سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

ده راه برای مدیریت استرس برای کسانی که تازه مادر شده اند


سایت ناگهان

ای کاش می توانستم به شما بگویم که مادری سرگرم کننده است و هیچ استرس ندارد ، اما این حرف نادرست است.

خب ، شادی در مادر بودن وجود دارد اما استرس زیادی نیز وجود دارد ، به خصوص برای کسی که تازه مادر شده است . بنابراین ، نکته اصلی یادگیری نحوه مدیریت استرس به عنوان اولین تجربه مادری است.

مادر بودن شما را به دنیایی کاملاً جدید باز می کند و شما باید خود را با هر دانشی که می توانید به دست آورید ، تا آرامش خود را از دست ندهید.

 

من این را به عنوان کسی که خودش اولین بار مادری را  تجربه کرده است، می دانم ، به همین دلیل من می خواهم ده راه هکار برای مدیریت استرس را به عنوان یک مادر جدید با شما به اشتراک بگذارم. زیرا نمی توانید از استرس جلوگیری کنید ، فقط می توانید آن را مدیریت کنید.

ده راه برای مدیریت استرس به عنوان اولین تجربه مادری

ده راه برای مدیریت استرس به عنوان اولین تجربه مادری

1-قدر دان مادر شدن خود باشید.

مادر بودن یک هدیه است ، آن را درک کنید.

قدردانی به شما یک رفتار صحیح برای مدیریت استرس به عنوان یک مادر جدید می دهد. نگرش همه چیز است.

اشاره به عنوان کتاب: "نگرش همه چیز است"  نویسنده: كیت هارل

بنابراین فقط انجام مادرانه نیست بلکه انجام آن با نگرش درست و قدردانی به شما کمک می کند تا به آن برسید.

 

2- خوب غذا بخورید.

جدای از این واقعیت که شما به دلیل شیر دادن باید به خوبی غذا بخورید ، برای تأمین انرژی لازم برای مراقبت از کودک خود نیز، نیاز به غذا دارید.

انواع غذاها را بخورید ، هنوز به کاهش وزن وسواس نداشته باشید. تحت تاثیر و زیر فشار اندام های "عالی" و "ایده آل" که در رسانه های اجتماعی می بینید ، قرار نگیرید ، با این کار بیشتر خود را گرسنه می کنید.

من به عنوان یک مادر جدید ، از اضافه کردن کالری بیشتر به بدی که در دوران بارداری چاق شده بود، مضطرب بودم ، بنابراین من آنطور که باید نمی خورم ، تا زمانی که خودم را در اتاق اورژانس دیدم.

نگذارید که شما هم مثل من خودتان را در اتاق اورژانس پیدا کنید .این را بدانید که برای مقابله با استرس به عنوان یک مادر جدید ، شما نیاز به انرژی از غذا دارید.

من نمی گویم شما باید افراط کنید و هر چیزی و همه چیز را بخورید ، بلکه تمام طبقات غذا را به نسبت های لازم بخورید. از خوردن نترسید. به تدریج وزن خود را کاهش خواهید داد.

 

دوران مادری

3- سعی کنید هر وقت ممکن شد، کمی بخوابید.

مهم نیست که چقدر کلیشه ، "بخواب وقتی کودک شما خواب است" به نظر می رسد ، هنوز هم این جمله صدق می کند.

برای مقابله با استرس هایی که با مادری به وجود می آید ، به خواب نیاز دارید.

من به عنوان یک مادر جدید ، همیشه بی خواب هستم. بنابراین انتظار داشته باشید که به عنوان یک مادر جدید ، از خواب محروم شوید ، مگر اینکه افرادی در اطراف خود داشته باشید تا به شما در نگهداری فرزند کوچک تان کمک کنند.

گاهی اوقات ، خوابیدن هنگامی که کودک خواب استف امکان پذیر نیست زیرا نیاز دارید که دوش بگیرید ، بخورید ، به رسانه های اجتماعی بروید ، یا حتی در نگهداری کودک خود نیاز داردی تا استراحت کنید (اگرچه هنوز او را دوست دارید). اما بدون توجه به این چیزها ، زمانی برای خوابیدن پیدا کنید.

 

تجربه اولین فرزند

4-برای خود برنامه ریزی کنید.

به عنوان یک مادر جدید ، شما باید روز خود را همانطور که فکر می کنید مناسب است یا همانطور که برای شما و نوزادتان مناسب است ، بگذرانید.

لازم نیست یک برنامه سفت و سخت داشته باشید.

بعضی اوقات ، آنچه ممکن است در روز برای دیگران خوب باشد ، برای شما شب خوب است. زمان بیدار شدن برای دیگران ممکن است زمان خواب شما و کودک شما باشد.

خود را با سایر مادران مقایسه نکنید ، هر کاری را که برای شما و نوزادتان مفید است، انجام دهید.

 

5-  بیش از حد کار انجام ندهید.

می فهمم که در مدت زمان کوتاهی کارهای بسیاری وجود دارد. حتی اگر  بیست و چهار ساعت دیگر هم داشته باشید، باز هم برای شما کافی نیست.

چاره چیست؟

بیش از حد به خودتان فشار وارد نکنید. کم کم کارهایی که می توانید را انجام دهید. مراقبت از کودک طاقت فرسا و وقت گیر است. شما همین الان هم خیلی زیاد کار می کنید ، چیزی به آن اضافه نکنید.

در برنامه ریزی فعالیت های روزانه خود واقع بین باشید. كاری کمی که می توانید انجام دهید را  در نظر بگیرید تا خود را ناامید نسازید  و مادری ناكام نباشید.

 

 

6- اولویت بندی کنید.

شما نمی توانید به عنوان یک فرد تازه مادر شده استرس را مدیریت کنید ، اگر اولویت بندی نداشته باشید. تصمیم بگیرید که کدام فعالیت ها  برای شما ارزشمند هستند.

می فهمم که شما کارهای زیادی باید انجام دهید ، اما به عنوان یک مادر جدید ، شما نمی توانید کارهای زیادی انجام دهید. شما باید انرژی خود را به مواردی که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند اختصاص دهید تا انرژی تان از بین نرود.

بنابراین ، وظایف خود را در اولویت قرار دهید و به مواردی توجه کنید که باید با آنها مواجه شوید.

 

7-درخواست کمک کنید.

برای مدیریت استرس به عنوان یک مادر جدید ، شما به هر کمکی  که می توانید بگیرید،نیاز دارید ، به خصوص اگر از خانواده و دوستان خود بسیار دور باشید.

در صورت لزوم برای جستجوی و درخواست کمک از طرف دیگران به خود تردید راه ندهید.

لازم نیست برای کسی ثابت کنید که شما یک مادر فوق العاده هستید ، حتی برای همسرتان.

لازم نیست همیشه پوشک نوزادتان را خودتان عوض کنید یا او راتغذیه کنید ، شما می توانید از سایر افراد مهم خود بخواهید تا این کار ها را انجام دهند.

 

8-هر پیشنهادی را فیلتر کنید.

وقتی مادر می شوید ، به نظر می رسد همه افراد در مورد چگونگی انجام کارها نصیحتی برای شما دارند - کودک خود را تغذیه کنید ، کودک خود را بپوشانید ، چه چیزی بخورید ، چه چیزی بپوشید ، چه چیزی نپوشید ، چه موقع بخوابید و غیره.

 

در حالی که یادگیری از دیگران خوب است ، اما حتماً هر پیشنهادی را فیلتر کنید ، هر آنچه که شما را گرفتار می کند را نپذیرید. از شهود یا بصیرت خود استفاده کنید. مواردی را انتخاب کنید که فکر می کنید برای شما مفید خواهد بود تا در آنها غرق نشوید.

ده راه برای مدیریت استرس برای کسانی که تازه مادر شده اند2

9. لحظات را شکار کنید.

در حالی که مادر بودن همش سرگرم کننده و بازی نیست ، در استرس آنقدر گم نشوید که فراموش کنید تا لحظات خود را با عکس و فیلم ضبط کنید.

این روشهای ساده ای برای لذت بردن از دوران مادری است.

هر وقت در گالری گوشی خود چرخ بزنید،از این امر سپاسگزار خواهید بود.

 

10- این یک مرحله است.

به یاد داشته باشید که مادری مراحل مختلفی دارد. اگرچه کار مادری هرگز به پایان نمی رسد ، اما مرحله به مرحله، می گذرد.

قرار نیست برای همیشه بی خوابی بکشید ، پوشک عوض کنید یا شیر بدهید. به یاد داشته باشید که این روزها می گذرد، اگرچه مسئولیت های مادری به پایان نمی رسد.

ترجمه: سایت ناگهان

 

 

سایت ناگهان
والدینفرزند پروریدوران مادریتجربه مادریمادر جدیدنوزاد تازه متولدمدیریت استرساسترس

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع روانشناسی :
  داغ ترین ها  ببین و بخند