سایت تفریحی سرگرمی آموزشی ناگهان


کانال سروش

راهکارهایی برای داشتن پوستی صاف ، شفاف و بدون جوش فقط در یک هفته


سایت ناگهان

داشتن پوستی شاداب و سالم و عاری از جوش و آکنه و لکه های پوستی از مهمترین خواسته های زنان در رابطه با زیبایی شان است ، پوست هم همانند سایر اعضای بدن نیاز به مراقبت و نگهداری صحیح میباشد. همه افراد توان مالی مراجعه به متخصصان پوست و داروهای پوستی گران قیمت را نداشته و محصولات بازرگانی نیز در طولانی مدت تأثیر می گذارند. در صورت تمایل به داشتن پوستی صاف، با هزینه کم و در مدت یک هفته، به خواندن این مطلب در سایت ناگهان ادامه دهید. این مراحل شاید به همه کمک نکنند، بنابراین، در صورت بی نتیجه بودن یک روش، ناامید نشوید. مطمئن باشید راه حل های بسیار دیگری وجود دارد. 

 

مراحل


1   یک دستمال را زیر آب گرم گرفته و به سرعت بر صورت خود بگذارید. آب و بخار به پاک کردن آلودگی ها از منافد پوست، واقعاً کمک می کند. این کار همچنین منافذ پوست را باز کرده و پاک کردن آنها را آسان تر می کند. هنگام انجام این کار، مطمئن شوید آب خیلی داغ نباشد.

2   دستان خود را خوب با صابون بشویید. شما نمی توانید با دستان کثیف، صورت خود را به خوبی بشویید. تنها با این کار، تمام جرم موجود در دستان را به صورت منتقل می کنید. در صورت داشتن یک پاک کننده (یا فقط یک صابون خوب)، پس از برداشتن پارچه گرم، صورت خود را با آن بشویید. این بار، پاک کننده را بدون خیس کردن صورت، بمالید. یک «گودی» کوچک در کف دست خود ایجاد کرده، پاک کننده را در آن ریخته، دستان خود را به هم مالیده و سپس صورت خود را بشویید. پس از شستن صورت، آن را با آب سرد آبکشی نکنید، با آب گرم آبکشی کرده و با ضربه نرم حوله رطوبت پوست را بگیرید اما کاملا خشک نکنید. در صورت در دسترس نبودن پاک کننده، از آب ساده استفاده کنید. 

3   دو قاشق غذاخوری شکر و دو قاشق غذاخوری آب بیاورید. آنها را مخلوط کرده تا خمیری رقیق به دست آمده، سپس یک قاشق دیگر شکر اضافه کنید. بازهم قدری مخلوط کرده و مقداری از آب آن را بگیرید. سپس دستان خود را مرطوب کرده و به صورت مالیده تا صورت نیز قدری مرطوب شود. سپس آب و شکر را جمع کرده و بر یکی از گونه های خود بزنید. دوباره جمع کرده و بر همان گونه بزنید. سپس شکر را با حرکات دایره ای بر گونه به مدت 60 ثانیه بمالید. سپس آب کشیده و همین عمل را بر گونه دیگر و پیشانی تکرار کنید. این، لایه بردار شماست. 

4   پس از شستن صورت، حدوداً 10 قطره آب لیمو کف دست خود بریزید. برای چند ثانیه آن را به صورت خود مالیده اما مراقب باشید. آب لیمو قوی بوده و در صورت احساس سوزش، تنها آن را چند ثانیه بر پوست نگه دارید. این مایع باعث شکستن آلودگی و پاک کننده باقی مانده آلودگی ها در منافذ پوست می شود. این «تونیک صورت» شماست. 

5   بر صورت خود آب سرد پاشیده یا یک قالب یخ را بر پوست نگه دارید. علت پایانی بودن این مرحله این است که در صورت انجام مراحل قبلی و پاشیدن آب سرد به صورت، منافذ پوست شما بسته می شوند. آب مانند قفل منافذ پوست شماست. آب گرم آنها را باز کرده و آب سرد می بندد. انجام همه این مراحل با منافذ پوست باز، تمام باکتری و آلودگی را خارج کرده، از این رو پوست را تمیز می کند. انجام این مراحل هر روز به مدت یک هفته به شما پوستی شاد، سلامت و زیبا هدیه خواهد داد! 

 

نکات 

خواب شبانه کافی داشته باشید چرا که پوست، خود را هنگام خواب بازسازی می کند. 

در صورت استفاده از آب خیلی گرم/ داغ در حمام، منافذ پوست شما پس از حمام باز هستند. 

صورت خود را زیاد نشویید. در غیر این صورت، پوست صورت شما خشک شده یا آسیب دیده و شما احساس زبری خواهید کرد و احتمالاً از این موضوع پشیمان خواهید شد. تنها با حرکات دایره ای صورت را بشویید. برای خشک کردن فقط حوله را به مدت 30 ثانیه بر پوست گذاشته و سپس بردارید. 

مرطوب کردن پوست را فراموش نکنید، به خصوص اگر پوستی خشک دارید یا در یک منطقه با آب و هوای خشک زندگی می کنید. از یک ضد آفتاب با SPF برابر یا بیشتر از 15 استفاده کنید. در آینده شما جوان تر به نظر رسیده و بابت استفاده از ضد آفتاب ممنون خواهید شد. 

از خمیر دندان استفاده نکنید، این کار تنها باعث باقی ماندن جای زخم پس از خوب شدن آن شده و هیچ تأثیر دیگری ندارد. 

هرگز از محصولات گیاهی قبل یا بعد از پاک کننده یا لایه بردارهای شیمیایی استفاده نکنید. این کار باعث خارش و سوختگی پوست می شود. 

هنگام پدید آمدن جوش، مرتب صورت خود را نچلانید! این کار باعث باقی ماندن جای جوش و انتقال چربی از دست به صورت شما خواهد شد. 

به غیر از مواقع لزوم، به صورت خود دست نزنید. این کار باعث انتقال باکتری و افزایش لکه های پوستی می شود. 

حتی با داشتن پوستی صاف، انجام مراحل گفته، هر شب، فکر خوبی بوده، در این صورت، از صاف باقی ماندن پوست خود مطمئن خواهید بود. پس از مدتی این روند به دشواری و زیادی دفعات اول به نظر نخواهد رسید و شما مشتاقانه منتظر انجام آن خواهید بود! 

برای پوست های صاف، هفته ای یکبار روغن زیتون و هفته ای یکبار ماست بر پوست بمالید. 

 

هشدارها 

دستان خود را از صورت خود دور نگه دارید. قبل از لمس صورت / پاک کردن آن، دستان خود را بشویید. 

در صورت داشتن پوستی خشک، از یک روغن بدون بستگی منافذ پوست، پس از انجام مراحل استفاده کنید. تنها یک لایه بسیار نازک بر پوست بمالید. حتی در صورت داشتن پوست چرب، باید پوست را رطوبت رسانی کرده تا بدن شما روغن اضافی تولید نکند. 

قبل از بخار دادن، هر گونه لوازم آرایش را از پوست خود پاک کنید. در صورت در دسترس نبودن پاک کن آرایش، از روغن زیتون استفاده کنید. 

صورت خود را بیش از دو بار در روز تمیز نکنید. این کار صورت شما را از چربی های لازم پاک کرده، منافذ پوست را باز کرده و به پوست آسیب می زند. 

آب لیمو را از چشمان خود دور نگه دارید. این ماده باعث ایجاد سوزش شدید در چشم می شود. 

 

وسایل مورد نیاز 

دستمال - حوله دست یا صورت 

آب گرم 

کاسه

شکر

قاشق 

آب سرد 

لیمو 

سایت ناگهان
جوشجوش صورتپوستپوست صورتدرمان

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب مرتبط با موضوع ورزش و سلامت :
  داغ ترین ها  ببین و بخند