل وجود سس ، ماهی ها زود بسوزند. این روش مخصوص کسانی است که دوست ندارند درون ماهی سفت شود و یا  نمی خواهند که ماهی خیلی سرخ شده باشد)

تمام مواد را با هم مخلوط کرده و بگذارید حداقل یک ساعت ماهی ها درون مواد طعم دار یا مرینیت شوند.سپس داخل تابه را گرم کرده، کره را کمی گرم کنید و ماهی ها را بگذارید تا سرخ شود. وقتی ماهی ها کمی تغییر رنگ دادند، باقی سس ها را روی ماهی بریزید و برش های لیمو را کنارش گذاشته و بعد از چند دقیقه آنها را سرو کنید. مراقب باشید که ماهی ها نسوزند.

 

 

ماهی قزل آلا با سس سیر و کره

ترجمه: سایت ناگهان

 

 

سایت ناگهان
ماهی قزل آلاماهی قزل آلا با سس سیر و کرهآموزش ماهی قزل آلا با سس سیر و کرهغذا دریاییآشپزی سریعآشپزی آسانآموزش گام به گام ماهی قزل آلاآشپزی متنوعآموزش گام به گام آشپزیآموزش تصویری

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع آشپزی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند