سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

چگونگی شروع یک رابطه عاشقانه و یافتن همسر ایده آل| نکات مهم در انتخاب شریک زندگی


سایت ناگهان

 

عشق و محبت در عمل ابراز و به صورت احساس تجربه می شود. تا امروز، عشق ماهیتی دارد که تنها در یک تعریف نمی گنجد _ عشق و محبت شامل دلسوزی، استقامت، صبر و بردباری، تحمل، حمایت، وفاداری و خیلی بیشتر از این موارد است. اگر شما نمی دانید چگونه عشق بورزید، این مقاله به شما اطلاعاتی را می دهد که بر روی آن فکرکنید و شاید شما هم کمی یاد بگیرید چگونه خودتان را دوست بدارید، به جهان عشق بورزید و انسانی دیگر را دوست داشته باشید.

 

 

چگونه یک رابطه عاشقانه را شروع کرده و عشق بورزیم؟

 

یافتن محبت عاشقانه

 

 
1   تصمیم بگیرید که شما از یک رابطه عاشقانه چه می خواهید. شما از آن رابطه چه چیزی می خواهید، محبت یا چیز دیگری؟ آیا شما به دنبال کسی هستید که شما را دوست بدارد؟ آیا شما عاشق کسی هستید؟ در حالی که شما نمی خواهید انتخاب خود را بیش از حد محدود کنید، یک لیست متعادل و شایسته از الویت ها می تواند به شما کمک کند تا بدانید که به دنبال چه کسی هستید و چگونه آن را پیدا کنید.

 

 

 

•    اگر چه این روش برای شما به درستی جواب می دهد، شما می توانید به جای تهیه یک لیست از خواسته هایتان، یک لیست به نام: «پیمان شکننده» تهیه کنید. اگر شما واقعا نمی توانید با یک فرد خوش گذران، یک فرد بیش از حد متعصب و مذهبی، یا یک فرد بی پروا و کله خراب زندگی کنید، آن را در لیست پیمان شکننده قرار دهید و از برقراری رابطه با چنین افرادی پرهیز کنید.

 

•    عاقل باشید. اگر شما برای انتخاب فرد مورد علاقه خود به جای الویت دادن به یک شخصیت پایدار و ثابت، هدف های زیبا و زودگذر را تعیین می کنید، شما زمان های دشواری را در رابطه با آن فرد خواهید داشت. برخی چنین ملاک هایی را انتخاب می کنند مانند ارزش نهادن به افرادی که آنها را با دوستان به کافی شاپ می برند یا افرادی که به آنها هدیه می دهند. این موارد گفته شده را، در هر زمان، سطحی و زودگذر بدانید.

 

•    انسانهای واقعی (بدون نقش بازی کردن) به غالب خاصی تعلق ندارند. کیفیت هایی را که می خواهید همسر ایده آل شما داشته باشد را در همه حال به یاد داشته باشید، اما لازم نیست که با همه آن افراد، آشنایی نزدیکی برقرار کنید و مطمئن شوید که شما از قبل الویت هایتان را تعیین کرده اید.

 

 

 
2   چیزی برای بخشیدن به دیگران داشته باشید. هنگامی که شما یک رابطه را شروع می کنید، خواه رابطه عاشقانه و رمانتیک یا رابطه دوستانه، شما باید مطمئن باشید که چیزی برای بخشیدن در آن رابطه دارید. اگر شما چیزی برای بخشیدن در رابطه نداشته باشید ممکن است این حس را در شما و آن فرد ایجاد کند که شما فقط یک گیرنده هستید. در تمام روابط خود، سعی کنید بیش از آنچه در رابطه می گیرید ببخشید، پس در این صورت شما در همه روابط خود موفق خواهید شد.

 

 

 

•    یک شریک زندگی می تواند در کنار آمدن با مشکلات زندگی به شما کمک کند و با شما همکاری می کند تا آن مشکلات را حل کنید، اما هیچ کس جز شما قرار نیست که آن مشکلات را برطرف کند. شما باید خودتان را از دست آن مشکلات نجات دهید. شوالیه زره پوش شجاع زندگی خود باشید. اگر شما انتظار داشته باشید که کس دیگری این کار را برای شما انجام دهد این انتظار تنها فشار بیش از حدی را بر روی آن ها قرار داده و در دراز مدت شما را از خودتان ناامید خواهد کرد.

 

•    اگر شما آشنایی را به صورت آنلاین، یا دیگر اَشکال ارتباطات دیجیتال تجربه می کنید، لازم است که برای شناخت بیشتر تلاش کنید. سوال بپرسید، حس شوخ طبعی خود را برروی صفحه نمایش حفظ کنید، به طور طبیعی جذاب باشید. به طور کلی بدون بازی کردن نقش، خودتان باشد.

 

 

 

3   تعداد زیادی از افراد را ملاقات کنید. برخلاف قطعه نمایشنامه های کمدی رمانتیک، ما معمولا همسر ایده آل خود را به طوراتفاقی ملاقات نمی کنیم. با سر و صدا و شلوغی زندگی قرن 21، ملاقات مردم به کار و روابط اجتماعی نیاز دارد. ملاقات درسر کار، یا هر کلاس جدید، یا هر برخورد جدید می تواند یک فرصت یا امکان باشد.

 

 
•    هنگامی که مردم را ملاقات می کنید صمیمانه و دوستانه رفتار کنید و سعی کنید بهترین ها را در آن ها ببینید. حتی اگر شما در مهمانی هستید که ترجیح می دهید نبودید، به این فکر کنید که در این مهمانی می تواند آشنایی خوشایندی بین خانواده های شما و افراد دیگر اتفاق بیافتد. بنابراین به یک مهمانی کسل کننده به عنوان یک فرصت تازه نگاه کنید.

 

•    با افرادی که علاقه مند هستید صحبت کنید. به جای تبادل شماره تماس، سعی کنید در آن فرصت زمانی زمینه های مشترک بین یکدیگر را پیدا کنید.

 

 

 

4   به خودتان اجازه دهید با دیگران ارتباط برقرار کنید. متاسفانه، دوست داشتن کسی به این معنی است که او می تواند به روحیه شما صدمه بزند. این طبیعی و نرمال است (و تقریبا اجتناب ناپذیر) است. اما اگر شما می خواهید که عشق واقعی را تجربه کنید، شما نیاز دارید که به خودتان اجازه دهید با دیگران ارتباط برقرار کنید. در ارتباط نقش بازی نکنید، تظاهر نکنید، اما به جای آن این فرصت را به فرد بدهید که شما را همانطور که هستید بشناسد.
 

 

•    در مقابل افرادی که به شما علاقه مند هستند، یا دوستانتان که در حال برقراری ارتباط با شما هستند تظاهر نکنید یا به عبارتی دیگر نقش بازی نکنید. اگر شما در حال تظاهر کردن هستید، این کار درستی نیست. در همه زمان ها خودتان باشید و مطمئن باشید افرادی که شما را ملاقات می کنند شما را دوست خواهند داشت، چون شما خود واقعیتان هستید.

 

 

 

5   زمان بدهید. در انتخاب شریک زندگی خود را مجبور نکنید و سعی نکنید در انتخاب خود شتاب کنید. عجله تنها در شما منجر به بروز احساسات نادرستی می شود که جز نارضایتی و احساس پوچی حاصل دیگری ندارد. شما نمی توانید در ازدواج عجله کنید. باور داشته باشید که آن برای شما نیز پیش خواهد آمد. شما تنها باید فرد مناسب را انتخاب کنید.

 

 
 
 
سایت ناگهان
عشقعاشقانههمسرشریک زندگیراهکار

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع روانشناسی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند